It's All Gone Pete Tong (2004)

Keď stojí celý film na hlavnom hrdinovi, ktorý vám je už od začiatku nesympatický, tak sa len ťažko dá s ním stotožniť. Neviem, či mal byť humor parodický, tragikomický alebo čisto smiešny, ale viem jedno, nebol vtipný. Teda, jeden krát som sa zasmial, presne si pamätám, kedy. A ani s tou dramatickou časťou to nie je bohviečo. S Frankiem som sympatizoval asi zo 10 minút, kedy som ešte videl šancu, že príbeh dostane druhý dych. Nedostal a až na niekoľko veľmi ojedinelých momentov zostal pre mňa jednoducho nezaujímavý. 48%

Zrození Planety opic (2011)

Veľkolepý film ako má byť. Herecké výkony veľmi neočakávajte, ani nie je v podstate kedy, keďže tu ľudia hrajú v podstate druhé husle. Zato však chválim efekty - opice ako živé a tie ich oči, fakt, viac realistickejšie už nemohli byť. Celkový koncept, postupný vývoj a všetko okolo bolo dobre vymyslené, ak to ale beriem v globále, keď už blockbuster, tak asi radšej s reálnym hereckým obsadením (napr. takí X-Men: First Class tento rok). Čiže 75% je tak akurát. No a úplný bonus - tie "Svätoplukove prúty" ma dostali :D

I Love You Phillip Morris (2009)

To až karikaturované herectvo Jima Carreyho naozaj nemuselo byť, hlavne v úvode bolo fakt prehnané a dosť ma to iritovalo, našťastie potom to zmiernil a keď hodil konečne aj nejakú smutnú emóciu a začal sa chovať ako reálny človek, tak mi bol hneď sympatickejší. Ewan McGregor, tak ten to dal, najmä v závere, keď mu ešte len začalo "krčiť" čelo do revu, tak som mu to žral aj s navijakom, taký bol presvedčivý... Príbeh je taký ani-ani. Až na pár naozaj vtipných momentov nie je ani do popuku a až na zopár emotívnych situácií nie je ani na zamyslenie alebo do revu. Ale keď prihliadnem na to, že je to inšpirované skutočnou udalosťou, tak za prvé - realita nie je vždy len o extrémoch a je skôr úsmevná alebo mierne tragická než šialene zábavná alebo dychvyrážajúca, takže to vcelku ospravedlňuje ten "ani-ani" príbeh... No a za druhé - Steven Russel musel byť FUCKIN' INSAAAAANE a zároveň FUCKIN' GENIUS!!!! :D lebo tie nápady, ja som len čumel :D ...takže, celkovo 69%

Baby Máma (2008)

Klasicky priemerná a predvídateľná komédia, ktorá však má zopár veľmi vydarených jokeov, na ktorých som sa dosť vyrehotal. No a tie fungujú práve vďaka hlavnej dvojici: Tine Fey a Amy Poehler, ktoré som si zamiloval zo seriálov 30 Rock a Parks and Recreation. Čiže, kto ich nepoznáte, odporúčam asi skôr zhliadnuť seriály a potom eventuálne v budúcnosti dať toto ako oddychovku na večer, kedy sa vám nebude chcieť robiť nič intelektuálne náročné. V inom poradí by to asi nefungovalo ani na tých 59%.

Hanna (2011)

Vtiahlo ma to práve natoľko, aby som nedíval na hodinky, kedy to už končí, no nie zas tak, aby som ešte chcel polhodinu navyše. K tomu som mal občas pocit, že ani neviem, o čo ide, kde to vlastne smerujú a čo riešia. Ale to len naozaj občas... Pozitívom je miestami dosť zaujímavý vizuál, ktorý je ale stále veľmi jednoduchý, žiadne ultra štúdiové triky. A keď sa spojil s hudbou (nemôžem si momentálne pomôcť, ale Chemical Brothers - mňam soundtrack), do toho nejaká tá akcia... výsledkom je mierne nadpriemerný a zaujímavo poňatý akčňák, na ktorý sa jednoducho dobre pozerá. 68%

Tanec v temnotách (2000)

Počas celého filmu ma Bjork udivovala a nepostrehol som ani jediné nepresvedčivé slovo, pohľad či pohyb. Kamera ma vtiahla do deja a už nepustila. Miestami sa mi síce zdalo, že by stačilo povedať možno len jednu vec a pravda by vyšla najavo, ale asi to malo byť práve také komplikované, aké to bolo. A hoci muzikály ja naozaj nemusím, tu mi tento prvok vôbec nevadil, asi preto, že bol použitý úplne inak, ako je to bežné (veď Lars von Trier, čo by som vôbec čakal)... Summa summarum: Emotívni ľudia si pri tom miestami porevú a miestami budú nadávať na nespravodlivosť. A ja som emotívny človek. 78%

Začátky (2010)

Svojsky okúzľujúce, úprimne romantické, nenútene úsmevno-smutné. K tomu s úžasnou hudbou a Jackom Russellom... hovoriacim Jackom Russelom, áno? 80%

Šéfové na zabití (2011)

Ľahko zabudnuteľná jednohubka s veľmi sympatickým obsadením a niekoľkými trochu lepšími hláškami, z ktorých ma ale ani jedna nedostala do poriadneho záchvatu smiechu... Nenadchne ani neurazí, na jedno rýchle pobavenie počas vyležiavania choroby tak akurát vhodné. 58%

Melancholie (2011)

EPIC... nevravím, že ide o úplne najlepší film, ale Melancholia si tento titul rozhodne zaslúži. Za ten nádherný vizuál, za tú hudbu, za tie herecké výkony (Kirsten vystriedala asi všetky herecké polohy, aké mohla), za tú atmosféru a za finálnu scénu (to bola jednoducho genialita). Prvá časť príbehu bola tak trochu nekonzistentná, ale zase, na druhej strane, tým nepríjemným pocitom, ktorý vo mne vyvolala, vhodne uviedla časť druhú. 83% a viem, že toto rozhodne nebolo posledné pozretie

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Smart, sexy, funny, charming, hilarious, cute, unpredictable, adorable, awesome... Viac možných doplnení názvu mi teraz síce nenapadá, ale určite by sa našli. Skvelá komédia, aká príde raz za čas a hoci možno nie je úplne dokonalo realistická, ale má toľko energie a svojského čara, že jej to s radosťou prepáčim. Nasmial som sa strašným, ale fakt strašným spôsobom a určite ju budem ešte veľakrát na všetkých možných akciách a movievečeroch presadzovať a každému ju odporúčať. Ale veď ako inak, s tým hereckým obsadením, to by bolo skôr umenie natočiť niečo zlé. 85% (a predpokladám, že po niekoľkých ďalších zhliadnutiach to pôjde len hore)