Špionky

• Česko Totally Spies - Špiónky (více)
Francie / Kanada / USA, (2001–2013), 57 h 12 min (Minutáž: 22 min)

Claire Guyot, Fily Keita, Céline Mauge, Jean-Claude Donda, Jess Harnell, Jennifer Hale, Kathy Ireland, David Sparrow, Jim Ward, Jason Deline, Nick Jameson (více)

Série(6) / Epizody(156)

Sú mladé a krásne. Puberťáčky Sam, Alex a Clever žijú celkom obyčajný život. Chodia do školy, rady nakupujú a zabávajú sa. Avšak všetko sa zmení, keď si ich jedného dňa privolá do tajnej miestnosti neznámy muž a vycvičí z nich špičkové špiónky so špičkovým vybavením. Odteraz je ich hlavnou úlohou chrániť ľudstvo pred zločincami a bojovať proti zlu v tých najťažších situáciách. Ako sa vysporiadajú s touto ťarchou? (Georgei)

Zodd

Jen kdyby to nebylo o tom samém i schématem scénáře. Navíc ty holčiny mají furt obrovskou kliku, takže ten “girl power” rádoby efekt nepřesvědčivý.Humor jakoby Charlieho andílci fajn, teda než se to přejí. A oh boy, jak to mohlo trvat tolik let? I u nás od dob Fox Kids až do Dizzney Channelu (typo schválně)? Navíc nitpick - připomínají Gunsmith Cats svým vzhledem a Powerpuffky svými osobnostmi. A za dekádu se hodnocení vyšplhalo až asi o 9%. Wow. ()

unclejack

Hodnotiť Totally Spies nie je také jednoduché ako sa na prvý pohľad zdá. Prvá a druhá série sú totiž skvelé - nápadité zápletky, zaujímaví zločinci, vtipné slovné výmeny a situácie - napr. infantilný Jerry alebo Totally Spies s ťažkou nadváhou spôsobenou diabolskými koláčikmi - a skvelá znelka. Oproti konkurencii na Disney Channel - áno, aj ten ich svojho času uvádzal - to bolo porovnanie NHL a slovenskej ligy, skrátka veľký úspech Francúzov. Lenže od treťej série sa všetko začalo kaziť - vypustili Here We Go a nahradili techno znelkou, ktorá predtým hrala druhé husle, zločinci sa začali opakovať - Tim Scam, koľkokrát ešte!?! - zápletky značne zjednodušili a charaktery sa začali stereotypizovať. Animácia je možno kvalitnejšia, ale stratila čosi zo svojho kúzla - vidno najmä pri akčných scénach - a klesajúca tendencia sa začala objavovať aj v tak banálnych veciach ako boli názvy jednotlivých dielov - jeden z dielov štvrtej série sa v originále volá SisKaBOOM-bah. Dokonca aj ten dabing sa zdá čím dalej tým viac odfláknutejší. Vo výsledku teda spriemerujeme štyri hviezdy za prvé dve série a dve hviezdy za ten slabý odvar čo nám servírujú počnúc sériou treťou - vychádza nám priemer vyjadrený trojhviezdičkovým ziskom. ()

martin1m2

Som dlhoročný fanúšik :P Špiónky boli mojou obľúbenou rozprávkou, v mobile som mal niekoľko hier, mám aj Album plný nálepiek (Ide vlastne o misie, kt. sa normálne vysielali), zvučku ich pudrenky som mal ako sms zvonenie :D No proste :P Ja aj segra sme to žrali ... A pravidelne sme sedávali pred Markízou, aj Fox Kids a ptm to bola jedna z mála vecí čo sa dalo pozerať na inak otravnom Disney Chanel ... Ale čo si budeme hovoriť ... Mám 23 ... ale pozerám stále - lebo nedávno vyšla aj 6ta séria ... a chcem to mať pozreté celé ... Ale už ma to dooosť nebaví, dooosť nudí ... Je to stále o tom istom, hlboko predvídateľné, trestne repetitívne ... ale po toľkých dieloch? Veď sú to Špiónky a rozprávka pre deti ... Kedysi za 5, stiahol by som aj na 3 ... ale žral som to, už som na to starý ... Deti to určite budú milovať ... tak z nostalgie nechám 4 ... a pozriem si vždy všetky nové časti, s kt. kedy do budúcna prídu ;) A aj pre mňa SAM je najlepšia ... inteligencia je sexy :P A aj tak sa mi najviac páčia série Totally Spies: Undercover ... Tá nová pudrenka, aj prerobený WOOHP, nové špiónske vychytávky aj to, že im pudrenka vedela meniť vzhľad :) Prerobili to oproti prvým sériám parádne ... Posledné série sa tomu nevyrovnajú... ()

Krissty

Já ty holky zbožňuju! Jako malá jsem hltala všechny díly a tohle jsou pro mě prostě hrdinky takové, jaké mají být.. Každá jiná, jedna sportovní typ, druhá šprtka, třetí barbie.. A přece jsou všechny stejně úžasné :) Úkol je pokaždý jiný a originální a vždycky jsem jim strašně záviděla to vybavení v čele s lítacími batůžky! Mimochodem, já byla vždycky Sam :P :)) ()

Šakalík

Asi si říkáte, „čtyři hvězdy za TOTO?“ Ale mně se to prostě líbí. Jsem totiž bondofil a ty tři holky mají tak úžasné hračky! Nejlepší jsou ty létající batůžky, já chci taky jeden! A rentgenové brýle a ty přísavné boty a laserovou rtěnku a tu přenosnou čtečku mysli a hodinky s navijákem a neviditelný pudr. Vždyť to je úplně boží! Teď vážně. Jasně, scénářem si autoři hlavu příliš nelámali, ani nemuseli, je to pro děti. Právě proto u toho člověk báječně zrelaxuje a zasměje se, protože to, že to je animované, má tu obrovskou výhodu, že se tvůrci nemusí ohlížet na to, co natočit jde a co už je moc. A tak je to místy tak krásně přehnané... Ne vždy si totiž musí divák lámat hlavu nad jinotaji bystré režisérovy mysli. Někdy je lepší se jen posadit a nechat se bavit. ()

• Seriál se měl původně vysílat od 3. listopadu 2001 do 1. června 2010, ale začátkem roku 2012 byla oznámena produkce 6. série. (mai)
  • WOOHP je zkratka pro World Organization Of Human Protection, neboli Světová organizace na ochranu lidstva. (mai)
  • Špionky mají své fiktivní místa narození. Sam se narodila v Los Angeles, Clover v New Yorku a Alex v San Franciscu. Nechybí ani data narození. Sam se narodila 26. 11. 1987, Clover 14. 12. 1987 a Alex 8. 2. 1988. To znamená, že v roce 2001, kdy seriál začínal, Sam a Clover měly 14 let a Alex jen 13 let. Tím pádem měly špionky Sam a Clover po skončení seriálu po pěti sériích 19 let a Alex 18 let. V roce 2013 by bylo dívkám 25 a 26 let. (mai)