• Pohádka

Četnické humoresky (2001) (seriál)

Pro mě téměř geniální seriál, u kterého jsem strávila hodně času. Perfektní humor se zde mísil se situacemi, kdy šel mráz po zádech. Úroveň si Četnické humoresky udržely i v posledních dílech, vyhrocená situace kolem Mnichovské dohody byla, dle mého, zobrazena kvalitně a uvěřitelně. Vyzdvihnout musím výkony Tomáše Töpfera a Ivana Trojana. Jeden ze seriálů, ke kterému se budu ráda vracet.

Provaz (1948)

Snímek s úžasnými dialogy, které mi připomínaly Dostojevského Zločin a trest. A ještě v jednom ohledu je pro mě tento film výjimečný, a to je fakt, že mě zcela odzbrojil i technickou stránkou věci, jako je střih, režie, atd. Některé scény jsem si opravdu vychutnávala.

Máňa po deseti letech (2003) (TV film)

Silný dokument o ženě, která se neustále pohybuje na hranici naprostého lidského dna. Celé to bylo velmi propracované a velmi autentické. Často jsem měla pocit, jakoby to Máňa vyprávěla mně samotné...

Znásilnění (1988)

Strhující snímek, který mi v hlavě zůstal hodně dlouho po skončení závěrečných titulek. Jodie Foster zahrála svou roli perfektně a věřila jsem jí každé slovo. Příběh otevírá velmi silné téma, o kterém by se mělo hodně diskutovat. Všem vřele doporučuji.

Věřte nevěřte (1997) (seriál)

Věřte nevěřte jsem jako malá milovala. Vždy jsem se těšila, až večer sednu k televizi a budu se bát. Některé z dílů mi navždy uvízly v paměti a dodnes si tento seriál ráda pustím.

P.S. Miluji Tě (2007)

Hluboce intimní a dojemný film, který mě i po několikátém zhlédnutí nenechává chladnou. Gerry, který už ví, že umře, připraví pro svou ženu Holly originální plán, aby snáze překonala jeho smrt. Myslím, že tento snímek se dotýká těch nejzásadnějších lidských emocí...i proto patří mezi ty filmové zážitky, na které se nezapomíná.

Prolhané krásky (2010) (seriál)

Seriál, který ze začátku vypadal slibně, ale bohužel s postupujícími díly se dostavila únava z nekonečného hledání A. Neustále nové intriky, záhady a umělé prodlužování seriálu táhnou tento počin hodně dolů.

Sekretářka (2002)

Opravdu velmi originální a netradiční snímek, který rozhodně není pro každého. Příběh byl na můj vkus až příliš zvláštní, vůbec jsem se nedokázala více ponořit do děje a ani hlavním hrdinům jsem jejich konání moc nevěřila. Pro mě slabší průměr :)

Nedotknutelní (2011)

Příjemný snímek, který vám vyloudí úsměv na rtech i přiměje k zamyšlení. Extrovertní Driss zaplní každičký kout života vážně nemocného Phillipa a mnohdy budete mít pocit, že pronikl přes obrazovku až k vám. Jeho humor je vskutku nakažlivý a celý film je tak prodchnut sympatickou atmosférou.

Schindlerův seznam (1993)

Perfektní film, který vás donutí přemýšlet nad jednou z těch nejhorších etap lidských dějin. Budete cítit obdiv ke všem, kteří si v té době zachovali morální principy a nenechali se semlít tímto hrůzným systémem. Po zhlédnutí Schindlerova seznamu, po uvědomění si, co všechno tehdy lidé museli vydržet, se budou vaše každodenní starosty zdát zbytečné a nicotné...