sikky

okres České Budějovice

1 bod

<< předchozí 1 2 3
    • 1.1.2019  16:59

Nečekaně koukatelná pohádka. Pravda, temná kouzla pro děti trochu strašidelná a příliš inspirovaná světem fantasy. Ale pohádka měla děj, sympatické hrdiny a docela slušné zpracování. Rozhodně se mže měřit s některými klasikami. Jako hlavní výtku bych měl konec - příliš happy end, prostě hrdina splnil co bylo třeba a kromě hlavní výhry (princezna a zrak) vyhrál i jackpot (splněná tajná přání všech okolo). K pohádce to patří, ale přišlo mi to až příliš deus-ex-machina

• 25.2.2016  15:22
    Kdyby byly ryby (TV film) (2014)

Plusy: Neobvyklá princezna, windowsácké zvuky Mínusy: - jedna postava zhulená, ostatní strašidla tak alespoň vypadají - prapodivný úvod nemající hlavu ani patu, o co šlo, si musí divák domýšlet v půběhu dalšího děje. Tvůrci asi nikdy neslyšeli, že existuje něco, jako vypravěč, který by několika větami objasnil vo co go - a další...

• 10.9.2014  23:09
    Pečený sněhulák (TV pořad) (2014)

Pořad, u kterého se za celou dobu jednou či dvakrát lehce pohnou koutky úst směrem vzhůru si nezaslouží být nazýván komedií či zábavou.

• 26.12.2014  23:10
    Princezna a písař (TV film) (2014)

Nebylo to až tak zlé, ale jak zde zmínil flanker.27, je patrná inspirace Piráty z Karibiku (a to jsem viděl jen jeden díl) a to včetně hudby. Netradiční podívaná, trochu příliš nepravděpodobná zápletka, honičky neurazí. Záchrana minutu po dvanácté Jožinem z bažin, totiž Přibíkem (Jiří Dvořák), který zde dostal bohužel příliš malou roli. Částečně zpackaný návrat na hrad, který má za důsledek únos krále. Pecka v horším slova smyslu na závěr, kdy se do té doby obstojná filmová hudba náhle při titulcích doplnila nějakou písní, která do ní moc nezapadala.

• 2.7.2014  20:57
    První republika (TV seriál) (2014)

Ze začátku to vypadalo slibně, postupem času už začalo být zřejmé, že jediné, co diváka u seriálu může držet, je stále neobjasněná vražda. Od poloviny seriálu (objev v rybníce) ale už jen natahování a natahování. A poslední díl, který to aspoň mohl jakžtakž důstojně zakončit, ten byl tedy propadák. Školáckou chybu v zápletce komentovat raději ani nebudu.

• 3.6.2018  22:01
    Ronja, dcera loupežníka (TV seriál) (2014)

Seriál se dost věrně drží knihy. Děti jsou z něj nadšené a hrají si na Ronju a Birka. Pro dospělé místy trochu zdlouhavé a bez děje. Pěkná hudba. Osobně bych preferoval sestřih do 13 dílů. Ale 4* si zaslouží

• 10.9.2014  23:07
    Život a doba soudce A. K. (TV seriál) (2014)

První dál byl koukatelný, ale nějak nepřesvědčil, nezaujmul, nevím, proč bych se měl dívat na další díl. Což mi u seriálu přijde jako poněkud nedostatek...

• 23.1.2015  23:25

Dojímavý příběh se silnou myšlenkou. Herecky výborné. Hudba mi nepřišla až tak extra, Williamsův standard. CO ovšem silně snižuje dojem z filmu, jsou německé reálie s anglickými texty v knihách i "ve slovníku". Stejně tak jsem nepochopil, proč v té verzi, co jsem viděl, je 95% filmu česky, jen několik pasáží v němčině s anglickými titulky.

• 4.11.2011  22:02

Proč vyhynuli obři má sice zajímavé pojetí, ale děj v podstatě nijaký. O kloboučku je o něco lepší, je tam pár vtipných detailů, zajímavé mixování dokumentů s loutkami, ale také slabší. Třetí pohádka je opravdu povedená, srovnatelná s těmi z předchozích dílů. Naprostý souhlas s hodnocením uživatele Historik

• 31.8.2011  22:16

Ze všech osmi filmů se tento nejvíc drží knižní předlohy, při shlédnutí jsem si pouze čtyřikrát říkal, že v knížce to bylo výrazně jinak. A nejvýrazněji, když Ron s Hermionou oznámí Harrymu, že jdou hledat baziliščí zub, kdežto v knížce je Harry zoufale hledá. Výborná hláška McGonnagalové: "Tohle kouzlo jsem si vždycky chtěla vyzkoušet"

• 2.1.2012  22:46
    Tajemství staré bambitky (TV film) (2011)

Rozhodně jedna z lepších pohádek, oplývající vtipem, ale přiznejme si, na princeznovskou pohádkovou klasiku to nemá. Tomáš Klus jako herec okouzlil, ale jako zpěvák to nebylo úplně ono, ta první písnička mu nesedla polohou. A dvojice rádců se místy téměř vyrovnala dvojici X a Y ze Šíleně smutné princezny...

• 31.8.2011  22:35

Kdosi kdysi řekl, že francouzská poezie vznikala pod vlivem absintu a je nutno jí také tak číst. Toto zřejmě vznikalo pod vlivem LSD, nedokoukáno.

• 23.10.2011  22:20

Docela dobrý příběh, ale na např. Flushed away to nemá. Hudba opravdu famózní, netradiční závěr (Škyťákovo procitnutí) překvapil, ale jak dítě bych z něj měl asi trochu hrůzu.

• 20.10.2011  21:43

Na to, kolik to má Oskarů, to je dost koukatelné a kupodivu se i dost drží historických faktů. Jen mi nejde do hlavy, proč je filmový Logue tolik podobný princi Charlesovi a naopak Bertie spíš připomíná skutečného Logua.

• 9.9.2011  21:53

Na první díl to samozřejmě nemá, druhý si příliš nepamatuju, ale o hodně lepší, než třetí. A Suprový výběr písniček, více ke střednímu proudu, k pohádce se více hodící.

• 22.8.2016  16:46
    Bambulín a Berunka (TV seriál) (2009)

Detem se to libi a dej neni nesmysny

• 20.10.2011  22:37
    Den trifidů (TV film) (2009)

Zpočátku to vypadalo jen na modernizaci klasické knihy. Ale pak se objevil Torrens a začalo to být horší. Pak už zbytečné zápletky s vraždící sestrou, naprosto zbytečná postava Billova otce, u které bylo jasné, že se konce filmu nedožije, trifidí hadí kořeny (inspirace Harry Potterem?)... Zajímavost, že Michael Beadley je žena. Ještě že zůstala aspoň Suzan (i když opět zbytečná sestra Imogene).

• 31.3.2012  22:58

Po úvodních 20 minutách jsem byl rozhodnutý, že to vypnu. Pak to konečně začalo dávat trochu smysl, napětí nepolevovalo až do konce a tak jsem to dokoukal, na rozdíl od manželky. Na to, jak SH podával Doyle je tento příliš akční hrdina. Ale povedené efekty a dobré výkony hlavní dvojice za ty dvě hvězdičky stojí.

• 2.7.2014  21:35

Sekvence, kdy během dvou minut proběhne celý život manželského páru, mne opravdu dojala. Nadprůměrná je i hudba

• 31.8.2011  22:01
    Kouzla králů (TV film) (2008)

Docela výpravná pohádka, ale místy se hraní zvrtlo až k přeříkávání scénáře. Pár nečekaně vtipných hlášek. Když si hrdina po ročním putování na syrové stravě konečně vzpomene na kapku vody, máme tu aquazorbing. Oživlý obraz se Šafránkovou je sice zajímavý nápad, ale až moc oživlý. Dávám něco mezi 3-4 hvězdičkami

• 31.8.2011  22:19

Zatímco kniha mi připadala místy příliš rozvláčná, film z toho udělal docela pěknou podívanou, jen škoda, že se některé scény nevešly. Zeď ověšená vyhláškami až ke stropu sice v knížce nebyla, ale moc povedená kulisa.

• 11.9.2011  22:02
    Pan Včelka (2007)

Pominu-li naprosto trapný konec, kdy pyl z kytek zázračně v hodině dvanácté zachrání celosvětové rostlinstvo, je to docela koukatelný oddechový film. Pár dost dobrých narážek, zvlášť v soudní síni, výrobna medu, včely řídící letadlo ;-) Na 4* to má, ale vidět znova asi nemusím (na rozdíl od hudby) Ne, my včely nemáme DVD, my známe jen DDT, a to je jed

• 5.12.2011  22:24
    Škola ve mlejně (TV film) (2007)

Asi nejlépe to vystihuje slovo PERVERZNÍ. Nedá se tomu upřít pár povedených gagů, některé dobré hlášky i neotřelý nápad. Ožralý a slizce teploučký Mádl, kyprá rusalka Křehulová tomu dodaly podivný náboj. Hudba v kombinaci Spice Girls, Goran Bregović, Ennio Morricone a cosi jako variace na Vangelise dokončují tenhle mišmaš. Lehce pod třemi hvězdičkami, a že jimi obvykle nešetřím.

• 2.1.2016  19:02
    Berta a Ufo (TV seriál) (2006)

Dvouletému synovi se to trochu líbilo, ale čtyřleté dceři už moc ne. A mně taky ne. jeden bod za Molavcovou, druhý za syna.

• 14.10.2011  23:01
    Fimfárum 2 (2006)

Zábavné, ale jednička, ač různorodější, byla lepší - asi i kvůli známějším pohádkám. Moře povedené, pohádkové. Tři sestry - zábavné, ale předloha slabší. Tři hrbáči - zbytečně natahované. Paleček opět pohádkový na konec. Jsem zvědavý na trojku..

• 26.1.2012  21:52

Jako věřícímu mi to rozhodně jako agitka nepřišlo. Pár rádoby humorných scén (odlétající Duch svatý, vtipkující tři králové, soukromý rozhovor, kdy Mariini rodiče poodejdou pár metrů), jedna trochu napínavá scéna (přechod řeky), jedna scéna hororová (vraždění neviňátek). Atmosféra Palestiny na přelomu letopočtu je vykreslena docela dobře, časová souslednost poněkud nesedí (dítě má být osmý den obřezáno v chrámu, ale přitom dle filmu hned v noci po narození utíkají do Egypta). Ale pravdu mají ti, co tvrdí, že celkově film vyhlíží poněkud nudně. Kdyby byly lepší dialogy? možná... Průměrné ***

• 8.11.2011  21:50
    Spláchnutej (2006)

PO celý film jsme se bavili, spousta vtipných narážek a hlášek (sice půlka z nich na filmy, co jsem neviděl, ale budiž). Nezapomenutelný punc dodávají zpívající slimáci. Pěkná práce, rád se podívám znovu.

• 31.8.2011  22:20

Nejslabší ze celé oktalogie. Ponurý a tmavý. Příšerně osekané od všeho, co není v hlavní dějové linii. Škoda.

• 5.12.2011  22:45

Film jsem viděl na festivalu se simultánním překladem a docela jsme se bavili. Jídza nočním městem v golfovém vozítku, hláška "narostl mi penis", a božské zásahy v neočekávané okamžiky. Rád bych viděl ještě jednou.

• 31.8.2011  22:22

Jeden z nejlepších filmů z celé série. I po letech si nejdřív vybavím krajinu v okolí Bradavic, ale hlavně famózní vrba mlátička v průběhu ročních období. A závěrečné titulky nemají chybu :-)

<< předchozí 1 2 3