Funny Girl (1968)

Ambiciózna Fanny Brice, ktorú úžasne zahrala Barbra Streisand. Myslím, že niet čo dodať. P.S. Don't Rain on my Parade bol maximálny vrchol dokonalosti.

Chicago (2002)

Renée Zellweger fakt nemusím no v takto úžasnom filme dokážem privrieť oko. Oveľa radšej mám Catherine Zetu, ktorá sa svojej úlohy zhostila bravúrne. Zo všetkého najviac ma však ohromila scéna Cell Block Tango, ktorá je podľa mňa bezchybná. Celkovo choreografie a hudba sú dosť vydarené, čo je (už len z toho pohľadu, že ide o muzikál) veľmi dôležité. Som muzikálový nadšenec a tento sa mooooc vydaril.

America (2009) (TV film)

Je to taký nedokončený film ale myslím si, že ten neuzavretý záver je celkom chytrým zámerom. Film hodnotím ako dosť vydarený.

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Tak toto môžem. Obyčajný príbeh založený na neobyčajnosti hlavnej postavy, ktorá je akoby šitá na Audrey Hepburn. Proste krásny film s krásnou hudbou, krásnymi hercami a najkrásnejším koncom aký som som kedy videla. Do toho filmu som proste zamilovaná ako Holly do Tiffanyho :-) Takže bez váhania *****

Ztraceni (2004) (seriál)

Lost bol vôbec prvý seriál, od ktorého som sa nevedela odtrhnúť. Postavy sú totiž rovnako tajomné ako celý ostrov. Nikto nevie čo skrývajú jednotlivé postavy, nikto nevie čo je zač ten ostrov. Tvorcovia nám totiž v malých množstvách servírujú informácie ako o ostrove, tak o stroskotancoch. Je to vymyslené tak chytro, že keď už si myslíte, že chápete o čo ide, pridá sa nová záhada a znova ste na začiatku. A to sa mi páči, keďže nemám rada ľahko predvídateľné seriály. Okrem to slušné herecké výkony, kvalitný scenár, krásne prostredie. Proste BRAVO J.J.Abrams ! P.S. priznávam, že koniec ma trocha sklamal ale kašlem na to, nech to porovnávam s akýmkoľvek iným seriálom, musím dať ***** :)

Výchovný tábor (2007)

Fajn vec natočiť film ako tento. Už len z toho pohľadu dať do povedomia aj takéto problematiky o ktorých sa veľmi nehovorí. No nemyslím si, že by sa to vyrovnalo iným filmom, založeným na skutočných udalostiach. Celkovo to hodnotím ako super nápad s dosť priemerným spracovaním.