Tropická bouře (2008)

Nie sú to celkom tri hviezdy, ale skôr sa to prikláňa k slabším štyrom. Keby si film zachoval prvotný potenciál bolo by to určite lepšie hodnotenie. Po úplne odpalovom úvode, prišiel značný útlm, ktorý sa podarilo prekonať až v samotnom závere filmu. Bolo to vtipne aj keď miestami trápne, no napriek tomu ma film pobavil a ani chvíľu som sa pri ňom nenudila. Jednoducho crazy komédia ako sa patrí. Čo sa hereckých výkonov týka Ben Stiller až tak nevynikol. Oveľa viac ma pobavil Robert Downey Jr. a v tých v pár scénkach, čo sa objavil aj Matthew McConaughey. Osobitnou kapitolou je Tom Cruise, ktorý to jednoducho zabil a jeho výkon si zaslúži plných päť hviezd. Som rada, že aj herec takého kalibru si zo seba dokáže takto vystreliť, u mňa number one.

Nebezpečná rychlost (1994)

K tomuto filmu som si vytvorila veľmi pozitívny vzťah už asi v 12 rokoch (ak nie aj skôr) a neopustil ma doteraz. Stále vo mne vzbudzuje rovnako príjemné pocity, ako keď som ho pozerala po prvý raz na vypožičanej VHS. Dvaja hlavní predstavitelia sú neuveriteľne sympatickí, pričom im nerušene sekundujú aj ďalší herci, tak že nikto nepredstavuje rušivý element. Nádherný soundtrack, ktorý nemám problém počúvať aj samostatne spolu s úžasnou akciou spôsobia na mojom tele zimomriavky, ktoré pretrvávajú počas celej jazdy autobusu, až pokým nevyletí na letisku do vzduchu. A keďže ma tento pocit z tohto filmu už asi nikdy neopustí a Jack Traven v podaní Keanu Reevesa pre mňa zostane tým naj naj naj super kladným hrdinom strieborného plátna bez dlhšie rozmýšľania udeľujem 5 hviezd.

Jana Eyrová (2011)

Možno som čakala viac inovácie, ale na toľkokrát sfilmovanej knihe sa zrejme už nič vynoviť nedá. Zaujímavé bolo retrospektívne prerozprávanie príbehu a až do príchodu Jany do Thornfieldu som bola s týmto novým počinom nadmieru spokojná. Potom už film nič nové nepriniesol, a táto verzia sa mi páčila tak ako aj tie predošlé. Kvalitu však zvyšujú výborné herecké výkony nielen hlavných predstaviteľom.

Meč proti meči (1993)

Bohužiaľ tú jednu hviezdičku som dala zrejme len z úcty k hercom, ktorí v tomto filme hrali, lebo nebiť toho tak je to odpad. Vlastne tento film stelesňuje všetko, čo nemám rada na wu-xia filmoch. Hrozne mi prekážalo to miešanie žánrov. Film vlastne parodoval sám seba, pretože všetko v ňom bolo prehnané a keď sa snažil tváriť vážne, vyznelo to úboho. Ak som to však mala brať ako paródiu, tak to bolo chvíľami zábavné. Čo som však už nezniesla boli letecké bojové scény, a keďže iné (povedzme trochu prízemnejšie) v tomto filme ani neboli, tak ani po tejto stránke nebol film pre mňa znesiteľný. Musím však uznať, že ten milostný trojuholník bol celkom zaujímavý, a bolo to to jediné, čo ma na filme aspoň trochu pobavilo.

Ip Man 2 (2010)

Tak v toto som nedúfala ani vo sne. Aby bol druhý diel rovnako skvelý ako ten prvý, to sa stane málokedy a ja nemám ani šajnu, ktorý z nich vyhráva. V podstate ide o totožné dejové línie, pričom dvojka je ešte mierne jednoduchšia, ale vôbec to neuberá filmu na kvalite. Donnie Yen ma nesklamal, rovnako ako v prvej časti hral výborne a to tak v bojových ako aj nebojových scénach. U mňa sa už natrvalo zaradil medzi skvelých hercov Jackie Chana a Jeta Lee, len nech mu to vydrží čo najdlhšie. K filmu sa nedá povedať nič viac, len že ide o nádherný životopisný príbeh, spracovaný tak pútavo a príjemne, bez jedného hluchého miesta, ktorý vo mne po dopozeraní zanechal tie najlepšie dojmi a najpríjemnejšie pocity.

14 ostří (2010)

Po vzhliadnutí tohto filmu ho môžem s úplne čistým svedomím ohodnotiť štyrmi hviezdičkami. Keby nebolo niekoľkých výhrad, mohla to byť aj polka z tej piatej. Prvou z vecí, ktoré mi vadili bola hlavne vcelku jednoduchá zápletka podaná tak neuveriteľne komplikovaným spôsobom, že nepozornejší divák sa v tej spleti okamžite stratí. Už potom záleží len od neho, či sa na to jednoducho vykašle a rezignovane to dopozerá, len aby vedel ako to skončí, alebo mu svitne a vychutná si inak veľmi dobrý film. U mňa to bol našťastie ten druhý prípad. Keďže som vyznavačom skôr tých reálnejších, inak povedané pri zemi sa držiacich súbojov, moja druhá výhrada sa spája práve pri súbojoch s Tuo Tuo, ktoré som viac menej pretrpela. Aj keď musím uznať, že vizuálne boli veľmi príjemne spracované. Toto sú však len malé mínusy. Všetko to prevážia výborné herecké výkony, skvelá akcia, nevtieravá romantická línia, prvky humoru a výborná hudba, ktorá ma veľmi prekvapila. Donnie Yen a Wei Yhao hrali skvelo a bolo príjemné sa na nich dvoch pozerať. Veľmi zaujímavá bola postava Sudcu púšte, ktorého prerod od zlodeja v čestného človeka bol jasne definovateľný. Na záver môžem smelo konštatovať, že som objavila ďalší veľmi príjemný film čínskej kinematografie, ku ktorému sa budem môcť opätovne vrátiť.

Ip Man (2008)

Dokonalý, nádherný film s tematikou bojového umenia, bez hluchého miesta. Zaujímavý od samého začiatku až po vrchol, s príjemným hudobným doprovodom a skvelým výkonom Donnieho Yena. Milujem filmy o kung-fu a tento patrí určite medzi to naj, čo tento žáner môže ponúknuť. Dokonca predstihol aj dovtedy obľúbeného Obávaného bojovníka. Viac ani nemá zmysel hovoriť, treba ho už len vidieť a netreba váhať.

Voda pro slony (2011)

Veľmi dlho som čakala, kým som sa odhodlala pozrieť si tento film, no napokon som sa premohla a nakoniec som nebola sklamaná, ale zase ani prekvapená. Voda pre slony je romantická dráma v pravom zmysle slova, nechýba v nej nič, čo má fungovať to funguje, ale zase ani ničím neprekvapí a žiadna sláva sa nekoná. Pri Robertovi Pattinsovnovi som sa snažila zabudnúť na presladeného Edwarda a nakoniec to celkom zvládol až na pár priblblých a zbytočných úsmevov. Reese Witherspoon bola očarujúca a Christoph Waltz úžasne zvládol úlohu principála - despotu. Takže bez hanby 4 hviezdy.

Darwinovy ceny (2006)

Od tohto filmu som vôbec nič nečakala, keď som ho začala pozerať, ale možno práve preto ma celkom milo prekvapil. Čierne komédia mám veľmi rada, a táto sa skutočne podarila, hoci by sa mi tam žiadalo trochu viac vtipu, lebo slzy mi od smiechu zase netiekli. Niektoré scény boli však úžasné, trebárs na úvod, keď chcel dokázať, že sklo je nepriestrelné, alebo ták, keď sa Joseph Fiennes sprchoval. Mimochodom tohto herca som si vôbec nevedela v komédii predstaviť, a trochu som sa toho bála, ale na prekvapenie to celkom zvládol. Aj pohľad na Winonu Ryder celkom potešil, nakoľko táto celkom milá herečka už takmer zapadla do zabudnutia. Takže, aby som to zhrnula, odporúčam ako dobrú oddychovku.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Asi ako jedna z mála som nečítala knihu, tak som nemala s čím porovnávať. Musím sa však priznať, že posledný diel ma dosť sklamal a vlastne som sa pár krát pristihla, ako hľadím na čas, ktorý sa vliekol dosť pomaly. Dokonca som to na prvý krát ani nedopozerala. Najviac mi vadilo asi spracovanie Voldemorta, ktorý sa mi skôr javil ako nejaký šialený kúzelník, ktorý skúša, čo dokáže jeho palička, ale neviem ako to bolo v knihe. Ja by som si však predstavovala viac temného, nepredvídateľného a nie, že zabijú hada a je po ňom. Tvorcovia tam tiež vo veľkej bitke zabili pár postáva, že akože doják, ale mňa to teda dosť obišlo. Ten záver tiež nestal zaveľa a celkom som ho nepochopila. Akože máme deti, ktoré idú do školy. Hurá! A život ide ďalej, ako by sa nič nestalo.