RADX1

RADX1

okres Vsetín

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 14.11.2020  20:30

Viděl jsem v TV jako film a vůbec jsem nevěděl že vzniklo jakési pokračování/prequel SGU. Předem říkám že v seriálovém formátu 10x10 minut bych se asi na to nepodíval.... Tohle dílko mi přijde hodně alternativní a dle mého do SGU nepatří. Jakási dějová návaznost by tu byla, ale to je tak vše. Jiná vizáž brány, Goauldů a vůbbec vesměs všech efektů na které je fanda zvyklý, asi u hodně fanoušků povede k opovržení. Avšak mě se některé detaily líbily více než v standardním SGU - především Goauldi. Scénář hodnotím kladně, efekty poměrně slabší, herecké výkony ale opravdu bídné. Také se zde objevila stále neotřepaná trapnost že všude je potřeba nacpat menšinu - nově tu máme zástupce LGBT. Ve filmovém formátu se to dalo zkousnout - celkově mi nejvíc vadily bídné herecké výkony - dost pravděpodobně dáno bídnou režií.

• 15.4.2020  23:52

Nevím jestli jsem měl jen tak blbou náladu či co já vím. Nemám ve zvyku hodnotit a komentovat něco čemu jsem nedal řádně šanci, ale přesně po 30-ti minutách jsem to utnul. Šíleně divoký střih a během těch třiceti minut ani náznak nějaké hlavní příběhové linie či mety. A jako zkažené třešnička na dortu - velmi otravné a mnohdy bezdůvodné uvádění postav v komiksovém stylu. Vsadím se že se z toho nějaký příběh vyklube, ale za ten otřesný balast mi to opravdu nestálo. Odpad nedávám, protože jsem nedokoukal ani do poloviny.

• 27.3.2020  23:45

Láká mě dát větší hodnocení, ale i menší. Z jedné strany to zas úplný propadák není, ale s původním terminátorem má jen společný jeden jeden "kvalitativní" jmenovatel: Arnie. A tak se skýtá otázka: "Není to málo Antone Pavloviči?". Emilia Clarke působí spíš jak puberťačka které uvěříte leda to, že se umí setsakramentsky dobře poprat s uhry (povšimněte si prosím toho malého u!). Vlastně ještě jedna kladná věc - některé hlášky nebyly fakt zlé - avšak bylo jich tolik, že fakt nevím kterou jsem si to měl vlastně zapamatovat... Nepatřím mezi puristy co říkají že další díl Terminátora nemá ani vycházet, ale nepatřím ani mezi vítače kdejaké slátaniny, či v tomto případě spíš přeplácaniny. Takže fakt z toho všeho prostě musí vylézt průměr.

• 1.3.2020  23:33
    Oskar (1967)

Stačí prvních pár minut shlédnutí a je vám jasné že jde o poměrně věrnou kopii divadelní předlohy. Nicméně opravdu zdařilý scénář v kombinaci s hereckou špičkou baví od začátku až do konce. Abych se přiznal Oscar mi přijde jako nejlepší komedie s Funesem a řadím mezi mých top 10 komedií. Možná i top 5.

• 5.10.2019  22:04

KLASIKA!!! I právě kvůli tomuto filmu si Chuck zahrál v The Expendables. A dost pravděpodobně díky němu víme co se stane, když se Chuck Norris zúčastní souboje s nožem --- Nůž prohraje.

• 16.8.2019  23:07
    Zabijte Boha (2017)

Předpokládal jsem něco nudnějšího zbytečně nadhodnoceného a o to víc jsem byl překvapený. Originální po španělsku kontrastní kousek kombinující svérázný humor v zábavném "jakože" hororovém prostředí s dobře obrazově zvládnutou atmosférou. Výtku mám jen k samotnému finále respektive post-finále, kde bych očekával spíš nějakou humornou tečku, než něco z čeho čpěla pokora autorů k pánu bohu - snad ze strachu že by se na ně až moc zlobil.

• 18.3.2019  22:11

Je mě jasné že kvalitativně nadupaný začátek se nedá udržet, ale i tak zamrzí. V jiných komentářích se často naráží na herce i když to nepřiznají jako vadný element. Určitě mi to nepřišlo jako B class movie. Srovnávat s druhými filmy nebudu, ale obecně připomíná filmový západní standard lepších kousků v letech 2000 - 2010 se špionážní tématikou resp. i detektivního thrilleru.

• 7.2.2019  00:23

Nečekané překvapení. Tak dobře prošpikovaný thriller jsem už dlouho neměl servírován.. Obecně za to všechno může i skvělá knižní předloha. Postupná gradace a variace v tom smyslu, že konec nebyl zas tak zřejmý - především bez trapně výrazných drobečků v příběhu, kdy si závěr odvodí pomalu i dítě předškolního věku. Myslel jsem si že mi bude vadit ztvárnění postavy od J. Lawrence, ale na tu prima balerínu kupodivu dobře sedla a ten špiónský intelekt byl i uvěřitelný. :-)

• 1.2.2019  22:15
    Sabotáž (2014)

Svým způsobem vše dávalo smysl - alespoň v tom smyslu že nic nemusí dávat pro jednoho smysl ale pro druhého to může být klíčové. To je surovost života, tak jako svým způsobem je surové podání tohoto snímku. Film si podstatnou část stopáže hraje na detektívku, ale plnohodnotné rozuzlení tu není - nechává vás samotné dělat soudce. Já na konci zjistil, že nemám dost důkazů pro verdikt, takže zůstane jen hořká pachuť z něčeho neuzavřeného. Možná by pomohlo lepší vykreslení vztahů - místo tu bylo a nějak se využilo - ale dle mého špatně. Nejhorší je když není nic, nebo je toho velmi málo čemu se dá říct výborné zvládnuté. U všeho mi něco chybělo a surovost to nezachrání.

• 24.1.2019  23:07

S odstupem času po dvou letech kdy jsem viděl na podruhé, mi to přišlo podstatně lepší a úplně jiné! Měním svůj komentář a hodnocení. Dokonce pokud to porovnám s Ligou spravedlnosti, nedejbože podobného soudku Avengers universe, tak tento film má z mého pohledu daleko více navrch. Artová stránka na výbornou bez přehnaného patosu. Jedinou chybku vidím ve scénáři a to v relativně nesmyslné motivaci Batmana jít proti Supermanovi. I tak celkově velmi dobrý dojem. Nebýt Eisenberga, tak dám snad i šestku - fakt ho nemám rád i když se tu asi snažil - jestli nepřehrával - to ví ale jen J. Snyder.

• 20.11.2018  22:24

Chtěl jsem dát dokonce dvě hvězdičky v souvislosti že by to mohl být stále zajímavý film pro starší děti (12-15?) i bůhví jaké brutality tam moc není. Ale pak jsem si řekl, že nevím proč by měly řešit ty nesmysly a především tu nereálnou naivitu, plus styl který se už ani v té době moc nenosil - ještě skousnutelné na přelomu osmdesátých a devadesátých let, ale ne koncem devadesátých. Jednu hvězdičku za na tu dobu ucházející efekty (sic asi nákladné... viz rozpočet 16M USD).

• 23.4.2018  00:11

Z prvních pár minut se zdá, že tento kousek bude jen tak tak na shlédnutí do konce - např. ošizení pohledu zkázy ve světě a vůbec celkově až moc lehkým pohledem na život v dané zemi, ale ne po moc dlouhé době začne všechno dobře do sebe zapadat a ochuzený začátek graduje excelentním finále v uprchlickém táboře Bexhill za kontrastu špíny a zrůdnosti - krásy a lidskosti pozemského života.

• 11.3.2017  19:59
    Superpolda (1980)

Od osmdesátek už jsem viděl hodněkrát. Přesto se těším až za pár let zapomenu alespoň trošičku detailů, bude ta správná nálada a kouknu se znova. Dle mého jeden z nej. snímků s Hillem.

• 3.10.2016  14:56

Druhý díl kterému chyběla vyšpekovanost prvního dílu, jenž si daleko více pohrával s fantazií diváka. O kvalitě scénáře nemluvě. Trochu větší syrovost to nedohnala. Po všech stránkách mi to přišlo slabší. Dokonce i ohledně efektů (sic leckdy modernější, ale nedotažené), možná vyjma drobných efektů v bojových scénách. Maska monstra ze zrcadel byla skoro na úrovni divadelní hry - ta mi asi vadila nejvíc. Alespoň že se podařilo sehnat zajímavé herce vč herců z minulého dílu.

• 26.6.2016  15:12

Tak to se hned nevidí. Ultimátní ná-řež ve stylu Gameplay. Jen zhruba prvních 20 minut jsem si zvykal na ten neustálý záběr z prvního pohledu, trochu mi vadil až moc "herní" konec, ale jinak vzhledem okolnostem z toho snad víc vytřískat nešlo. Většinu drobnějších negativ velmi snadno přerazil "vytříbený" smysl pro humor v kombinaci až dnes nevídanou kreativitou a neustálou akcí bez jakékoli zastávky k oddechu či nadechnutí vůbec. :-) S ohledem na pozadí vzniku filmu a jeho tvůrce by to byly jasné 4* ale ta zábavná kreativita... to je víc než 5+*. Na některé scény asi nezapomenu. Minimálně na souboj člověk s katanou versus tank.

• 8.5.2016  23:48

První polovina mě až skoro "užasla". Pak to ale šlo doslova do kytek až po jeden z nejdebilnějších konců. Ono se asi o tom nedá víc rozepisovat..

• 29.3.2016  16:22

Rejžo u mě dobrý! Pokračování slušné. Čekal jsem jen nějaký zajímavý zvrat nebo překvapení. Ono se mi ho i dostalo. Ale ne tak jak jsem myslel. To že se některé zvraty mezi temnou a světlou sílou podobají předchozím dílům je právě ono. A to že boj mezi těmito silami je nekonečný a tudíž v základu vždy podobný. Nadále ukazuje, že temná síla není tak temná tak jako ta světlá zářná (na světlou si jen ještě asi musíme počkat). Odkroucené je to fakt dobře Ambrams se svou eskadrou fakt umí. BTW bez prolínání postav vč. herců si nejsem jistý zda bych šel do 5* - prostě nostalogie...

• 29.1.2016  23:04
    Legends of Tomorrow (TV seriál) (2016)

Běs a hrůza nad stínadly. Doufám, že producentovi, scénáristovi, kameramanovi a i některým hercům setnou hlavu. :-) Špatná kamera kdy zřejmě najali kameramana trpaslíka a neměli na to mu koupit židličku. Přehnaně pompézně tvářící se akce. Nejhorší jsou na tom dialogy a špatné herecké výkony (částečně dány bídným scénářem a režií). Prostě tfuj tajbl. Pokud jsem ochotný dát Flashovi 3* s přimhouřeným okem, tak toto je skoro na odpad. Jedině jak se toto dá vstřebat je myslet na tento seriál jako jednu velkou parodii.

• 21.12.2015  01:07

Stará dobrá klasika, s hudebním motivem co se snad nikdy neohraje. Menší zábava oproti dalším dílům je vynahrazena šikovnou výpravou a svým způsobem zajímavější zápletkou.

• 21.12.2015  01:04

Stará dobrá klasika. Řekl bych, že výrazně lepší než první Růžový panter, který se až příliš utápěl v detailech zbohatlického života. Gagy Clouseaua byly vyváženějí a i vesměs zábavnější. Tedy krom konce kde to bylo prostě přehnané a zkazilo to jinak velmi dobrý pocit z tohoto filmu.

• 17.12.2015  22:27
    Zlatá mládež (TV pořad) (2015)

Přijde mi že se tu hodnotí spíš ti mlaďoši namísto toho co bylo hlavním posláním seriálu. Mimochodem jiné obsazení by znamenalo nudu. O to tu přeci šlo, vytvořit kontrast, postavit "fajnovky" před odvrácenou stranu jejich světa. Jinak provedení bych si představovat trochu zajímavější. Především těm mladým očividně chvílemi chyběla motivace a tak nedošlo tolik ke kýženému vyhranění. Suma sumárum, nápad velmi dobrý, provedení průměrné.

• 17.12.2015  22:20
    Megastavby (TV seriál) (2004)

Kvalitně provedený a poutavý dokument. Především o okolnostech stavby a technických zajímavostech těch nej budov na světe. Jediné co se tomu dá vytknout je finální uzavření dílu, kdy bych uvítal více detailů hotové budovy - nějakou tu virtuální procházku uvnitř a v okolí.

• 28.11.2015  16:22
    Pevnost (2012)

Taková velmi slušná pohlednice z Podněsteří. Pro mnohé nic nevypovídající záběry jsou pro mne jakousi vzpomínkou a v některých aspektech i nostalgií. Větší hloubku toho co se děje v Podněsteří jsem nečekal. Jak jsem psal, spíše povedená pohlednice. Možná v tom kontextu nesedí název "Pevnost", ale prostě je to ruská bašta směrem k západu. Větší piplání v politice (klady vs zápory) by dle mého dokumentu uškodily. Zajímavé je to shlédnout teď při/po vývoji na Ukrajině.

• 30.5.2015  17:45
    Ex Machina (2014)

Asi po realistické stránce nejlépe podané sci-fi s AI alias umělou inteligencí. Alespoň zatím. Určitě by to mohlo být lépší, ale v dané tématice jsem nic lepšího neviděl. Pro mnohé bude či byla většina filmu trochu víc nudná. Bohužel i tak to může být v realitě, kdy nudné údaje vedou k něčemu nebezpečnému či jinak strhujícímu. Samotné zakončení a vyústění jsem v dané podobě očekával, ale do poslední chvíle jsem si nebyl jistý a tak to má být.

• 1.4.2015  23:34
    Interstellar (2014)

Když se dívám na místní řekněme záporněji naladěné komentáře, tak nemohu jinak než se ozvat jako takový protipól. Porovnávat toto s Vesmírnou Odyseou je nesmysl a ani na jednu chvíli mě to při jeho sledování nenapadlo. To spíš mi na chvíli v celkovém konceptu probleskl film Kontakt s Jodie Foster. Ono vůbec když si přečtete pár negativních komentářů, zjistíte, že v každém je psáno "Nolan si vzal to z toho a tomto z toho filmu ...". Dle mého je to vše jen o zaujetí. Přeci při troše zaujetí lze toto říci i u unikátních a dobře přijímaných filmů. Dokonce s velkou nadsázkou mohu říci, že i u Vesmírné Odysey ty němé chvilky si vzal Kubrick z Lauera a Hárdyho. Opravdu s velkou nadsázkou a humorem (snažím se ty frázisty zesměšnit). Či více reálněji, že si vzal některé napínavé chvíle z Quatermass Xperiment. (to už trochu vážněji).... Zpět k tomuto filmu. Koncept se mi líbil, kladně hodnotím snahu o skloubení realistických prvků tak aby ještě více vypíchly sci-fi prvky. Také se mi líbily tiché chvilky ve vesmíru, kdy díky případné backgroud hudbě a především vizuálu, nepotřebovaly nereálné zvukové efekty. Jinak samotný základ scénaře se mi velice líbil. Minimálně do 4/5 filmu. Pak bych nějakou tu hvězdičku ubral především díky relativně zbytečnému vysvětlování - stačili by náznaky. Takto poslední část čpí až moc komerčně - tak aby to pochopil každý hloupý pocornožrout.

• 3.2.2015  21:43

Zajímavý námět/příběh, některé krimi detaiy dobře propracované vč bezmocnosti hlavní postavy jakožto napálené oběti. Ale vzpomínkové flashbacky na mě moc nepůsobily. Také hudba působila až moc tuctově jako bych ji slyšel v každém druhém francouzském krimi z minulého desetiletí a to snad i z Julie Lescauotové.... :-) Dohromady to působilo nudněji což je k celkému velkému potenciálu námětu škoda. Snad kdyby byla kratší stopáž... čert ví... ale koukat se na to dalo - tak hrozné to není jak jsem zde možná vylíčil. Také emoce nad tím psychopatickým kryplem, především ve finále, to ve mě hezky rozproudilo.

• 23.11.2014  20:55

Člověk by řekl, že třetí díl už bude bída a podle zdejšího hodnocení je trochu slabší. Ale já ho měl v dětství asi nejraději. Hold jsem od malička spíš ten technický typ.

• 23.11.2014  20:51

Už jsem neviděl snad dvacet let. Příjemné pokoukání. Čekal jsem náraz na realitu když se člověk po delší době podívá na oblíbený film svého dětství. Nestalo se tak. Je to něco mezi 3 a 4* ale ke čtyřem jsem se rozhodl i kvůli kvalitnímu českému dabingu.

• 16.10.2014  08:49

Vzhledem k tomu, že jsem se předchozí den díval na minulý díl, tak musím říct, že tento je slabší. Humor mi přišel slabší a sem tam až moc trapný. Celkově mi přišel scénář méně propracovaný. I tak je to ale na hezké 3-4*. Na ty čtyři hvězdičky mě ukecaly závěrečné titulky které doporučuji shlédnout do samého konce. No... už se těším na 38 Jump street. :-)

• 7.10.2014  08:32
    Lucy (2014)

Dalo by se říci klasická akční vymývačka. Stačí vypnout analyzační části mozku a zesílit ty prožitkářské. Pokud pominu nesmysl o využití jen 10 či kolika procent kapacity mozku, tak to nebylo zas tak špatné. Ale to jen cca do dvou třetin filmu kdy jsem se dobře bavil. V poslední třetině mi přijde, že Bessonovi došel kreativní dech a to jak po příběhové stránce tak i po té akčně choreografické. Nechci být "spoileroidní", čili jen řeknu, že tu poslední třetinu a především pak samotné zakončení bych uvítal spíše mysteriozního rázu. Třeba i ve stylu kdy se Lucy povznese na vyšší úroveň, kdy už jí moc nestojí za to kontaktovat osoby ze své předešlé sféry bytí. Čili vlastně nikdo neví co se stane při využití tak vysokého procenta kapacity mozku. A to stále pomíjím realitu kdy všichni seriozní vědci a lékaři dnešní doby tvrdí, že využíváme téměř sto procent kapacity mozku.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7