Na hraně zítřka (2014)

Těžko napsat něco co už tu nebylo stokrát napsáno. Dle délky místních komentářů je jasné, že se na to musíte podívat. Z osobního pohledu můžu říct, že něco tak plnohodnotného potažmo dobře vyváženého v tomto žánru tu už dlouho nebylo. Obecně mi v polovině filmů s Tomem Cruisem vadí samotný Cruise. Toto bude jedna ze světlých výjimek kde sedí naprosto perfektně.

Banshee (2013) (seriál)

Už se mi dlouho nestalo, že bych na seriál koukal i kvůli zajímavým postavám a to hned několika - ta předvídatelnost i v lepších seriálech je někdy až otravná. Ale toto! Špica špicová! Pvní série mi přišla taková malátnější a především těžko jsem si zvykal na tu až trapně okázalou a ohranou surovost (sex vs násilí), ale i tak mi Banshee utkvělo v hlavě na tolik abych si počkal, ba dokonce se i trochu těšil na druhou sérii. Ta šla celkem ve stylu jedničky s tím, že postavy josu více prokreslovány a vše se velmi zajímavě láme v druhé polovině, načež to ve finálovém díle neskutečně graduje. Samotný finálový díl druhé série je víc než výborný - pokud pominu superlativa na vyústění, tak se mi nechtělo ani věřit co vše se do té necelé hodinky podařilo vměstnat. A to prosím vcelku přehledně. Bravo! Teď jen aby tvůrci věděli kdy rozumně skončit namísto finančního mamonu - tedy poznat, že už není co nového divákovi nabídnout a možná to bude i kultovní trhák. Prostoru pro několik dalších takových sérií je tu zatím určitě hodně.

Smrtonosná zbraň 3 (1992)

Jedna, dva, tři toto sviští. I tak by se dal popsat třetí díl této legendární série. Zároveň mi přijde lepší než dvojka která byla až moc zajetá v kolejích klasických holywoodských filmů té doby. Řekl bych, že trojka je stejně dobrá jako jednička, i když poměrně jiná. Je tu méně jakési lyriky která je ještě více nahrazená humorem a ještě větší akcí. Dokud jsem neviděl tento film, nevěřil jsem že je možné aby bylo něco tak divoké a přitom víc než dobře přehledné. Trochu klasičtější konec na tento žánr, ale i tak "super bomba kotel nářez".

Gravitace (2013)

Snad se nebudu moc opakovat ... Důvod mého vysokého hodnocení je jednoduchý. Přímočarý jednoduchý příběh posílený výbornými efekty, hudbou a především výborným citem tvůrců vše slepit dohromady tak, aby to nepůsobilo příliš přehnaně. Samozřejmě pár věcí z fyziky tam bylo trochu zkomolených, především ve chvíli kdy bylo třeba dramatična. Naštěstí to příliš nevadilo. Děkuji za pestré a příjemné cestování po oběžné dráze naší drahé matičky Země.

Protektor (2009)

Co mne nejvíce zaujalo se těžko popisuje. Je to jakési moderní vyvážené artové pojetí starých a temných dob. Výraznou artovou stránku doplňuje zajímavý příběh. Leckdo řekne, že příběh nic výjimečného, ale to mi přijde jako pravda jen když se zapomene na to, že zde nebylo nic hned jasné a to platí i samém konci, který byl svým způsobem surový avšak ne lacině brutální.

Horší už to nebude (2006)

Velice příjemná komedie, která dějově není nijak složitá a přesto nepůsobí primitivně. Humoru bylo dost a i když jsem se výjimečně díval na český dabing, tak to asi moc nekazil. Pravda, že Ferrellův hlas v podání Martina Sobotky jsem si musel podstatně déle zvykat. I tak jsem neměl problém Ferrellovi uvěřit jeho relativně vážnou roli, sic to možná bylo způsobeno velice milým rozptýlením Maggie Gyllenhaal která zde podala i v tom malém prostoru špičkový herecký výkon, především v druhé polovině filmu. Pro mne překvapení a dílko časem určitě ještě jednou skouknu, třeba i originálním znění.

Polda a polda (2010) (seriál)

Dobře vydařená oddechovka v podobě kombinace krimi-komediálního žánru. Téměř u každého detektivního seriálu po pár dílech či celé sérii styl a prostředí omrzí - tedy pokud vás tedy už dopředu neomrzel samotný krimi žánr tak jako mne již před mnoha lety. Poldu a Poldu jsem viděl v TV jen náhodou a o to více to bylo pro mne příjemné překvapení. Především seriál člověka nenutí tolik přemýšlet a většinou se rád nechá vést dedukcí samotných hlavních postav tj. detektivů, kteří tvoří zajímavou komediální dvojku jenž je v počátcích hodně kontrastní. Vesměs se k velmi zajímavým případům dostávají pomocí jiných drobných případů, které jsou jim přiděleny jakožto detektivům břídilům - zkoumající majetkovou trestnou činnost. V tomto seriálu není téměř nic špičkové - krimi zápletky, humor, vztahy, efekty, leckdy herci.... ale dohromady to tvoří velmi zajímavý celek u kterého je fajn se jen tak natáhnout k TV či PC a skoro vypnout mozek. Velká škoda, že seriál v USA moc popularity nenašel - jinak nevím proč by měl tak rychle končit. Ale jak už tady psali druzí, možná je to i dobře - kdo ví zda by do druhé série byli schopni přijít s něčím výrazně jiným aby to neskončilo jako u většiny jiných detektivek.

Red 2 (2013)

Pro mne příjemnější než jednička. Sic byl děj více ochuzen o špionážní charakter, avšak za to mi přišel více našlapaný - méně nudil a možná i zábavnější. Jen ten konec nemusel být až tak moc klasický. Ale hold udělat dobrý neokoukaný konec je to nejtěžší z jakéhokoli díla.

Maverick (1994)

Příjemná a nezapomenutelná komedie. A těch nezapomenutelných scének co tu je, to se prostě hned tak nevidí. A jak už tu psal Tosim - to okukování Dannyho Glovera a Mela Gibsona prostě nemělo chybu - jedna z mnoha třešniček na dortu tohoto unikátního kousku.

Benga v záloze (2010)

Zbožňuju krimikomediálně akční žánr. Pokud jde člověk k filmu s tím, že se chce pobavit, tak dostane co chtěl. Kupodivu nechápu některá hodnocení mluvící o mnoha trapném humoru. Ano nějaké nepovedené trapárny tu byly, ale určitě je jich tu je dle mého daleko méně než u některých přehodnocených jiných kousků včetně těch minulých kde působil Ferrell.