Dokonalá rasa (2006)

Další film o upírech. Tvůrci se nejspíš snažili o něco na způsob Underworldu, ale vůbec se jim to nepovedlo. Kromě filmového looku film nemá co nabídnout, akce je málo a je příšerně nasnímaná a jako horor je to slabota.

Austin Powers: Špion, který mě vojel (1999)

Vskutku zábavná chujovina s množstvím fekálního humoru. Zvlášt, když na scénu vstoupí Tlustej Parchant, tak sem se nemohl přestat smát. Dr. Zloun přesně vystihuje klasické bondovské padouchy. Ale stále trapnost převažuje nad humorem, ale pro všední večer dobrá volba.

Železný stisk (1977)

Clint režíruje sám sebe jako největšího frajera a drsňáka, který má dopravit svědkyni k soudu, ale to ještě neví, že jim jdou po krku policajti z celého okolí. Celý film je takový zvláštní (dlouhé záběry střílení, útěk před vrtulníkem), ale přesto zábavný. Závěrečná jízda autobusem se jentak nevidí. Prostě klasika 70. let.

The Collection (2012)

Další horor, další genitální pološílený seriový vrah pořádá svojí pravidelnou zábavičku. Stará hračka ho omrzela tak jde hledat novou. Používá k tomu všelijaké promakané pastičky a vynálezy, až je s podivem že nevzal práci v zemědělství, jeho verze kombajnu a drtičky na lidi je vskutku zajímavá. Černý humor na každém kroku, teda pro ty co nejsou citlivky. Celou dobu jsem panu sběrateli fandil. Fascinující, kde berou scénaristi ty nápady.

Paralelní světy (2012)

Jako ve skutečném životě ti dole žijí ve splaškách těch nahoře. Příběh filmu je sice naivní, ale je podán s tak fantastickými vizuálními efekty, že zapomenete mu něco vytýkat, a Kirsten furt vypadá skvěle, no bez těch scifi prvků by film asi nebyl tak záživný. Film má nejblíže svou poetikou asi k Atlasu mraků. Tenhle film by asi zasloužil pořádný sequel, originální je na to dost.

Bez záznamu (2012)

A je to tu, brutální zabiják pan Fazolka se opravdu s nikým nesere, do držky dostanou jak ženský tak arabové. Bohužel je tu ještě druhá psychologická linie, panu arabovi se nelíbí jak s nim všichni zametaj, tak se rozhodně s pomocí strýčka Nablba, vyhodit pár britů do luftu, samozřejmě při tom řeší těžké morální dilema. Ale závěr je vynikající. Podle mě by si pan Fazolka měl příště zkusit zahrát Bonda.

Dexter (2006) (seriál)

Novinka přímo od řezníka, pan seriový vrah řeší morální dilema, koho rozřezat a koho ne. Ano a má svůj kodex, který libovolně upraví, aby se mohl zbavit toho, kdo mu stojí v cestě, jak vychytralé pane řezníku. Jednotlivé serie se liší tím, kdo skončí pod igelitem a samozřejmě se to neobejde bez hektolitrů kečupu. Ale je to složitější, celý seriál, okořeněný dávkou černého humoru, je psychologickou sondou do duše seriového vraha, který paradoxně dělá pro policii, důležitou roli hraje halucinace jeho mrtvého otce a jeho rodina. Kvalita serií je různá, ale všechny jsou v porovnání s konkurencí nadprůměrné, nejsilnější jsou závěrečné epizody, u kterých někdy zamrazí (nejvíc asi konec 4. a 7. serie).

Živí mrtví (2010) (seriál)

Ano, jeden z těch strašně "kultovních serošů". Na pozadí zombie apokalypsy se odehrávající telenovela. První serie celkem rychle uteče, zvlášt vynikající je pilotní díl, ale pak kvalita upadá. A jakmile začne druhá serie všechno se hrozně vleče, furt někdo řeší kdo, s kym, odkud, kam. Občas se zastřelí pár zombíků, aby se neřeklo, je to přece postapo. Masky zombíků a brutalita všeho druhu jsou na vysoké úrovni, ale digitální efekty jsou trochu horší (výbuch na konci první serie se zdá až moc digitální). Na konci každé serie se objeví něco "super", aby se diváci náhodou nezapomněli příští rok dívat. Třetí serie má konečně výraznějšího záporáka, no uvidíme kam to dospěje.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál) odpad!

Celý děj se nejspíš odehrává v paralelní dimenzi. Než hlavní postava dovypráví svůj údajný příběh tak nejspíš skončí vesmír a veškerá existence. Nechápu to vysoké hodnocení, které mi připadá dost neobjektivní. Prostě další vztahový sitcom jakých sou tu mraky. Tento seriál opravdu legendary není. Rozhodně existují lepší sitcomy ověřené léty (Ženatý se závazky, Přátelé).