Resident Evil: Afterlife (2010)

Podla mňa film zapôsobil tak ako mal. Mecheta bol v úlohe hlavného záporáka mrte cool, Milla pôsobila sexi, dej plynul rýchlo, prostredie bol pekne štylizované, 3D efekty v porovnaní s ostatnými premietanými filmami veľmi dobré. Čo viac môže človek čakať od ľahkej popkornovej zábavy. V tomto smere posledny Resident svoj účel splnil.

Gran Torino (2008)

Podla mňa troška preceňovaný film s pomalším rozjazdom, ktorý ale časom rýchlo naberá na obrátkach. Od plného hodnotenia ma odradilo tiež z môjho pohľadu občasné skratové a nezmyselné konanie postáv. No Eastwoodov tvrďácky pohľad, ktorý hádže na mladú generáciu s vrcholným znechutením nemá chybu ako aj atmosféra tohto malého veľkého filmíku.

Fat Pizza (2003)

Za dobré filmy beriem snímky, ktoré mi týždeň po zhliadnutí nevyšumia z hlavy ale práve naopak zanechajú vo mne niečo na veľmi dlhú dobu. Fat pizza určite nieje super kvalitný film ale je to určite jedna z najbláznivejších komédií čo som mal možnosť vidieť a ktorej scénky si veľmi rád prehrávam zas a zas. Film je nabúchaný svojským humorom a uchu určite zalahodí neskutočne lámaná angličtina :)

Suprhrdina (2008)

I keď to za moc ako celok nestálo, niektoré momenty ako Xavierove vozíčkarské bejby ma doslova priklincovali k zemi. Určite to lepšie medzi záplavou súčasných trápnych paródií.

Zápisník smrti (2006)

Môj problém je v tom, že som len pár dní pred pozeraním filmu zhliadol seriál a teda som sa nemohol v žiadnom prípade vyhnúť zrovnávaniu. Ak by som seriál nevidel bol by som asi nadšený, ale takto som skôr v rozpakoch. Hlavne sa mi divne pozerá na L lebo zatiaľ čo v seriály mi pripadal ako sympatická a nesmierne inteligentná osoba, tu to je práve naopak. Miestami keď prevracia očami mi dokonca pripomína dajakého dementa. Lightov predstaviteľ je myslím vybraný veľmi dobre. No tak či onak pripadá mi to toporné a divné. Hodnotiť radšej nebudem lebo som moc ovplyvnený predlohou. Paradoxné je, že živí herci podla môjho ďaleko zaostávajú za tými animovanými.

Rozsudek smrti (2007)

Film to zlý nebol, nudiť som sa nenudil, dej bol dynamický, ale, hmm škoda, že vždy musí byť nejaké ale. No čo už, keby bolo všetko dokonalé nemali by sme čo kritizovať :). Do prvej polovice film vyzerá ako seriózna dráma, ktorá by mohla teoreticky skončiť Nickovou smrťou, lebo to čo nastáva po jeho prebudení v nemocnici je už celkom iný film. Zatiaľ čo prvej polovici nemám skoro čo vytknúť, tá druhá je na tom o dosť horšie. Tu sa totiž z ťažko postreleného biznismena stáva pozuby ozbrojený Hitman (dokonca si este aj hlavu vyholi :)), ktorý akoby necítil bolesť a krásne sa prestriela presilou gangstrov k ich bossovi. Tiež v tejto časti už aj tak dosť dementná postava policajtky ešte viac zdementnie a začne kybicovať do Nicka, keď leží v nemocnici a zisťuje, že jeho rodina je vyvraždená. Celkovo pôsobí vo filme zbytočne a totálne neschopne. Kebyže James ukončí film v polovici a nesnaží sa tam napchať aj akčnú zložku ide o výbornú drámu, takto len o priemerný zlepenec.

Alexander Veliký (2004)

Určite veľmi velké sklamanie. Namiesto očakávanej pompéznosti na mňa z plátna dýchala hallmarkovosť, nuda, nezmyselne a hlúpo konajúce postavy. Ničím mi to nepripomínalo pompéznosť iných veľkofilmov ako napríklad Statočné srdce a dokonca aj taký Rob Roy pôsobí drahšie a veľkolepejšie (čo sa musím až v duchu smiať pri Alexandrovej reklamnej kampani). Kam to len zmizli tie peniaze z natáčania, toť je otázka. Počas pozerania som aj zabudol kto film natočil a keď mi to záverečné titulky pripomenuly skoro som spadol zo stoličky. Hviezdu pridávam akurát za scénu Alexandrovho boja so slonom, tá mi asi jediná ostane v pamäti dlhšie ako jeden dva dni.

Poslední císař (1987)

mno dávno som videl ale hovno si pamätám (myslím to v nočniku ;))

Nový svět (2005)

Novému svetu na pozerateľnosti strašne uberá jeho dĺžka. Stalo sa mi, že som zaspal a musel som ho dopozerať až na druhý deň. Niežeby sa mi to ešte nikdy nestalo, ale Nový svet má naozaj neuveriteľne dlhý koniec. Kebyže Malick trocha okreše úvod aj záver a uberie niečo z poetickosti určite by sa stal Nový svet pozerateľnejším. Ale možno mu na jeho atmosfére pridáva práve tá poetickosť, ktorá tak sršala už z Tenkej červenej čiary. On s ňou má vlastne veľmi vela spoločného, podobne ako v Tenkej červenej čiare boli kratučké Camea Willisa a Travoltu aj tu si strihne krátke úlohy celá plejáda známych hercov, podobne ako v Tenkej červenej čiare aj tu má stred neuveriteľne bavil a začiatok aj koniec neuveriteľne nudili a podobne ako v Tenkej červenej čiare tak aj tu je pre mňa mínusom veľmi dlhá stopáž. Napríklad som rozmýšľal, že asi to už bude končiť, keď v tom sa na plátne zjavil Christian Bale a film iba prehupol do druhej polovice. Ale Nový svet na mňa tak zapôsobil čarom nedotknutej prírody (podobne ako Tenká červená línia nejakou nevysvetliteľnou poetikou vojny) že nemôžem inak ako ****. Veď napokon je to film veľmi osobitý a nezabudnuteľný.

Napoleon (1995)

Príjemná rodinná kómédia, ktorá mi pripomína moje detské časi, keď som si cez víkendy zasadol ráno k telke a vždy v nej bežali podobné filmy. V svojom žánre patrí určite k tomu lepšiemu, keďže neskĺza do trápnosti ani nenudí ako veľa iných. Spolu s Beethowenom a Neuveriteľnou cestou patri k tomu najlepšiemu, čo nám zvieracie komédie ponúkajú.