Já, legenda (2007)

V posledních pár filmech se předvedl W. Smith v dobrém světle a tímto unikátním výkonem se zasloužil jen o můj údiv a hodnocení jako pana herce, který se řadí mezi mé nejoblíbenější. Výborné zpracování zpustošeného New Yorku po katastrofě a taková jaksi mrazivá atmosféra příběhu mě dovedla v úžas. Ovšem film byl chvílemi opravdu přeplácaný, takový bez příběhu s až moc velkou kreativitou grafiků, to z velké části zachránil Smith. Kdybych to měl zhodnotit tak se na film opravdu vyplatí podívat, ale ne že bych si ho pustil znovu. A ten konec, že se to náhodně stalo 11.9 si taky mohli odpustit navíc pro dramatický moment by alespoň měla hudba mít nějaké zakončení, kdežto tady jde jen o výbuch a pak náhlý přechod děje na úplný konec zvaný "FRAŠKA". Film mi trochu přišel jako Resident Evil ve kterém se stalo v podstatě to samé a zombie vypadali skoro jako nakažení obyvatelé vyhubené planety v tomto filmu. Moje celkové hodnocení 70% z toho 60% dostává Smith.

Poslední plavky (2008)

Po průměrném traileru přišel podprůměrný film, který z velké části zachraňují Petr Čtvrtníček a Rudolf Hrušínký. České filmy jsou pomalu z kopce a ti naši "noví nadějní" režiséři můžou zase nachvilku dát pokoj.

Interview (2007)

Musím říct, ač jsem zezačátku Sienně Miller moc nevěřil, tak se předvedla. Není potřeba komentář k jedinečnému S. Buscemimu, který ostatně jako vždy podal maximální výkon. Jednoduché interview z velké části odehrávajícího se v jednom bytě je jednoduchý a poutavý nápad. Nelze hodnotit jinak

Sám doma (1990)

Notoricky známý Kevin, kdo by ho přece neznal :) první díl je nejlepší z celé série a opět jako vždy nesmí chybět o žádných Vánocích :)

Vánoční prázdniny (1989)

Až na zpackaný dabing televize prima jde prostě o pohodový počin, který nesmí chybět při žádné vánoční atmosféře :) kdo neviděl, neuvěří

Hitman (2007)

Jsem fanoušek kultovní série Hitmana na PC a tak jsem si nenechal ujít tento film. Osobně musím uznat, že se nakonec Olyphant do role vyholeného zabijáka, agenta 47 docela hodí. Je to spíš takový akčňák, kde se chvílemi jen tak střílí jako by se neprášilo a chvílemi jde o "děj", i když tam prakticky žádný není. R. Knepper si konečně střihnul roli v nějakém "lepším" filmu a jeho výkon taky nemá chybu. Dávám 4/5 už jen za nápad a zpracování filmu, když k tomu ještě přidám herecké "obsazení" tak je z toho vcelku pěkný film na večer, nikoliv na nějaké opakované pouštění.

Seznamte se, Joe Black (1998)

Nesnáším upjatého všudypřítomného galantního a namyšleného Pitta, možná je obdivován tisíce ženami, ale u mě v tomto filmu úspěch nesklidil. Ostatní herci jsou vynikající a příběh je docela originální. Bez Pitta bych hodnotil o hvězdičku víc.

Katakomby (2007)

Nevím proč, ale Pink mi do filmu nějak zapadá :) příběh nijak moc v průběhu filmu neupadá stejně jako "zápletky" jako v každém hororu. Vcelku neznámí herci ukázali co v nich je a můžeme se jen těšit na jejich další filmy.

Ratatouille (2007)

Originální nápad vedení kuchyně za pomoci roztomilé krysi, která musí soupeřit s nástrahami našeho všedního světa. Ve filmu nechybí humor, skvělá animace, příběh a další aspekty dodávající filmu jakousi "šťávu". Nakonec jako v každé "pohádce" všechno dobře dopadlo a opravdu jsem byl překvapen závěrečnou podobou restaurace.