Thor: Ragnarok (2017)

Niečo podobné ako ôsma epizóda Star Wars. Odmysliac si predchodcov, ide o skvelú komédiu so superhrdinom v hlavnej úlohe. Avšak berúc do úvahy minulé časti, Ragnarok sa k nim tematicky a svojou až príliš uvoľnenou, komediálnou atmosférou veľmi nehodí. Miestami to pôsobí priam ako paródia na univerzum Thora. Že by som sa ale nenasmial ako divý, povedať nemôžem. :)

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Svižný film, na ktorý sa dobre pozerá a ktorý baví od začiatku do konca. Niektoré dejové linky sú síce zbytočné, ale celkovo to funguje a nenudí. Sú tu sympatické postavy, humorné i napínavé scény a celé je to po stránke kvality poctivo spracované sci-fi. Keď si však človek (a najmä fanúšik Star Wars) uvedomí, že sleduje pokračovanie jednej z najviac kultových sérií všetkých čias, musí zostať zhrozený. To, čo začal budovať Abrams v Sile sa prebúdza (čo tiež nebol žiaden zázrak a potreboval veľa vysvetľovania), Johnson chytil a hodil za hlavu ako Luke svoj meč v úvode. Ako samostatný film perfektné. Ako nasledovník legendy katastrofa.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Ready Player One je taká rozprávka ako ušitá pre geekov. Inými slovami ide o úžasnú blockbusterovú jazdu, ktorú sa oplatí vidieť na veľkom plátne. Zákutia systému Oasis je radosť spoznávať. Fanúšikovia popkultúry budú v siedmom nebi. Tony odkazov na legendárne filmy, hry a knihy, k tomu perfektný soundtrack plný klasík a prvotriedne vizuálne spracovanie. Skrátka zábavný film s kopou nápadov, ktorý napriek svojej vyše dvojhodinovej stopáži ubehne ako voda.

Špión (2015)

Spy bolo pre mňa prekvapením nielen po stránke celkovej zábavnosti. Ratingu 12+ naozaj nerozumiem, pretože humor bol väčšinu času fakt ostrý a plný dvojzmyslov, headshoty padali ako na bežiacom páse a súkromné fotky teroristu boli už len čerešničkou na torte :D Malo to občas slabšie scény, ale ako celok to bola zábava. Dlhšia stopáž mi vôbec nevadila, predstavilo sa množstvo vtipných postáv (Statham a jeho príhody či agent z Ríma) a akcia bola tiež podarená. Po Kingsmanovi ďalšia skvelá špiónska komédia v tomto roku.

Avengers: Age of Ultron (2015)

O čosi slabšie ako jednotka, rozhodne som mal z pozerania necelistvejší zážitok ako z predchodcu. Tvorcovia si zobrali priveľké sústo a snažili sa vtesnať do filmu toho čo najviac a nie všetko sa stihlo vysvetliť. Ultron mohol byť taktiež trochu väčší badass, bol skôr priemerný záporák, z ktorého si ani hlavné postavy až tak ťažkú hlavu nerobili (minimálne som im to neveril). Zachraňuje to však tradične výborná akcia (súboj Hulka s Iron Manom) a vtipné hefty, ktoré chrlia Avengeri ostošesť.

Jumanji (1995)

Jeden z filmov môjho detstva s (aspoň pre mňa) vynikajúcou napínavou atmosférou a soundtrackom. Dnes som si ho po rokoch opäť s chuťou pozrel v televízii.

Agent Carter (2015) (seriál)

Pohodový seriál s krásnou a dôvtipnou hlavnou predstaviteľkou a zasadením do zaujímavého prostredia amerických 40. rokov so sci-fi prvkami. Pár častí síce škrípalo kvalitou a občas sa to zvrhlo v nudu, inak ale išlo o svižné, zábavné pozeranie.

Horná Dolná (2015) (seriál)

Príjemný vtipný seriál, ktorý na našich obrazovkách rozhodne chýbal. Kvalitné herecké obsadenie a krásne prostredie malebnej slovenskej dedinky. Ktovie ako si povedú ďalšie série, verím, že si udržia kvalitu tej prvej.

Jupiter vychází (2015)

Vizuálne brilantné sci-fi, ktoré výrazne zráža k zemi nepodarená a nudná zápletka. Potenciál námetu bol rozhodne väčší. Minimálne vesmírne scény miestami s epickým soundtrackom však stoja za to.

Lucy (2014)

Poriadne sfetovaný film. Bohužiaľ nezaujali ani postavy, ani príbeh a ani akcia. Za Scarlett 2* :)