Obyčejní lidé (1980)

pokud se jedná o Redfordovu režijní prvotinu, klobouk dolů

Adéla ještě nevečeřela (1978)

Vypiplaný scénář, že kterého měnejvíc utkvěla vizionářská věta "Evropa je v rozkladu"

Nebožtíci přejí lásce (1972)

Příjemná a milá komedie se zábavným Jackem Lemmonem a lehce boubelatou, ale sexy Juliet Mills

Ovečka Shaun (2007) (seriál)

Další geniální dílko od Ardmanů. Všechny díly zábavné, milé a vtipné. Nevím jak dítka, kterým je Shaun primárně určen, já se u něj vždy bavím náramně

Wrestler (2008)

Obrovsky příjemné překvapení. Bez jakéhokoliv patetismu a velkých gest natočený silný příběh o člověku, který se vypořádává s životem po svém. Možná by se dal nazvat ztroskotancem, jenže bojuje po svém a jde cestou, kterou si vybral. Výborná je chvílemi až dokumentární kamera. Jak už tady někdo psal, Rourke si snad v životě prošel vším právě proto, aby mohl ztvárnit tuto roli. Rourke působí jako Ram naprosto důvěryhodně a chvílemi snad hraje tak trochu sám sebe. Je vidět, že pořád je možné natočit dobrý film i bez vysokého rozpočtu a společensky "závažných a angažovaných" témat. Z kina jsem odcházel v ponuré náladě, ovšem po dlouhé době to nebylo díky kvalitě shlédnutého snímku.

Šťastné míle (2007)

Příjemná tragikomedie s optimistickým vyzněním, i přestože hlavní hrdinové mají za sebou neveselou minulost a v průběhu filmu se téměř pořád nacházejí v bezvýchodné situaci. U některých absurdních situací, do kterých se aktéři příběhu dostanou, se myslím opravdu pobavíte.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Bavil sem se parádně. Bruce válí jako zamlada a jeho John McClane je pořád stejnej drsňák, kterýho nic nerozhází a jen tak mimochodem sází jednu hlášku za druhou (to jak tancuje na křídle letící stíhačky je fakt úzasný). Musím ocenit, že autoři McClana neměnili a tak se i v rodinných scénách chová jak se chová. To se např. u M:I-3 zásadně nepovedlo (srdcervoucí scény s existencionálním filozofováním a tuny patosu se do těchto filmů nehodí). Prostě oldschool akčňák se vším všudy. Stačí přijít do kina vypnout a víc jak 2 hodinky se nechte bavit

Auta (2006)

Smekám před Pixarama, že všechny svoje animáky jsou schopni udržet na tak vysoké úrovni. A animace mně přímo vyrazila dech

Soumrak bohů (1969)

I když celkově temnou atmosféru a hlavně těžko stravitelný konec jsem ještě dlouho rozdýchával. Co z člověka může udělat příslib a vidina moci...