Iverson (2014)

Legenda basketbalu, jejíž dokument není nikterak originálně podaný. Avšak pro fanoušky frajera, který dokázal zandat občas i samotného Jordana, naprostá povinnost.

Pěsti ze železa (2012)

Extrémně debilní a stylově zábavné. Občas si nejde nevšimnout odkazů na Tarantina, ale přesně to tomu dodává říz. I když hlavní hrdina vlastně ani není hlavní, táhne to většina slavných jmen a brutální bitky. Film cílí přesně na dané publikum a mladí hoši tedy musí být bez sebe... :)

Domek z karet - Série 1 (2013) (série)

Famózní. Pohled do světa zvrhlé politiky, nechutné korupce a bezpáteřní honby za mocí je již od začátku strašně intenzivní. Většina lidí by asi nechtěla být v kůži ať už "nevinné" novinářky nebo naopak extrému v podání nemilosrdného Franka Underwooda. Právě postava Kevina Spaceyho není sympatická, nefandíte mu, ale němě se zaujetím přihlížíte, jak si dláždí cestu až na samotný vrchol a snad ani to mu stačit nebude. Jsem rád, že jsem to tak dlouho odkládal a teď se už v podstatě nemusím zastavovat, jen si na tom jet... Politický granát a já jdu sjet druhou sérku.

Tygr a drak: Meč osudu (2016)

Mnohem zajímavější než jednoduchá stavba příběhu o dobru a zlu tu jsou příběhy/flashbacky jednotlivých postav. Vztahy mezi nimi ať už romantické, rodinné či pouze přátelské tahají průběh děje dopředu. Bojové situace jsem si vlastně taky docela užil a i když po logické stránce je to vše hrubě nevěrohodné, neřeším, protože o tom Tygr a drak nikdy nebyl. Fajne pohádkové pokračování.

Extinction (2018)

První hodinu jsem myslel, že sleduji další marný pokus Netflixu o hardcore sofistikované sci-fi (Titan, Annihilation). Přerod otce v akčního hrdinu nevěrohodný, design "potvor z vesmíru" nezajímavý, uřvané děti otravující,... Ve výsledku film dává alespoň trochu smysl a zvrat je nečekaný, ale jen to nesmázne celkově nudný průběh. Rychle zapomenutelné.

Godless (2017) (seriál)

Hrozná pecka. V zásadě obyčejný western, který ale vděčně pracuje s delší stopáží ve prospěch zajímavých postav a jejich složitých životních situací. Vážnější nota mi strašně sedla. Westernový granát!