Očista (2013)

Jako napínavá vyvražďovačka to funguje, ale obecně mám s těmito nemorálními filmy trochu problém, že je to na mě až moc zlé a proto neuvěřitelné. Po pár prvních minutách, kdy jsem se odpoutal od přemýšlení nad ujetými/umělými? dialogy při "přípravě na noc", mě alespoň strhla atmosféra. Ale facepalmů jsem v průběhu fakt nešetřil.

Xi you ji da jie ju zhi xian lu qi yuan (1995)

Plnohodnotná (i když trochu rozjívená) čínská pohádka inspirovaná legendami za velikou zdí. A jako klasické pohádce (i prvnímu dílu) nechybí zde barvičky, krásné kostýmy, vtip, "létající" akce, atrakce, romantika, fantasy potvůrky, sympatičtí hrdinové a solidní záporáci. Byl to lehkej mišmaš, ale jelikož tvůrci rozdělili smínek do dvou filmů, vytvořili si dost prostoru. Není to takový granát jako Tygr a drak, ale na jeden večer nenáročné rodinné zábavy asijského stylu to bohatě stačí.

Zelená kniha (2018)

Green book je po delší době Oscarovka, při které jsem se fakt pobavil a feelingem mi to dost připomínalo Intouchables. Sympatickej doják tlačí dopředu hlavně ústřední dvojce a jejich vyšperkované dialogy. Šedesátková atmosféra vážně poukazuje jak na rasismus a imigraci do USA, tak i na postavení Afroameričanů ve vyšší společenské třídě. Fantasticky zmapované a neskutečně zábavné. Škoda sošky pro Mortensena, já se ale za břicho popadal.. Oscarový granát!

Neposlušní (2017) (seriál)

Jen to do mě syp, Netflixi! Další kvalitní seriál ze začátku rappové hudby a popíkových rytmů, které se jedou dodnes. Tentokrát se ale jedná o plnohodnotný dokument. Upřímně mě mnohem víc bavil příběh dříče/z Comptonu vzešlého (rozumněj pekla)/sympaťáka Doctora Dre, než geniálního/za tebe ruku do ohně dám/neústupného Iovina, ale to je samozřejmě ovlivněno tím, že rap jedu mnohem více a mám ho celkově mnohem radši než Lady Gagu nebo Gwen Stefani… Dreho počátky se dají dohledat všude možně, ať už v jeho trackách nebo filmu (Straight Outta Compton) a proto v dokumentu právě nejzajímavější část, pro mě osobně, bylo počáteční období Aftermath. Slavná camea Eminema nebo Kendricka rozhodně potěšili. Palec hore.

Souboj pohlaví (2017)

Já si to užil. I když mám tenis rád, tak je ho tu bohužel pomálu. Ale film se hodně soustředí na postavy a jejich osudy. Nepatří do škatulky těch pomalých a intelektuálních snímků, kde musí hlavní hrdina čumět deset minut do zdi, aby následně zjistil, že ten zápas prostě vyhrát musí (díky bohu za to). A to hlavně díky postavě Steva Carella. A že je ten film o feminismu? Životopis o tenisce, která se vzepřela zavedenému systému a chtěla stejný plat jako chlapi... Asi v tom bude trocha feminismu. No shit, Sherlock!

Zlý časy v El Royale (2018)

Hodně dobře. Parádní komediální začátek na recepci, zábavné odhalování dalších otázek a odpovědí v průběhu a nakonec pekelný klimax se skvělým Lewisem Pullmanem. Casting mi skvěle padl a to i "božský" Hemsworth, stejně tak hudební doprovod od Giacchina. Nízkonákladový krvák, který se odehrává v jednom motelu, vyhrává granát za nejlepší thriller zatím uběhlého měsíce. *Tlesk, tlesk.

28 dní (2000)

Jak tady pročítám komentáře, tak se shoduji s většinou, že Sandra jako notorický alkoholik herecky selhává. Občas vtipné a ne přehnaně přeslazené, za to palec nahoru. A ještě nemohu zapomenout na mého oblíbence, Viggo je prostě pán!

Král a já (1999)

Tohle se Warnerům nepovedlo. Záporák používající magii (což mi přijde naprosto nehodící se prvek do konceptu filmu) je tupej jak poleno. Jeho přitloustlej sidekick občas srandovně spadne, jinak nevýrazný trouba. Král je jen arogantní stereotyp a ke konci příběhu vážně nevyzní jako hrdina. Třešnička na dortu je, že Warner Bros. přijde s touto chabě těžkopádnou animací. V této době se už připravoval Shrek a Disney měl za sebou největší animační klenoty typu Tarzana nebo Zvoníka. Vždyť režisér začínal právě u Myšáka a jeho prvotinami byli Liška a pes nebo Černý kotel… Písničky jsou alespoň poslouchatelné. Jinak velká škoda.

Boj za svobodu (2016)

Stejně jako u Patriota, který se zabýval trochu jiným obdobím, mi nevadí, že se nejede striktně podle historie. Režisérské podaní mi moc sedlo a McConaughey se svým "dušínovským" charakterem po celou dobu baví. Trochu drsnější, chladnější, realističtější, tak se mi to líbí. Granát za 4*.

The Carter Effect (2017)

Další podrobný náhled do světa profesionálního basketbalu a jedinečného cápka, kterej zabíjel jak nikdo jinej... I když je v názvu konkrétní hráč, dokument se celkově dost zabývá i klubem samotným, takže otázka zní: Vince nebo T-Mac?! Raptors for the win!