Zlý dům (1971) (TV film)

zlý film...

Znamení kotvy (1947)

Hodnocení snímku je pro mě bohužel zkresleno jeho nevhodným dramaturgickým zařazením jako prezentace hereckého umění Eduarda Kohouta. Zvláště po skvělém dokumentu o životě a kariéře tohoto známého herce. Poněkud nevýrazná role salónního magika a hypnotyzéra ostře kontrastovala s možnosti a hereckým potenciálem představeným v dokumentu. Maximálně mě iritovala hudba, především v magicko-hypnotických momentech, když využívala podivných pazvuků vyluzovaných zřejmě na pilu.

Živoucí mrtvola (1967)

Haluz všech haluzí. Kdo neviděl neuvěří, nepochopí. Viděl jsem a stejně jsem nevěřil a nechápal. Kam se hrabal Ed Wood a kam se hrabe Uwe Boll, Khwaja Sarfraz všechny nejhorší režiséry poráží na hlavu, on totiž poráží absolutně celou kinematografii a vůbec princip točení filmů. Nevím, co mě zaujalo víc, jestli příšerné a toporné herecké výkony, naprosto nečekaně se objevující taneční vložky např. poté, co postava uprostřed vypjaté hororové scény prohlásí "... chce se mi tančit..." a jde na to, nebo překvapující hudba kombinující motivy z klasické hudby i filmů v aranži pákistánských domorodců či jejich vlastní regionální tvorba. Při závěrečné scéně jsem si téměř přivodil zranění natrhnutím vnitřností nikoli ovšem strachem, nýbrž smíchem a nebyl jsem sám, řvalo celé kino, tedy asi těch 10 lidí, kteří film sledovali. V úhrnu ultimátní filmový zážitek!

100 dní v Palermu (1984)

Lino Ventura téměř dokumentárně, ale bohužel taky neslano nemastně spěje ke svému nevyhnutelnému konci. Snímek je zajímavý dobovou dokumentární atmosférou, točil se totiž jen chvíli poté, co se události v něm popisované skuteně staly, nicméně jeho nekvalitní zpravodajství kouže po povrchu a příliš se nedotýká hlubších podstat problémů a vlastní boj proti mafii bohužel také moc konkrétně nezobrazuje. Ale Guiliana de Sio je fakt kočka!

22 výstřelů (2010) odpad!

Trapné, debilní a nevkusně vyvedené! Kameraman působil jako chronický parkinsonik v terminální stadiu nemoci, který by neudržel ani kompakt, natož filmovou kameru. Dovolil bych si ho upozornit na převratný vynález stativu, případně filmových jeřábů. Obzvláště miluju pokud zkurvení grázlové a mafiáni mají plnou hubu morálky a etiky a takovými kecy nejlépe prokládají scény po nichž se v zápětí postřílejí. Scénář byl chatrný bez špetky invence, zato s notnou dávkou demence (např. hlavní hrdina prolézající jako idiot ostnatým drátem...). Zoufale působí zejména dialogy. Bohužel ani skvělý Jean Reno nemohl ten ohňostroj trapnosti a marnosti povýšit na něco koukatelného.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Ultra patetické a supernacionalistické dílko, zabalené do úhledného počítačovo komiksového hávu se spoustou počítačové krve a různorodých efektů smrtí. Vyrýsovaní polonazí svalovci proti hordám nepřátel, paradoxně zrazení tělesně postiženým vyhnancem. Lena si parádně střihla královnu a předznamenala svůj skvělý výkon jako další královna v seriálu Hra o Trůny. Bavil jsem se a jako poutník budu zvěstovat slávu filmu dál, neboť opěvoval ty, kteří slavně zahynuli, jak zákony kázaly jim.