• Romantický

Prvních 100 (2014) (seriál)

Príjemné prekvapenie minulej sezóny, seriál je rozhodne nadštandard (nielen) na pomery CW. Začala som ho sledovať s rezervou, prvých pár častí bolo rozpačitých, ale potom sa to rozbehlo. Druhá séria predčila prvú, väčší dôraz sa kladie na akciu a nie na vzťahy, čo seriálu rozhodne prospelo. Takisto kvitujem nižší počet dielov, stovka si drží akčné tempo a nie je miesto na nudné fillery, o napätie nie je núdza. Som rada, že seriál dostal 3. sériu, verím, že si udrží kvalitu.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Kingsman bol na popredných priečkach môjho must see listu 2015 a jednoznačne nesklamal. Skvelá zábava & akcia, memorable hlášky a plejáda perfektných hercov, či už overení harcovníci ako Firth a Strong (ktorý konečne nehral záporáka :D ) alebo sympatické nové tváre Egertona (žeby nová hviezda na obzore? Eggsy v jeho podaní ma naozaj bavil) a Cooksonovej, takisto výborne stvárnená Gazelle. Soundtrack bol absolutely on point. Očakávala som síce, že bojové scény budú ešte o niečo drsnejšie, ale nesťažujem sa. Videné v kine 2x a asi sa vyberiem aj na tretí krát, tie 2 hodinky ubehli veľmi rýchlo a ja sa proste Kingsmana neviem nabažiť :) Dychtivo očakávam sequel.

Zajatci předměstí (2011) (seriál)

Veľmi príjemný počin, groteskne zveličené postavičky "vyčančaného" predmestia ma proste bavia, hlavná hrdinka je veľmi sympatická a dá sa s ňou ľahko stotožniť. Prvé časti boli pre mňa zaujímavejšie, napriek tomu dám šancu aj druhej sézóne, kreatúry z Chatswinu si ma získali. Bezkonkurenčná je Dalia, stereotypne priblblá ružová blondínka s vymletým výrazom tváre, prázdnym pohľadom a bohovskými hláškami ("check your attitude hooker"), za zmienku stojí aj exhibicionistický a mierne idiotný brat najlepšej kamarátky hlavnej hrdinky, a takisto aj Dallina splastikovaná matka Dallas.

Jump street 21 (2012)

Lepšie ako som čakala, pre mňa jednoznačne prekvapenie tejto sezóny. Nie som fanúšíčka ani Tatuma, ani Hilla, ale po tejto komédii si ma celkom získali. Možno trošku nadhodnotím, ale u mňa jasných 5 hviezd, po dlhej dobe komédia ako má byť. Perfektné hlášky a bizarné sitácie, do ktorých sa naši nešikovní policajti v utajení dostávajú mi dokonale stačili k pobaveniu, moja bránica mala čo robiť. Najviac ma rozsekala scénka s trénerom na školskej chodbe (to som doslova lapala po dychu), Jenkove "Fuck you science!" a samozrejme scéna s limuzínou a holubicami (ten song v pozadí tam sedel "ako riť na šerbel").

Tohle je válka! (2012)

Po pozitívnych ohlasoch z môjho okolia som sa nádejala, že táto komédia predsa len nebude taká hovadina ako vyzerá. Omyl, sklamala ma na celej čiare...ošúchané klišé, tuctový humor, "okukaná" Reese, jej iritujúca kamoška v podaní Chelsey Handler a nudný, predvídatelný dej..to je všetko, čo tento film ponúka. Priznám sa, do konca som vydržala iba kvôli Hardymu. Druhú hviezdičku pridávam za pár úsmevných situácií, na ktoré si už však aj tak neviem presne spomenúť. Nudná jednorázovka, ktorá vyšumí z hlavy ihneď po pozretí.

Škola života (2009)

Na tento film som sa tešila, ale mierne ma sklamal. Celkom zaujímavo vykreslené vtedajšie obdobie v UK, v ktorom bolo hlavným cieľom bežného mladého dievčaťa (či skôr jej rodičov) "dobre sa vydať" za solventného a zabezpečeného muža, poprípade získať vzdelanie na prestížnej univerzite; hlavná hrdinka, ktorá sa búri proti týmto konvenciám a keď stretne interesantného, o niečo staršieho chlapa, zatúži po nespútanom a pôžitkárskom živote po jeho boku a nechá svoju budúcnosť a sľubné štúdium na pospas osudu. Problémom je, že táto hrdinka je mi napriek solídnemu výkonu Mulligan maximálne nesympatická a nemám pre ňu absolútne pochopenie. Kto ma však naozaj iritoval, bol jej amant David, takúto slizkú mužskú postavu som už dávno nevidela, scény s banánom a Minnie & Bubble-up boli jednoducho otrasné. Záver ma tiež nepotešil, niečo v tom duchu "spackaj si život neuváženým blbým rozhodnutím, vykašli sa na školu, naleť 2krát tak staršiemu seladónovi, potom fňukaj a žiadaj o pomoc a nakoniec sa aj tak dostaneš na svoju vysnenú univerzitu a stretneš toho pravého". Na druhej strane ma očaril Paríž a sympatická vedľajšia dvojica v podaní perfektného Dominica Coopera a šarmantnej Rosamund Pike.

Drž hubu! (2003)

Dokonalá komédia, ktorá mi zaručila neutíchajúce výbuchy smiechu a následne poriadnu svalovicu na bruchu. Film som si pozrela s českým dabingom, ktorý bol podľa mňa excelentný. Snímka Drž hubu sa okamžite po prvom zhliadnutí stala mojou srdcovkou, perfektné komické postavy a skutočne vtipné (nie primitívne a priblbé ako to často v komédiách býva) hlášky ma proste dostali. Top momenty: "Víš, že máš oči jako kůň?" "Takže hledáme ošetřovatele, jeřábníka, debila a zabijáka. Máme práci, hoši!" " "Útulek není pro blbce. Je pro blázny. Měly by se postavit útulky pro blbce, ale představte si jak by ty budovy musely být velké" a samozrejme legendárna scénka "Rubyyyy, Hooovno".

Machři a šprti (1999) (seriál)

Najpríjemnejší teen seriál ever! Je to priam zločin, že ho zrušili už po prvej sérii. Perfektne navodená atmosféra 80's a veľmi uveriteľné postavy, s ktorými som nemala problém sa stotožniť. Sranda pozorovať herecké začiatky mojich oblúbencov Jamesa a Jasona, a ostatnych súčasných hercov (Setha Rogena, Busy Philipps, alebo roztomilého Johna F. Daleya a.k.a. doktora "mladé ucho" Sweetsa v Bones). 5 hviezd dávam čiastočne aj z nostalgie, ale myslím, že úplne zaslúžene.

Přizdis*áči (2011)

Seriál nesledujem, takže som nemala žiadne očakávania. Námet o partičke lúzrov, ktorí sa vydajú za prázdninovým dobrodružstvom s hlavným cielom zasunúť si a spiť sa do bezvedomia je pomerne obohraný, ale na pobavenie stačí. Obišla by som sa bez značnej dávky nechutností, ale čo už, je to zrejme imanentná súčasť drvivej väčšiny teen komedií. Hlavným protagonistom sadli role "ako riť na šerbel" , dokonale stvárnili "sráčov", až mi ich občas aj takmer prišlo lúto, že do akých sračiek (a to doslova) sa to dostali. Potešilo aj pár úderných a absurdných hlášiek ("So smelling like an industrial accident in a Lynx factory and looking like the world's shittest boyband, we hit the town, We haven't come half way round the world to look at some fucking Greek ruins. Yeah you can see that shit anywhere.!, I stopped believing in god when I realised it was just dog spelt backwards.") Hviezdičku naviac dávam za nostalgiu, pripomenulo mi to moje vlastné prázdniny na Kréte, kde sme na podobných "dovolenkových sráčov" narážali takmer na každom kroku.

Válka Bohů (2011)

Mne sa veru Immortals páčili, aj keď som pri niektorých scénach preventívne zatvárala oči, brrrr. Čo sa príbehu týka, nič prevratné, ale dalo sa pri tých takmer 2 hodinkách v pohode vydržať, film rozhodne nenudil. Vyzdvihla by som božské osadenstvo, hlavne Zeus a Athena boli dokonale stvárnení, musím skonštatovať, že Isabel Lucas je mimoriadne krásna herečka a dobre sa na ňu pozerá. To isté platí aj o Lukovi Evansovi, Zeus v jeho podaní bol maximalne charizmatický a verila som mu každé slovo a gesto. Jediné čo by som im vytkla je vtipná "pokrývka hlavy" ktorú mal Poseidon, tá vo mne vyvolávala salvy smiechu :) Finálový battle medzi Bohmi a Titánmi bol simply epic, najlepšia časť filmu. Ďalším plusom je nepopierateľne pohľad na Henryho Cavilla, nejednej dáme v publiku klesla sánka :)