Barbie (2023)

Greta Gerwig napsala zcela upřímný a taky kreativně, potěšující dopis. Letní růžová esence, vás rozpláče i rozveselí. Koneckonců je tento letní dráždivej blockbuster, takovou biblickou metaforou. Barbie byla vynalezena jako první. Ken byl vynalezen po Barbie, aby vylepšil pozici Barbie v našich očích a ve světě. Tento druh mýtu o stvoření je opakem mýtu o stvoření v Genesis, řekla režisérka Greta Gerwig. Tento příběh, není stavěnej pro úplně malý ubrečený holky, naopak právě pro ty odrostlejší. Přechod mezi vypiplaným Barbie Landem do nepříjemné reality dnešního světa, funguje báječně. Velká porce zábavy i určité ohleduplnosti dělá z Barbie, působivý a vskutku koukatelný film, oproti jakákoliv jiné studiové komedii. Nenechte se utvářet nostalgií a sentimentalitou a zkuste žít s určitou hloubkou a skutečnou láskou. Barbie je něco, blízko zázraku. Krásná výprava, podmanivé vizuály a samozřejmě sympatičtí herci. Oslňující Margot Robbie a velice vtipný a průzračný Super Ryan Gosling. Avšak musím zmínit i ostříleného nadaného komika Willa Ferrella. Není to jenom o feminismu, respekt si to jednoznačně zaslouží. Právě nastala nová éra Barbie.

Starsky & Hutch (2004)

Stiller a Wilson jsou nekonečný. Kurevsky oddechový a hlavně dobře vycítěný. Todd Phillips umí a točí.

Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

INSPIRUJÍCÍ, POVZNÁŠEJÍCÍ A POSILUJÍCÍ VAŠI DUŠI – MISSION IMPOSSIBLE DEAD RECKONING PART ONE S Ethanem Huntem je to jako s nezastavitelnou lokomotivou. Už po sedmý se Tom Cruise, prudce vopřel do své zajeté mise a popravdě můžu říct, že letos v létě byste dost těžko našli lepší akční dobrodružství. Dead Reckoning Part One je profesionálně zvládnutý snímek se skvělými momenty a vynikajícími akčními sekvencemi, které vás ze sedadla kinosálu zkrátka nepustí. Co se týče nových postav, musím jednoznačně zmínit novou čirou energii v podání Hayley Atwell /Grace/ a aktivní záporačku Pom Klementieff /Paris/.

Kočičí zlato (1984)

Když Stallone začal zpívat, bylo to směšný ale v podstatě i kurevsky zábavný.

Vrahouni (2010)

Plně funkční akční komedie. Kutcher a Heiglová, laděj skvěle.

Rituální zabiják (2023)

Za mě to šlo, byl jsem v očekávání. Dobrej thriller.

Leon (1994)

Výtečná Natalie Portman, kterou pak už jen doplňuje Jean Reno. Svěží děj.

Temný úplněk (1996)

Pamatuju na to z vhs, tenkrát jsem možná trochu stažený kalhoty měl. Jenže při zpětném pohledu, můžu ohodnotit jenom toho vlčáka. Poněvadž ten podal nejlepší výkon. Vlkodlak stál za zlámanou grešli.

Addamsova rodina 2 (1993)

Černá vdova je znovu hladová, hledá osamělé staré mládence a o svatební noci je zabíjí. Pak mizí s jejich penězi. Fester ve dvojce, dostává víc prostoru a o to víc září. Pro mě zábavnější, oproti původnímu dílu.