Železná srdce (2014)

Slušné pokoukání, které není v ničem vyloženě zlé (vyjma závěru), ale ani v ničem nenadchne. Slabé 4.

Kód Enigmy (2014)

Naprosto famózní zážitek. Přikován k obrazovce jsem vydržel bez mrknutí oka, protože vše zkrátka šlapalo jak computer. Nemám, co dodat, skvělý Cumberbatch a přirozeně půvabná Keira pod taktovkou Tylduma prostě míří vysoko. A zcela výjimečně je mi vcelku fuk, jak moc cílené na Akademii to je... Mně se to prostě líbilo.

Birdman (2014)

Unikátní, nekonvenční, skvěle zahraná, napsaná a hlavně natočená (všudy vychválený střih a kamera - zaslouženě) satira kulturního průmyslu, jíž se snaží oživit, pod mnoha slupkami ukrytou, artovní duši kinematografie. Film, jež je divadelní hrou a divadelní hra, jež je filmem. Bez hodnocení...

Shutter (2004)

Kombinace jíž dohledáte jen stěží. Vskutku děsivý a vůbec ne hloupý horor.

Nejhledanější muž (2014)

Kdo nerad čte tak šupito presto na to... o nic ochuzeni nebudete. Ba ani o detailní a poměrně přemrštěnou stopáž, která společně s minimem akce přecijen nepatrně rozvláčňuje celý zážitek. Scénáristicky však špica!

Zmizelá (2014)

Tak si sedněte a hltejte a hltejte, na nic jiného čas nebude. Tento fakt je dán na jednu stranu famózní prácičkou bezchybného mistra Finchera, ale v protikladu také mizivou přítomností emocí na úkor mrazivé působivosti. A to je u mě (ač si uvědomuji, že to bylo vědomé) hlavní kámen úrazu, jediný zato znatelný. Jinak Ben si odvádí svůj standart a krásná Rosa se v konturách role překračující ukázkového sociopata překonává. Kolem a kolem všestranně vybroušený diamant, který nabízí vše co nabídnout chtěl, mně osobně však v rámci ostatních Fincherových děl toliko nezachutnal.

Úsvit planety opic (2014)

Námět je bohužel blbej až to bolí. Lidoopí supergénius vybuduje mírumilovné opičí společenství, kdesi v odlehlé části zpustošené matičky země, jejíž původní dominantní obyvatelstvo (promiňte mi tu namyšlenost) zrovna není kvůli virové pandemii v nejlepší kondici. No a co čert nechtěl, skupinka přeživších nešťastníků naruší onu oázu opičí pohody. Ale nebuďme jen kritičtí, vždyť první díl také originálním námětem neoplýval a přesto z toho dokázal s grácií vybruslit. Tady však jen stěží lze mezi tou snůžkou černých děr scénaristické práce nálezt smysluplnější obsah, který umě rozrušuje onu specifickou identitu potenciální lidoopí trilogie. Takže takhle... koukat se na to dá, jen od toho nečekejte zázraky. Jo a málem bych zapomněl, to že ty opice vypadají jako živí, je také myslím pozitivum.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Obrazově (obzvláště ve 3D) jeden z nejpříjemnějších, nejhřejivějších a nejkrásnějších výplodů animačních technologií, který těší nenuceným sentimentem a vyvolává všechny pozitivní pocity, jež od pohádky čekáte. A to že příběhově to trochu skřípe dračímu sequelu rádi odpustíte.

Fair Play (2014)

V dobách Babovřesek a jiných odpadů hrdé české kinematografie, Fair Play nevděčno svému názvu (a díky za to) porušuje onen kodex ve znamení tuzemského úpadku a přináší v duchu mrazivě realistického vykreslení doby, jíž je povinnost si připomínat, kvalitně odvedenou filmařinu nepostrádající napětí, atmosférou a pozvolnou leč nenucenou gradaci. Za odměnu o hvězdu a poklonu více. :)