Výměna (2008)

No to bola ale poriadna výmena. Vojnová dráma podľa skutočných udalosti, kde jednoduchá žena sa zo všetkých síl snaží získať to, po čom tuží každá matka. Po svojom synovi pátra napriek nepravosti a klamstiev L. A. polície. Tým, že Angelinu Jolie nepokladám za kvalitnú herečku a ani Eastwoodovým filmom som zatiaľ neprišiel na chuť, bolo pre mňa ťažké si nájsť cestu k tomuto filmu. Podľa hodnotenia som ju asi našiel :-D aj keď nie celkom. Angelinu som nespoznával. Konečne som našiel to čo mi u nej stále absentovalo. A to emócie. Pocity beznádejnej matky hladujúcej svojho jednorodeného syna, ktorej každý krok prežívate spolu s ňou Angelina dokonale stvárnila. Naozaj s pokojným srdcom vyhlasujem, že toto bol jej najlepší herecký výkon. Konečne si zahrala v niečom normálnom a nie v priemerných akčňákoch tipu Lara Croft. Aj v tomto filme musela bojovať, no nie so zbraňou. A takto sa mi to u nej páčilo omnoho viac. Eastwoodové filmy mi pripadajú poväčšine nudné, často zbytočne predlžované a niekedy až príliš sentimentálne. A aj nad touto vojnovou drámou som váhal či si ju pozrieť, no nakoniec neľutujem. Aj tu boli scény predlžované, no v tomto prípade sa to dalo odpustiť. Režisérskej taktovky som sa obával, no keď som zistil, že ako producent bude pomáhať môj obľúbený Ron Howard vedel som, že to nebude až také zlé. Dej filmu začína zvoľna, no graduje a naberá na obrátkach až do konca. A to až tak, až mate pocit, že hľadajúci syn sa na konci predsa len objaví. Preto som rád, že záver bol tak krásne tajomne nedopovedaný. Herci hrali obstojne na čele s Johnom Malkovichom, ale najviac sa mi páčili vedľajšie postavy a to právnik Goeff Pierson a taktiež vyšetrovateľ Michael Kelly. Boli to také nenápadne postavy, no pre film veľmi dôležite a oni ich bravúrne zvládli. Čo sa mi ale vôbec nepáčilo bola hudba. To čo si Eastwood u mňa polepšil pri réžii si totálne pošramotil pri hudbe. Tie jeho trúbkové a klavírne tóny sa do jednotlivých scén nie vždy hodili a niekedy mi už aj vadili. Nedávam objektívne 5 hviezdičiek, lebo chýb bolo dosť. No za tie pocity, ktoré tento film vo mne vyvolal si ich rozhodne zaslúži.

Haló (2012) (pořad)

Jeden z najlepších zábavných programov, aké momentálne máme na mediálnom trhu. Síce nie všetke skeče sú podľa môjho gusta, no väčšina je viac než komická.

Gen.sk (2008) (seriál)

Videl som diel so žijucou hokejovou legendou Mirom Šatanom a veľmi sa mi to páčio.

Nouzový východ (2008)

Zaujímavá dráma so skvelým obsadením na knižnú predlohu. Kate Winslet a DiCaprio od veľkofilmu Titanic opäť spolu. Pre zmenu trošku v inej podobe. Namiesto romantiky teraz prišli škriepky, hádky a problémy. Príbeh o páre dvoch zaľúbencov a ich spoločnom živote v Americkom sne. Pokojný domov, slušní susedia, štandartný život a nové vízie. Zatiaľ čo Frankovi usporiadaný život vcelku vyhovuje April je nespokojná a nešťastná. Chcela by narušiť staré stereotypy a začať úplne odznova v Európe. Frankovi sa nápad na začiatku pozdáva no postupom času z neho ustupuje a prepadáva alkoholu a podvedie April s kolegyňou z práce. April je z toho zúfala a pri ich krachujúcom vzťahu aj ona podvedie Franka. Zakončenie filmu bolo len klincom do rakvy ich vzťahu. Pochválil by som excelentný výkon Lea DiCapria. Zahral to neskutočne dobre. Každá jeho emócia bola pekne čitateľná z jeho tváre. Kate prijemne sekundovala. Zaujala ma tiež postava Michaela Shannona, psychicky chorého syna susedky, ktorý bol ako neriadená strela. Jeho názory síce neboli konzervatívne a slušne, no zato veľmi pravdivé. Nakoniec už iba mala poznámočka k hudbe. Bola tak perfektne pochmúrna a tak dokonale zakomponovaná do deja filmu. Hodnotím 75% resp. 3,5*

Temný rytíř povstal (2012)

Tak ako ohodnotiť tento Nolanov veľkofilm ? Tak ako Návrat temného rytiera neprekonal Temného rytiera, tak ani Bane nepreskočil kolegu zloducha Jokera. Najprv by som povedal čo sa mi nepáčilo. Anne Hathaway a jej catwoman bola podľa môjho názoru úplne zbytočná postava a film by sa v pohode zaobišiel aj bez nej. Okrem toho, svoju mačaciu krásku Anne nehrala nejak presvedčivo a aj tie jej bitky boli strohé. Tak isto sa dá polemizovať aj o postave Josepha Gordona-Levitta. Ďalšia vec ktorá mi vadila bola, že Batman všetko prežil namiesto toho, aby svojou smrťou spečatil koniec trilógie. Bojové scény medzi Batmanom a Baneom boli na moje gusto slabé a nič extra. Smrť Banea mohla byť tiež trošku viac vznešenejšia ako len pouhe odpálenie. Dalo by sa povedať ešte veľa nedostatkov, ktoré mi vadili, ale tiež by som rád pár veci vyzdvihol. A to napríklad herecké výkony Marion Cotillard a Toma Hardyho s polkou tváre. Týchto dvoch hercoch už sledujem dlhšiu dobu a ich hranie sa mi nesmierne páči. Dej a jeho spletitosť sa mi tiež pozdávala. Bale, Morgan, Oldman a Caine zahrali svoj štandard z predošlých časti, čo bohate stačilo. Réžia Ch. Nolana a hudba H. Zimmera je kapitola sama o sebe. Čiže vynikajúca. Ako dôstojne ukončenie tejto Batmanskej trilógie to rozhodne stálo za to, no ku grandióznosti jej ešte veľa chýbalo.

Zrození šampióna (2009)

Takto nejako by mal podľa mňa vyzerať moderne natočený film. A to nehovorím o deji a zameraní filmu, ale o jeho spracovaní. Páčila sa mi hlavne práca s kamerou. Taktiež ani dej filmu v ničom nezaostával za kvalitným spracovaním. Skutočný príbeh opusteného "veľkého chlapca", ktorý hľadá sever v dnešnom uponáhľanom svete je naozaj zaujímavý. Každý krok tohto robustného chlapíka z úplného dna až na vrchol má len málo hluchých miest a pomerne dynamický dej. Chválim výkon obrovského černošského a pomerne neznámeho herca Quintona Aarona. No ale najviac sa mi páčila postava Sandry Bullock, za ktorú právom získala sošku oskara. Rázna a prísna žena navonok a vo vnútri krehká a jemná kresťanka. Ja síce kresťanské filmy beriem s rezervou, no tu mi náboženské motívy neprekážali, skôr naopak. Čo mi vadilo, ako skoro u všetkých amerických (športových) filmoch bola až prehnaná americkosť. Nie je to čistokrvných 5*, ale presvedčila ma Sandra a skutočne zaujímavý osud Michaela Ohera. Hodnotim 4,5* resp. 80%

Oggy a škodíci (1998) (seriál)

Vtipná animovaná rozprávka na pokračovanie. V desaťminútovke dostanete MAXimum štipľavého humoru, kde to miestami aspoň u mňa jemne presahuje medze. Pre úplne malé deti to nie je, ale pre odrastencov je to úplne v poho. Zúfalo-lenivý kocúr Oggy a jeho zlostný bratranec Jack, ktorí neustále poľujú na škodoradostné šváby vás nenechajú dlho bez humoru. Trošku sa mi to podobá na Toma a Jerryho, no u Oggyho sa aspoň sem tam aj šváby nechajú chytiť.

John Tucker musí zemřít (2006)

Podpriemerná komédia so zábleskami humoru. Nebiť pekných herečiek, tak to asi ani nedopozerám :-). Záver bol ľahko čitateľný, ako pri všetkých slabých romantických filmoch.

Ranař (2011)

Komédia pre hokejových fanúšikov, ale nie len pre nich:-). Seann William Scott opäť predviedol svoj talent komika. Na neho by som sa dokazal pozerať aj bez zvuku a stále by som sa smial z jeho grimas. V tomto filme hral trochu naivného a štipku blbého hokejového bitkara, ktorého stvárnil bravúrne. Miestami mi vadilo priveľa nadávok, ale tie k hokeju jednoducho patria, tak sa dali zniesť. Komedia je vtipná so všetkým čo ktomu patri. Na konci aj s prijemným vyvrcholením deja. Pritom všetkom je až neskutočne uveriť, že tento film je natočený podľa skutočných udalosti :-)

Na sv. Valentýna (2010)

Vždy som vravel, že cím viac hviezd tym menej dobrý film. A tato komédia to nevyvrátila. Prirovnal by som to ku filmu Nie je z teba až tak paf, kde bolo známych hercov až priliž veľa a urobilo to viac škody než užitku. Opäť sa potvrdilo staré známe , že menej je niekedy viac. Svoj učel pobaviť diváka to zaiste splnilo, no neočakavajťe nič horibilné.