• Thriller

Pláž (2000)

Mně se to docela líbilo. Představovala jsem si, kdybych tam byla, jak dlouho bych tam vydržela. Kdyby nebyl konflikt s mapou a umírajícím surfařem, tak by byl kvůli něčemu jinému. Čili nevydržela. Takže si doma v zimě a chladu pustím Mobyho a to je tak všechno.Spokojenost se dostaví :-) Di Caprio zamlada mi nevadil.

Pátý element (1997)

Mně to přišlo jako slabý odvar z Hvězdných válek. Pár hlášek bylo dobrých a moc se mi líbil výběr hudby. Znovu vidět nemusím.

Sandokan (1976) (seriál)

Kdyby tam nebyla ta laciná love story, tak by to byl moc pěkný dokument o boji za národní sebeurčení :-) :-) V době, kdy to bylo populární, mě to moc nebralo, po letech jsem ocenila exotické interiéry a velmi dobrý český dabing. Skvělá hudba. Tričko se Sandokanem jsem tehdy neměla, tak jsem si dala aspoň teď titulní melodii jako vyzvánění na mobil.

Requiem za sen (2000)

Léto, Podzim, Zima...kolotoč závislostí, bolesti a ponížení se roztáčí a nejde z něj vyskočit...na začátku byla touha po štěstí a radosti, na konci zůstali jen ponížení a zranění lidé - na duši i fyzicky. Kronos kvartet - hudba, která do mozku bouchala jako kladivo, hlavně v části Zima se to nedalo vydržet, spolu s těmi sugestivními obrazy. Bylo to tak pravdivé, že mi z toho bylo zle. A to si tipnu, že to byl jen odvar toho, co se ve skutečnosti závislým děje a co jsou ochotni pro svoji dávku podstoupit. Skvělá Ellen Burstyn, ta to prostě nehrála, ona tou neš'tastnou matkou opravdu byla. Nicméně si myslím, že ani takovýhle film od drog nikoho neodradí; my jsme měli Pavučinu a Memento, na Západě Děti ze stanice ZOO, teď tohle, a závisláků neubývá...je to skvělý film pro ty, co brát nechtějí, ale neodradí nikoho, kdo brát chce. Ale proto to Aronofsky určitě netočil. Jo, a nedívejte se na to, když nejste psychicky v pohodě....

Špión, který přišel z chladu (1965)

Studená válka byla hnusná a obě strany železné opony hrály nečestně a nesportovně, bohužel hlavně se svými vlastními lidmi. Herci se mi líbili - smutné oči Richarda Burtona, "leninova" bradka Oskara Wernera a kruťácky dederonský výraz Sama Wanamakera. Výslech před tribunálem Stasi byl hustý, nedokázala jsem si tipnout výsledek. Bylo jasné, že někdo bude zlikvidován, ale kdo? A skončí likvidace nepohodlných tribunálem Stasi, nebo bude pokračovat?

451° Fahrenheita (1966)

Co máte v hlavě, to vám nikdy nikdo nevezme. Ani "Marťanskou kroniku" od Raye Bradburyho :-)

Nevinní se špinavýma rukama (1975)

Hodně čený film noir, i když natočený v barvě .-) Frustrovaná Romy Schneider připravuje s mladým milencem vraždu manžela, ale samozřejmě se něco zvrtne. Od té chvíle platí "ať tak nebo tak, všechno je naopak". Romy herecky zářila, ostatní jí zdatně sekundovali (rolička rozevlátého právníka v podání Jeana Rocheforta - "Jmenuji se Albert Legal. No dovedete si představit vhodnější jméno pro právníka?" nebo "proč se na mě tak mračíte, vždyť jsem vám neudělal nic dobrého"). Jediný, kdo mi herecky nesednul, byl milenec. Jinak saint tropezské panoptikum, ještě tam do toho chyběl Cruchot, nicméně ten děj a zvraty mi přišly hodně silné. Romy byla výborná herečka. A krásná. V tomhle filmu po naivní Sissi nezůstalo ani památky.

Krev na slunci (1945)

Mně se film líbil, měl spád a švih. Novinář Nick Condon působící v Tokiu těsně před 2. světovou zveřejní kompromitující materiály na japonskou vládu ohledně jejich plánů na ovládnutí světa. Nezůstane to bez odezvy - strhne se peklo - a to ve všech směrech. Peklo šarvátek, vražd, svůdných špionek, o kterých se neví, na čí straně vlastně jsou. Dokonce i seppuku se objevila.Nick Condon se stane v Tokiu štvancem s malými vyhlídkami na přežití, a netuší, kdo je jeho přítel a kdo zrádce. Závěrečná honička a judistický zápas byly opravdu napínavé.

Sestra v akci (1992)

Mně tenhle film vždycky pobaví. Viděla jsem ho už vícekrát a zatím pořád dobrý. Přerod barové zhýralé zpěvačky ve ctihodnou jeptišku je sice klišovitý, ale ty hlášky....některé jsou klasika: "Co, klášter?!? Tam já nejdu, tam jsou samý bílý ženský v černejch hadrech"! atd atd. Dobrá hudba a zábavná Whoopie.

L'Arme à gauche (1965)

Mám ráda herectví Lina Ventury. Takové to pravé chlapské - on není žádný superman, tady k tomu průšvihu přišel jak slepej k houslím a popasoval se s tím po svém. Když máte jako protivníka vymazané poleno se samopalem, které nejprve vystřílí všechny své spojence a pak se diví, že mu zbyla jen rukojmí.....tak tím musíte zápasit jinak, než svalama. Napínavá hodina a půl; do poslední chvíle jsem netušila, jestli zloduch škrtne sirkou nebo ne...? Líbila se mi hudba, takový pěkný karibský jazzík.