• Fantasy

Temné stíny (2012)

Je těžké tento film hodnotit. Je jasné, tímto Burton trochu odbočil ze zajetých kolejí. Sice vás tento film neuchvátí, jako jiné Burtnovy filmy, na druhou stranu je ale hravější a místy i vtipnější. Je to zkrátka takový pohodový film na sobotní či nedělní odpoledne.

Babylon 5 (1993) (seriál)

Babylon 5 je pro mě, jako fanouška sci-fi, srdeční záležitostí. Když tento seriál porovnáte se Star Trekem, tak tento má perfektní dějovou provázanost. Postavy také nejsou černobílé. Každý má nějké své mouchy a tajemství. A také existuje nějaký vývoj postav. Lze to vidět třeba na postavách jako G'Kar nebo Londo. Zatímco ze začátku byste je nejradši nakopali, postupem času se mění, ukazují něco ze svého nitra a vy je posléze začínáte trochu chápat. Bohužel, seriál má pár slabších dílů, hlavně v první sérii, ale to více než vynahrazuje v dalších sériích.

Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase (2009)

Lehce naprůměrný snímek o cestování časem, okořeněný špetkou britského humoru. Sice mne neoslnil, ale že bych se úplně nudil, to také nemůžu říct. Jen by mě zajímalo: Když byl nakonec zničen lístek s náměty na filmy, kdo by se asi vracel, aby ty tři maníky zničil?

Dům hrůzy (1999)

Tento film je klasická vyvražďovačka. Jinak, námětově je film neorigonální a herecké výkony podprůměrné. Co se naopak v tomto filmu alespoň trochu povedlo, je atmosféra. Takže ho doporučuji alespoň na jedno shlédnutí. Ale ne víc.

Podivní (2010)

Po shlédnutí tohoto filmu jsem zjistil, že mě ničím neoslovil. Téma filmu je už více méně ohrané. Biologická zbraň způsobí, že se obyvatelé na nějakém území začnou chovat nějak jinak, šíleně. Co se týče hereckých výkonů, ty byly dle mého názoru spíše na průměrné úrovni. Jedinnou světlou stránku filmu je to, že v něm bylo užito málo spec. efektů. To je ale asi také vše, co by se dalo k tomuto říct.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Tak tento film mě doslova uchvátil. Originální a neotřelý námět, herecké výkony výborné a tak by se dalo pokračovat. Je zajímavé, jaké pocity ve vás dokáže vyvolávat. V jednu chvíli vás doslova nutí, abyste k Jean-Baptistovi Grenouilleovi cítili odpor a vzápětí ho musíte alespoň trochu litovat. Bez zajímavosti také není způsob, jakým se ve filmu kombinuje obrazová a zvuková stránka k vyvolání čichového vjemu. Snad jedinným nedostatkem filmu je jeho trochu větší stopáž, ale myslím, že to až tak moc nevadí.

Interstate 60 (2002)

Toto podobenství k dnešní Americe je úplně geniální. Koho by nenadchla zásadovost Chrise Coopera, poťouchlý úsměv Garyho Oldmana, případně další vlastnosti aktérů v tomto filmu? Perfektní je také dávkování vtipných momentů, jak časově, tak i způsobem. Tento film ukazuje, že nemusíte mít velké peníze, abyste natočili perfektní fim. Hlavní je ve filmu příběh a v tomto filmu ho dostanete naservírován patřičným způsobem.

Elysium (2013)

Tento film u mě propadl. Herecké projevy byly zpravidla hodně nepřesvědčivé. Zejména Matt Damon takto působil. Naopak, překvapila mě Jodie Fosterová. Té záporná role přímo sekla. Třešinkou na dortu byla konstrukce kosmické stanice. Její chování, nebo spíše chování vzduchu v ní, bylo totálně nefyzikální. Hádám, že nejeden člověk s fyzikálním vzděláním zaplakal.