Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase

• Velká Británie Frequently Asked Questions About Time Travel

Když si ve sci-fi komedii z produkce HBO tři obyčejní muži dají večer v hospodě pár piv, nic nenapovídá tomu, že by se mělo přihodit cokoliv výjimečného. Přesto však dojde k události, jež uvede do pohybu sérii výletů zpět i kupředu v čase...  Když do místního baru vstoupí tři úplně obyčejní muži, aby si večer dali pár piv, pokecali spolu a na chvíli zapomněli na svůj zcela průměrný život, nic nenapovídá tomu, že by se mělo přihodit cokoli výjimečného. Ray (Chris O'Dowd) je pověstný svou posedlostí, týkající se cestování v čase, ale když se setká s Cassií (Anna Farisová), která prohlašuje, že je z budoucnosti, považuje to samozřejmě za žert. Toby (Marc Wootton) je posedlý filmem, a když uslyší Rayovu historku o ženě putující časem, předpokládá, že kamarád mu přihrál filmovou zápletku. A cynický Pete (Dean Lennox Kelly), který ničemu takovému nevěří, musí změnit názor, když náhodně nahlédne do budoucnosti baru, který je plný mrtvol a on je mezi nimi. Tato událost uvede do pohybu sérii náhodných výletů časem zpět i kupředu, v jejichž průběhu se tři hrdinové snaží najít pravidla pro cestování v čase a odhalit tajemství, kdo se je bude snažit zabít a proč... Sci-fi komedii z původní produkce HBO režíruje Gareth Carrivick. (oficiální text distributora)

Defaultovna

Vynikajúce anglicky šialené dielko. Traja ústrední týpkovia mi boli všetci do jedného sympatickí, absolútne všetko som im uverila a riadne ma takto zavčas rána pobavili. Základné pravidlá pri cestovaní v čase: "Don't kill anything, don't fuck anything". Kombinácia mne srdcu blízkych prvkov zafungovala a Defaultovna má novú obľúbenú komédiu. ()

swamp

Sakra dobrá komedie!! Jedna z nejlepších roku 2009! Tři vyvrženci společnosti, Ray, Toby a Pete, si po neúspěšném pracovním dni Raye (Chris O'Dowd) jdou sednout do hospody, aby si pokecali a hlavně vypili plno piva. Jenže co čert nechtěl - dostali se do trhliny v čase a divákovy radovánky můžou začít. :) Nebudu to tady rozpitvávat. Je to vtipné, místy přiměřeně vážné a hlavně příjemně zběsilé, ale stále dávající smysl. Mrkněte na to (alespoň vy, jež jste ochotni se 'ocejchovat' pojmem geek), nebudete litovat. ;) ()

TeeAge

|| Scenár: Jamie Mathieson | Hudba: James L. Venable | Distribúcia: Picturehouse Entertainment | Štúdio: BBC Films, HBO Films || Vtipný námet u filmu, ktorý mal trvať ešte menej, než netradičných 80 minút, a mohol mať potrebný ťach k tomu, aby nepôsobil cyklicky. Dobrá komédia na jeden krát. 65% | FullHD, THX, EN DTS | ()

frashmaker

Sci fi mám rád. Jedná li se o nízkorozpočtové, tak pak snad ještě o něco víc. Tady mi ale asi unikal ten primární smysl. Chvíli se to tvářilo jako puberťácká komedie, chvíli jako poměrně sofistikovaný film a-lá Donnie Darko nebo Svět podle Prota. Anna Faris je pro mě navždy spojená se sérií Scary Movie a tak jsem jí rolu nevěřil asi jako Charlie Sheenovi v Četě po tom, co jsem mockrát viděl Žhavé výstřely. Nápad jinak hodně dobrý, jen si není vědom svého žánru a tím velmi utrpěl. Co se tohoto týče mám rád, když je to jasné. ()

M.a.t.t.

Lepší priemer. Časové paradoxy sú síce zaujímavé ale nijak zvlášť geniálne vystavané a i keď sa z nich scenár snaží všemožne si uťahovať, nezriedka postráda skutočne kvalitne vypointovaný humor. Dôsledkom toho sa to vlastne celé chvíľami tiahne a len spoločné scény Chrisa O'Dowda a Anny Faris to nemôžu dvihnúť nahor. A to mi vadí viac ako niektorým údajne premrštený záver. Ten je podľa mňa v poriadku. ()

• Ve scéně, kdy má Ray (Chris O'Dowd) říci své vysněné povolání, odpoví "Time Lord". Jde o rasu ze seriálu Pán času (od r. 2005), ve kterém se objevil v epizodě „Shakespearův kodex“ jako William Shakespear Dean Lennox Kelly, který zde hraje Peta. (mi-ib)
  • Grafika úvodních titulků je cílenou parafrází na filmového Supermana. (curfew77)