Andělský podíl (2012)

Příjemně strávená hoďka a třičtvrtě plná skoťáckého slangu a reklamy na letité single maltky... Nicméně, od Kena Loache bych přeci jen čekal trochu víc. Holt už je to starší pán a podle toho ty jeho poslední filmy i vypadají. Ale pořád se na to dá koukat. To ne, že ne.

Příběh gangstera: Nástup k moci (2007)

Mafiánské vraždy z Rettendonu už tu byly dřívě ve filmu "Essex Boys" a posléze též v "Bonded by Blood". Navíc o neslavném konci Tonyho, Pata a Craiga napsal tři prdele true crime "literatury" autor Bonded by Blood Bernard O´Mahoney (nemluvě o autobiografii samotného Carltona Leache) a na internetu se válejí hromady detailních fotek z místa činu a pitevny. Stejně tak příběhy ostrých chlápků z chuligánských "firem" už jsme všichni viděli asi tak stokrát. Jinými slovy, aby film obstál s takto provařeným tématem, musel by přijít s něčím originálním a netradičním (vizuál, struktura příběhu, nejaký přesah atd.), což se v případě "Rise of the Footsoldier" bohužel nestalo. Naprosto průměrný a zbytečný film (stejně jako ostatní filmové verze příběhu hochů z Essexu). 50%

Luther (2010) (seriál)

Ne že bych se nudil, ale žádná pecka to není. Svižně natočeno, dobře zahráno, ale charaktery jednotlivých postav, jejich motivace a metody, ty jsou jen velmi těžko uvěřitelné. V konečném součtu působí celý seriál tak překombinovaně, až je to místy nechtěně komické. Když anglické kriminální drama, tak raději mnohem temnější a sofistikovanější http://www.csfd.cz/film/297620-shadow-line-the/ či psychologizující http://www.csfd.cz/film/311853-inside-men/

Biùtiful cauntri (2008)

Lidé jsou červi a tak to musí zůstat. Tenhle citát z policejních odposlechů, který zmiňuje Roberto Saviano ve své knize Gomora, by mohl být zároveň i mottem tohoto šíleného dokumentu z "trojúhelníku smrti" mezi Accerou, Nolou a Mariglianem. Pro zkorumpované politiky a byznysmeny, stejně jako pro jejich "obchodní partnery" z řad Camorry, jsou lidé z kampánského venkova opravdu jen pouhými červy. Totální zoufalství a beznaděj. Otřesný film.

Frontline - The Interrupters (2012) (epizoda)

Námět a samotné aktivity organizace CeaseFire si zaslouží absolutní hodnocení. Ne tak Interrupters jako dokumentární film. Z filmařského hlediska totiž poněkud pokulhává a místy nefalšovaně nudí. Škoda, čekal jsem víc.

Hlava nad vodou (1993)

Jsem tak ráda, že jste mně našel, protože jinak by mi ten příběh nikdo neuvěřil. Aneb tento film je třeba dokoukat až do konce závěrečných titulků.

La caja 507 (2004)

Klasická revenge story jak ze staré školy, kterou Urbizu parádně aktualizoval v prostředí sluncem vyprahlého "Costa del Sol" v letech španělského realitního boomu. Sicilští mafiáni v exilu, zkorumpovaní politici, jedna nehoda (co nebyla úplně náhodná), kolotoč peněz v byznysu s nemovitostmi... a pak ještě jeden osudem zlomený bankovní úředníček, který nalezne smysl života ve chvíli, kdy už by to vůbec nečekal. Bude se však muset krapet ušpinit.

Vysoké hry ruské mafie (1999) (seriál)

Seriál bohužel trpí přemírou politického a konspiračního balastu, takže nezbývá moc prostoru na hlubší analýzu ruského zločineckého světa, který autoři trestuhodně zjednodušili na pár nicneříkajících hesel a faktů chaoticky a bez ladu a skladu naházených na diváka. Škoda, vpravdě epický příběh ruského podsvětí, zejména jeho vývoj od časů "poctivých" vorů v zakoně a blatných až po současnou totální symbiózu kriminálních a politických struktur v éře rozvinuté putinokracie by si totiž zasloužil lepší, zasvěcenější a méně bulvární zpracování. Zase na druhou stranu, dokumentů na toto téma moc natočeno nebylo, takže tři hvězdičky za to, že vůbec něco takového vzniklo.

Zatímco spíš (2011)

Natočené je to výborně, ale César je prostě zakomplexovaný zm*d (a neomlouvají ho ani kecy o tom, kterak nedokáže být nikdy šťastný). Nefandil jsem mu ani jedinou z těch 102 minut, takže nemůžu jít výše, než na tři *. Každopádně tahle thrillerová poloha mi u Balaguera sedí více, než přeceňovaný REC.

Nenávist (2002)

Vidět tenhle film v době jeho vzniku, možná bych šel výše. Ale nemohu dát víc než dvě *. Strašně slabé. Nudil jsem se a všem těm stupidním postavám jsem cca od dvacáté minuty filmu přál bídnou smrt. A lekačky? No, nevím. Původní televizní ju-on byl (navzdory tragikomické výpravě) teda strašidelnější...