Šestý smysl (1999)

Na Šestém smyslu je fajn, že i když znáte pointu, i tak se jedná o úžasný film. A i když nemá mnoho hororových scén, tak nějak na mě vždycky působil děsivěji než naprostá většina rádoby hororů. 85%

Hodíme se k sobě, miláčku...? (1974)

Poměrně nedoceněný film. Krásná Brejchová, přízemní Brodský, pragmatická Rázlová, spousta skvělých scén a hlášek. Zkrátka, já mám pro tento film slabost. Viděl jsem víckrát. 80%

Prodloužený čas (1984)

Když včera zemřela Táňa Fischerová, uvědomil jsem si, že ji vůbec neznám jako herečku. Proto jsem si z její filmografie náhodně pustil tento film a byl jsem velmi překvapen, jak dobrá a pohledná herečka to byla. V tomto filmu ztvárnila partnerku Miloše Kopeckého a překvapivě za ním vůbec nezaostávala. Líbí se mi krásný příbeh a takový ten zvláštní pocit z filmů této doby. 85%

Parazit (2019)

Podle některých recenzí a komentářů jsem čekal více komediální pojetí. Skutečně vtipné momenty by se daly spočítat na jedné ruce. To však neznamená, že je to špatně. Zajímavý thriller plný nečekaných zvratů. 85%

Maléna (2000)

Kdyby v hlavní roli nebyla Monica Bellucci, asi bych dal jen čtyři hvězdy. Asi jsem povrchní, ale její krása tomuto filmu dodala neskutečné kouzlo a vytvořila tak pro mě bezkonkurenčně nejkrásnější filmovou postavu. Filmu by se dala vytknout spousta věcí, ale Maléna mě natolik okouzlila, že nic vytýkat nechci. A když se to spojí s hudbou Ennia Morriconeho, vznikne takováto italská filmová krása, byť ve výsledku velmi smutná 80%

Zámek v Čechách (1993) (TV film)

S klidným srdcem dávám pět hvězd, protože tento film nemá výraznější nedostatky. Ačkoliv jsem nikdy nemusel Jiřinu Jiráskovou, role hraběnky ji sedla jako ulitá. Zejména chválím úžasný scénář a promyšlené dialogy. U naprosté většiny současných českých filmů jsou dialogy nezajímavé, nudné a ani moc nevnímáte jednotlivá slova. V případě tohoto filmu však postavám visíte na rtech a jste zvědaví na každou další větu. Příjemná podíváná a na televizní film i kvalitní práce s kamerou. Jsou filmy, u kterých si říkáte, že v kině nemají co dělat. A pak jsou takové, kterým by velké plátno slušelo. Tohle je ten druhý případ. 85%

Lví král (2019)

Nešel jsem na nového Lvího krále, kvůli příběhu, ten je praktický stejný jako původní verze, ale kvůli animaci. Ta je nádherná, hyperrealistická. Dostal jsem, co jsem očekával. 85%

Vodník (2019) (seriál)

Nevím, co vytknout, vlastně ani nic vytýkat nechci. Pro mě naprostá pecka! Má oblíbená Klára Melíšková pod vedením Viktora Tauše, který se nebojí riskovat. Vynikající scénář, herecké výkony, kamera, hudba, pomalejší tempo, kostýmy, ale i práce scénografů. A ta atmosféra... Ta atmosféra!!! 90%

Hastrman (2018)

Velmi příjemné překvapení. Vynikající Karel Dobrý, krásná a zvláštní Simona Zmrzlá.... Pomalejší tempo, místy netradiční filmařina, krásná příroda, překvapivé momenty. Režisérovi se to povedlo! 85%

Příchozí (2016)

Jasných pět hvězdiček. Na Příchozích se mi nejvíce líbí, že i když se jedná o velkofilm, je pojat velmi komorně, civilně, minimalisticky a to i přesto, že se stále jedná o sci-fi. A ono to kupodivu funguje. To říkám jako někdo, kdo žánr sci-fi fakt nemá rád. Vlastně mi přijde, že zde sci-fi bylo využito jen jako prostředek ke sdělení něčeho hlubšího. Možná někdo změní způsob, jakým jsme doposud vnímali čas... Ale víc prozrazovat nebudu. 90%