Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

Achjo, tak takové zklamání jsem teda nečekal. Po Falloutu, který byl pro mě osobně nejlepší MI film, je tohle pořádný sešup dolů. Úplně tady chybí nějaká pořádná signifikantní scéna a to, co fungovalo v předchozím díle, tak tady působí nějak mdle, včetně honičky po Římě. Prostě mi to nějak nesedlo. 60%

The Last of Us (2023) (seriál)

Extrémně nadhodoceno. První dva díly fajn, člověk viděl něco, co souvisí s hlavním tématem. Ale od třetího dílu seriál nepochopitelně změní žánr a nějaká houbová pandemie už slouží jen jako kulisa k vyjádření "dnešních myšlenek", ať už je to homosexualita, černoši, postižení atd. Působí to na mě dojmem, že někdo chtěl tato témata zase cpát lidem do hlavy, ale aby to nebylo moc nápadné, tak vzali lákavý žánr zombíků, který tady ale slouží jen jakási kostra, ale ve skutečnosti je to seriál o vztazích, nekonečném kecání a otevírání LGBT a BLM témat. Velké zklamání, protože většina tohoto seriálu je strašně nudná a nevytvořil jsem si vztah k žádné postavě, ani k těm hlavním. 40%

Věřte nevěřte (1997) (seriál)

V dětství jsem to bral jako skvělý, tajemný seriál. Žánrově drama, skoro až horor. A teď, o dvacet let později, se tento seriál v mých očích žánorvě změnil na komedii. Působí velmi naivně, béčkově, devadesátkově. Kvůli krátké stopáži každé epizody jsou příběhy velmi zkratkovité. A hlavně spousta situací působí opravdu vtipně. I když tehdy vůbec vtipně nebyly myšleny. Skvěý Jonathan Frakes provází pořadem, jehož kvalita nenápadně upadala, protože pointy začaly být pořád stejné. V každém druhém díle jsme se dozvěděli, že postava, která se tam objevila, už je dávno po smrti. Zmínit musím naprosto tragický dabing, který operoval jen s pár dabéry. A slyšet v každé epizode Filipa Švarce už mi trhalo uši. Věřte nevěřte beru jako obrovskou nostalgii a věřím, že se na něj v budoucnu ještě podívám. 60%

Ostrov (2023)

Od začátku byl děj naprosto jasný. A žádné překvapení se nekonalo. Rozhádaní manželé, kteří se vlivem nestandardní situace dají znovu dohromady. To se ani nedá považovat za spoiler, protože tohle musí být jasné každému už po prvních minutách filmu. Scénář a zejména dialogy velmi slabé. Plodková, Langmajer. Zvláštní, že tito průměrní herci jsou tak často obsazovaní. Líbila se mi kamera a exotické prostředí. Od tohoto filmu jsem nic nečekal a taky jsem nic extra nedostal. Průměrný snímek k žehlení.  40%

Jurský svět: Nadvláda (2022)

Možná by to bylo i na tři hvězdy, ale vzhledem k tomu, že někdo vzal starou dobrou značku Jurského parku a vytvořil z ní takovýto paskvil, tak dávám jen hvězdy dvě. Jurský svět: Nadvláda je neuvěřitelná splácanina, kde nic nedává smysl, půlka věcí je nelogická a vše se řídí náhodami. Co mě ale dostalo úplně, že je to film o obřích, geneticky upravených kobylkách. Ne že by se tady neobjevili i dinosauři, ale i navzdory novým druhům už je tenhle dinosauří formát značně vyčpelý. De facto jsou všechny dinosauří filmy podle jednoho mustru, a to říkám jako milovník této série, ale zde to zkrátka mezi tím vším balastem strašně čnělo. Staré postavy tenhle film vůbec nezachránily. Naopak, vznikla tak situace, že těch hlavních postav je tam najednou příliš mnoho a člověk už k nim nemůže proniknout, protože každá má jen málo prostoru. K těm nelogičnostem: Postavy jsou ve vedru na Maltě. Nasednou do letadla a po chvilce jsou nad Dolomity, kde Claire vyskočí z letadla a dopadne do tropické džungle a další dvě postavy s letadlem po chvíli spadnou a ocitnou se v zasněžené krajině se silně zamrzlým jezerem. Přitom Claire z té tropické džungle vidí kouř z onoho letadla v zasněžené krajině... Nebo... na zemi leží mrtvé kobylky. Postavy vypnou nějaký systém. Ten se však sám restartuje a ony ožijí i ty kobylky... Možná jsem se do všech těch hovadin zamotal, ale nějak jsem myslel, že jsou prostě mrtvé a ne že mají něco společného s restartem hlavního systému toho parku. No a tak bych mohl pokračovat dál a dál.... Nejhorší je, že už ani ti mí oblíbení dinosauři to nedokážou zachránit. Jak jsem říkal, veškeré scény s dinosaury jsou podle jednoho mustru, kdy na nějaké no name postavy útočí prakticky okamžitě, jakmile jde o hlavní hrdiny, tak dinosauři se přibližují pomalu, ještě párkrát zařvou, aby zvýšili napětí atd.... Prostě pořád dokola. Myslím, že dinosauři by si měli po třech parcích a po třech světech dát opravdu dlouhou pauzu, protože ta tendence je jednoznačně sestupná. A to je opravdu škoda. 45%

Žert (1968)

Slibný a poměrně pevně uchopený začátek se velmi nenápadně a pomalu rozplynul v nudné vyprávění bez jasných kontur. 60%

Svatba jako řemen (1967)

Místy trochu rozvláčné, ale oceňuji skvělé herecké výkony a úžasné dialogy. Někdy velmi vtipné, někdy velmi inteligentní, občas obojí najednou. A miluju hrerectví Vladimíra Pucholta a Jana Vostrčila. 75%

Bohouš (1968) (TV film)

Jako jo, fajn. Baví mě to, ale asi proto, že je to tak krátké. Jinak mi na této minikomedii nepřijde nic až tak úžasného. 60%

Pršelo jim štěstí (1963)

Psychologická artovka zachycující mladou ženu ve svůj svatební den. Neustále se v jejich vzpomínkách vracíme do dvou rovin, osobní a pracovní. Místy to může působit nudně, zdlouhavě, příliš se zde nemluví, ale když jsem se skutečně ponořil do psychologie hlavní postavy, vtáhlo mě to a její pocity jsem chápal. Ne příliš známý film, ale určitě stojí za pozornost. 75%

Vlak dětství a naděje (1985) (seriál)

Amazonko, srágoro, bráškové, dcéro vlasti, na tragickej život jsem já pes..... no už to všechno ke konci začalo být dost nesnesitelné. Rozjezd byl pomalý a pořádně se to rozjelo až příchodem Růžičkové. Ale každým dílem se z toho stával čím dál větší bizár a sklouzávalo to do přepáleného herectí a přepjatých scén. Obecně mi přišlo, že většina scén byla delší, než by měla být a jejich kvalita lítala příliš nahoru a dolů. Vlak dětství a naděje jsem považoval za klasiku, ale zklamalo mě to. 55%