Láska na vlásku (2014)

Ze začátku mě to moc nebavilo, ale po tom, co se ti dva vyměnili, se to o dost zlepšilo. Trochu to kazila Celeste Buckingham, která, navzdory tomu, že měla minimum textu, předvedla, že není herečka. Nakonec to byl milý, příjemný příběh. Zejména oceňuji, že se v této pohádce nikdo zbytečně nepitvořil a nedělal ze sebe debila. Po delší době se dá hovořit o celkem povedené pohádce. 70%

Kdyby byly ryby (2014) (TV film)

Už jsem alergický na pitvoření se! Tato pohádka mi nepřipadala vtipná ani pohádková. Znovu ji vidět nechci. Od těchto autorů jsem čekal víc. 35%

Princezna a písař (2014) (TV film)

Slabší průměr. Hlavní představitelka byla nevhodně vybrána. Princezna by měla být něžná, jemná a dívčí. Tahle je vzhledově příliš hrubý typ a její chování se mi taky nezdálo. A to, co zde předváděl Petr Nárožný, to bylo herecké zvěrstvo. To byla snad nejvíce se pitvořící postava v dějinách českých pohádek. Naopak mě překvapil herecký výkon Maroše Kramára, roli záporáka si pěkně vychutnal. Líbíla se mi kamera. Pobavilo mě: "Vašku, vždyť nemám ani meč, není ti to trapný?" No a k samotné pohádce: opět ztroskotala na tom základním, na čem ztroskotávájí ostatní novodobé české pohádky - na příběhu. Proč investovat peníze do výroby filmu, když základní stavební kámen - scénář - je odfláknutý..? 50%

Láska nebeská (2003)

Příjemná romantická komedie, která je chvílemi dojemná a chvílemi velmi vtipná. A především hooodně přeceněná. 70%

Křídla Vánoc (2013)

Mě se tento film nelíbil. A nemám potřebu to více rozvádět. 40%

Cirkus Bukowsky (2013) (seriál)

První série: No a pak že to u nás nejde... Cirkus Bukowsky nemůžu srovnat s žádným jiným českým seriálem. Chválím umírněné herectví Řezníčka, Hanzlíka a dalších. Dlouhý skvělý, to samé Čermák. Výtvárná stránka výborná, minimalistická hudba, dobrá kamera. Cirkus Bukowsky prostě působí zatraceně dobře!.................................................................Druhá série je bohužel o poznání horší. Zejména po scenáristické stránce. 80%

Osmy (2014) (TV film)

Mám rád tvorbu Jiřího Stracha i Marka Epsteina, ale film Osmy je pro mě docela zklamáním. Měl jsem velká očekávání a ta se bohužel nenaplnila. Jako komedie mi to moc nepřišlo, protože jsem se v podstatě ani jednou nějak moc nezasmál. A pokud tam byl nějaký hlubší nebo morální rozměr, tak jsem ho neodhalil. Prostě se Trojan ožral, podepsal Chartu, k tomu nějaké scény se sekretářkou, Dvořákem 1, Dvořákem 2, sračky v bytě, těhotenství, STB, návštěva zubaře, ale nic, co by bylo nějak výrazněji zapamatovatelné, nic, co by mě lákalo se na Osmy podívat znovu. 55%

Fany (1995)

Nemám příliš rád tu nesnesitelnou suverénku, sebestřednou a stále nad věcí Jiřinu Jiráskovou. Výkon Jiřiny Bohdalové mě taky nějak zvlášť nedostal. Tento film není nějak úžasný, ale když Fany zemřela, tak mi společně s Jiřinou Jiráskovou málem ukápla slza. A k tomu ten záběr na fotku, kdy byly obě malé. "Pojďte dál, pane Divoký..." 65%

Český Slavík Mattoni 2014 (2014) (pořad) odpad!

Jako každý rok jsem se vrtěl trapností a neustále přepínal, protože tohle se opravdu nedalo v kuse vydržet.... Jediným světlým momentem byla nádherná píseň Modi v podání Lucie Bílé a Petra Maláska. 5%

Kdo je kdo? (2014) (pořad)

Párkrát jsem to zapnul a není to tak špatné. Náhodou se tam objevuje spousta vtipných momentů. Poměrně příjemný a odlehčený pořad. 75%