• Krátkometrážní

Germáni (2007) (seriál)

Člověk se kouká na hraný dokument o Germánech a ke svému překvapení zjistí, že Arminius vypadá jako Matěj Hádek a v jedné scéně křičí na adresu Římanů "ať chcípnou" :). Povedený dokument s určitými odchylkami v podobě česky hovořících Germánů. Člověk by byl býval řekl, že Němci poznají, když někdo nemluví německy...

Grandhotel (2006)

V tomto filmu jsem uviděl zajímavá klišé, která dohromady dávají příčinu polského úsloví: "Je to jak český film" ve smyslu čehosi divného, zvláštního či nepochopitelného. (údajně, žádného Poláka na ověření této informace z tisku nemám po ruce). Zdá se mi, že každý moderní český film musí mít postavu blázna - hledajícího životní cíl, úchyla - který básní či touží po sexu, blbku - která po někom marně touží a filutu- svým způsobem taky blázna, který hledá jak na něčem vydělat. Dejte je dohromady a při absenci hlubšího příběhu máte český film. Gratuluji, na zabití času to bohatě stačí.

Grimm (2011) (seriál)

Většinou seriály hodnotím až po tom, co shlédnu minimálně jednu řadu, u tohoto však udělám výjimku. Nevidím totiž důvod, proč bych měl chtít vidět další díl. Seriál mě prostě nezaujal. Není to vyloženě odpad, ale není to ani průměr. Dávám dvě hvězdy...

H+ (2011) (seriál)

Zpočátku jsem si myslel, že by to mohl být vážně dobrý webseriál, ale po deseti dílech, které na sebe skoro vůbec nenavazovaly, některé na mě působily jako vykřik do tmy, musím dát jednu hvězdu. Vždyť to není seriál, ale sestřih několika různých příběhů z pomyslného světa H+. Víme, že se stala katastrofa, ale nedozvíme se kdy, kdo a proč. To není seriál, to je prostě guláš.

Hledači pokladů (2010) (pořad)

Vždy mě udivuje, jakou veteš američané považují za úžasný sběratelský kousek. Někteří lidé, ke kterým tito Hledači pokladů dorazí, jsou zralí na psychiatrické vyšetření. Protože mít celý dům, garáž a zahradu plnou starého železa je buď úchylka nebo kovošrot. A taky mě udivuje, že jsou to tito dva schopní poté i prodat.

Hněv Titánů (2012)

Jak shrnout tento ohněm, triky a řeckými vojáky naplněný film? Jak se vyrovnat s tím, že královna Andromeda je chvíli špinavá v brnění a v dalším záběru je čisťounká, učesaná a v "plesových" šatech? Shrnu to jedním slovem: NUDA. Blbý příběh, který ani triky nespasí.

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

Býval jsem velkým fanouškem seriálu Hvězdná brána (do příchodů Oriů) a tak jsem byl zvědavý, jak bude vypadat Atlantida. A byl jsem velmi mile překvapen. Dokonce tak, že ze seriálů SG jsem si nejvíce oblíbil právě tento. Joe Flanigan je správná kladná postava se svými klady, ale i zápory. David Hewlett se postupem času z velmi nepříjemného a arogantního vědce stal mým největším oblíbencem. Tedy až po doktorce Jennifer Kellerové (Jewel Staite). Team je mi dokonce příjemnější než SG1. Zároveň se však musím přiznat, že na Rachel Luttrell a její herecké projevy jsem si nikdy nezvykl.

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál)

Po shlednutí první řady a několika dílů řady druhé, jsem se rozhodl rozloučit se se seriálem. Dostal ode mne jednu hvězdu jen díky fandovství ke Stargate. Máte loď Antiků, na které se ocitne skupina vědců spolu s americkou armádou. Čekáte seriál v jasném stylu Hvězdných bran, ale dočkáte se čehosi úplně jiného. V tomto bodě mi nezbývá než souhlasit s Djkoma a jeho srovnání s Heroes. Naopak vědátor Carlyle mě dováděl k zoufalství. Pro mne je to jednoznačně nejhorší STARGATE.

Chuck (2007) (seriál)

Původně jsem měl v úmyslu dát lepší hodnocení. Ale... Chuck mi po dvou seriích přijde jako idiot. Ano, idiot s intersectem v hlavě, který je v jednu chvíli Jamesem Bondem a v druhé chvíli opět nelogicky uvažující šíleně vážně se tvářícím blbcem.Ze začátku to bylo zábavné, ale časem se to stalo únavné.

Interande (2012)

Tři hvězdičky za nápad, ale jinak mě to moc nebavilo. Holka pěkná, ale její moudra by mě odradila od nějakého oblbování. A kluk, za kterého se hraje je vůl. Nebo alespoň jeho postava. Tím to hodně ztrácí. Proč ta jeho posedlost to celé pohnojit čím dříve, tím lépe?