symbiotic

homepage

<< předchozí 1 2
    • 19.5.2019  12:19
    Saljut-7 (2017)

Dobře natočené ruské sci-fi. Mám jenom pár vítek ke scénáři. Měli sebou akušroubovák a nemeli flexu, alespoň kotouč? To bych tipoval, že je dost podstatný tool do vesmíru. Další věc mi nejde do hlavy , že lod byla po požáru podle slov kapitana neovladatelná ale po zprovoznění čidla se rozjelo všechno. To požár znickl jenom řízení ?

• 3.12.2017  18:33

Nic jsem nečekal a je to pro mě obrovské překvapení .Drobné chyby přehlížím... Řemeslně velmi zdařilé dílo.

• 29.4.2017  06:58

Scénarista se nenuceným humorem prokonverzuje k několika zvratům. Tady bych možná ubral, abych se vyhnul klišé, nebo bych zápletky jenom víc sofistikoval...ale díky závěru to vlastně vůbec nevadí a dokonce si nejsem jist, jestli ten patos není k užitku. Fenomenální scénář, vynikající obsazení.

• 7.1.2017  09:54
    La La Land (2016)

Katarzní podívaná na umění filmové tvorby. Takhle to dopadne, když vše do sebe zapadne. Režie, výprava, příběh, hudba, casting... A především Ema Stone, která toto dílo povýšila mezi nesmrtelné. Na její ztvárnění emocí se můžu dívat neustále a měl by to být materiál pro výuku na filmových školách.

• 9.3.2016  14:32
    Bojovník (2015)

Jednu hvězdu za výkon Gyllenhaala a jednu za autentičnost boje. Jinak je film plný klišé a patosu. Ten scénář snad napsal nějaký softwarový generátor.

• 9.3.2016  12:33

Příšerně dlouhá reklama na BMW. Exteriérové záběry auta vůbec nebyly potřeba a korunovala to věta " já nemám nic, jenom tohle auto". Patetický klišoidní koncentrát neúspechu, nebo podprahová masírka typu: Řidič BMW X5 umí zařídit všechno, udělá chybu, ale je zásadový i v těžkém období života?

• 10.1.2016  10:40

Vedle snímku Senna nejlepší sportovní dokument.

• 10.1.2016  10:35

Takhle se dělá dokument. Bravo!

• 26.3.2013  19:17

Až na scénu s mostem a pár amerických heroických scén bezchybný počin.

• 2.12.2012  18:06
    Signál (2012)

Na české poměry velmi povedená komedie. Kdo nic nečeká a nepodlehne předpojatosti vůči trendovému obsazení hlavních/vedlejších postav, může být mile překvapen nenuceným humorem, až na pár scén uvěřitelným provedením a příjemnými hereckými výkony. Mladý režisér Řehořek má před sebou velkou budoucnost. Troufám si tvrdit, že za pár let se tento film, jako dílo úspěšného režiséra, ještě dočká svojí rehabilitace.

• 26.8.2012  19:42

Humphrey Bogart ve velice neobvyklé roli, ve které dokonale přemazal svůj smyslný pohled prostoduchým, ale velice sympatickým výrazem, i když barva by mu ubrala asi trochu šarmu i kdyby byl oholenej a v obleku. Katherine předvedla velice přesvědčivý výkon i když to jak je známé, neměla s dvojicí Bogart/Huston vůbec lehké. Věřím, že scéna s vylitou whiskey byla dopsána až na "place".

• 26.8.2012  19:28
    Mustangové (1961)

Tento film díky svým paralelám na životy protagonistů je víc než jenom posledním filmem Clarka Gablea, protože z každého dialogu je cítit, že Arthur Miller měl potřebu sdělit víc než jenom fikci. Také díky průběhu natáčení a jeho dozvucích je toto dílo nezapomenutelným počinem party "alkohoholiků a narkomanů" a pokud se na něj koukáte po přečtení "předslovu"....je to velmi silný zážitek.

• 26.8.2012  19:14
    Key Largo (1948)

Výborný film s drobnými chybičkami ve scénáři a hereckých výkonech. Mafiáni působili dost nepřesvedčivě, Bogart předvedl svůj standard a Lauren Bacall předvedla výkon hoden "hezké herečky". Je to ale film, který měl jistě ve své době velký ohlas.

• 26.8.2012  18:56

Pokud se někdo pustí do celovečerního filmu a zvolí tak minimalistickou scénu, tak musí přesně vědět co dělá. Hitchcock si téměř nikdy nehraje s mysteriózní pointou, naopak jí často nabídne divákům na zlatém podnosu už v první polovině filmu a do konce svého díla jí jenom rozvádí do prostoru, za použití všech os.

• 26.8.2012  18:45

Montgomery Clift hrál sice celý život role zádumčivých a citově rozervaných mužů, ale hrál je výborně a to přesto, že s jeho obličejem ani hrát umět nemusel. Bravurní Malden jako vždy (ten chlap je tak přirozený, až je to nadpřirozené). Pane režisére, posílám do záhrobí jeden zvednutý palec, opět.

• 26.8.2012  18:36

Tak tenhle film mě hodně překvapil. Je důkazem toho, že provedení, obsazení a skvělá režie dokáže i z klišé tématu udělat víc než příjemnou podívanou. Mimochodem, už rozumím knížeti Rainierovi, Grace byla nádherná...ale ke Carymu bych ji nepustil ani na 100 metrů. Byl to neuveřitelně charismatický chlap, všichni představitelé Bonda při něm vypadají jak Homo habilis.

• 26.8.2012  18:24

Opět řemeselně perfektní Hitchcock tentokrát vsadil na psychologii postav a to na úkor napínavých scén a oddalované pointy. Navzdory absenci techto dvou základních ingrediencí všechno funguje jak má a já opět smekám.

• 21.8.2012  09:43
    Provaz (1948)

Tak tohle je moje první zklamání v podání Mr. Hitche. Velice nelogický scénář (v té době originálního námětu), snažící se schovat se ve stínu "intelektu" hlavních protagonistů. Škoda, že tak přišli v niveč skvělé herecké výkony a velmi slušné dialogy.

• 23.7.2012  19:40
    Generace X (2005)

Už dlouho jsem nezažil podobný pocit po projekci nějakého snímku, jak to jenom popsat....nejlepší slovo bude VZTEK! Otřesný scénář, slepený ze sortimenu z "Katalogu klišé amerického nezávislého filmu". Pánové (oslovení pro tvůrce), podobný počin bych čekal od středoškoláka, za kterého to napsaly hormony. Chtěl jsem se rozepsat, ale tenhle film si nezaslouží ani negativní kvantitu.

• 22.4.2012  10:26

Bratři Coenové použili už i v minulosti ve svých filmech prvky judaismu, ale tentokrát se rozhodli pro explictní formu jeho "prezentace". A tak formou kartikatury představují židovský svět "gojům". Perfektní herecké obsazení, ztvárnění postav a dobové provedení dává tématu razítko autenticity. Jsem rád, že tvůrci nepodlehli sociálnímu tlaku příběh "učesat holywoodským hřebenem" a to i za cenu ztráty hlasů=peněz od mainstreamového publika.

• 21.4.2012  18:10
    Policajt (1972)

Jedna z průměrných krimi s Delonem. Nevýrazné herecké výkony převyšuje jenom Richard Crenna. Velice mě potešila real-time, takřka dokumentární scéna ve vlaku. V dnešní době se produkce takhle neodváží mrhat stopáží a někdy je to škoda. Mnohdy bych rád viděl jak "hrdina" provedl ten, či onen loupežnícký majsterštyk, ale střih mi tehto požitek nedopřeje. V dnešním pragmatickém stylu režie postrádám dokumentární prvky.

• 14.4.2012  19:59
    Sucker Punch (2011)

No já musím smeknout! I když jsem si po přečtení recenzí sedal k filmu s mírnou nechutí, Zack Snyder mi předvedl, že není jedním s nejslednovanejších režisérů pro nic za nic. Invence, žánrová rozmanitost (nikoli roztřištěnost)...No a o jeho práci s kamerou, herci, tempem, hudbou, efekty... ani snad nemá cenu psát. Já jsem byl mile překvapen, až nadšen...a ještě jedno díky pane režisére, za hezkou ránu na solar mojí předpojatosti.

• 11.1.2012  21:43
    Nevinnost (2011)

Negativní postoj k dílu dua Hřebejk/Jarchovský je u filmových (pseudo)intelektuálů už od Pelíšků stavebním kamenem jejich vyhraněného vkusu. Já jsem si ale u každého jejich počinu nemohl pomoct a musel jsem pokaždé pronést slova chvály (i když jenom slabým hláskem, aby mě moc lidí neslyšelo). Jejich díla ve mě vyvolávala pochybnosti o mé znalosti/neznalosti filmového umění.... to platilo až do dneška. I když už Kawasakiho růže mě nalomila, tento jejich "majsterštyk" mé přesvědčení definitivně upevnil. Děkuji Vám pánové, že jste mi pomohli vyřešit další z mých životních dilemat a ušetřili pár stovek měsíčně za cvokaře. Vstávám a tleskám: Bravo!

• 16.11.2011  22:16

Charlie Kaufman je velice originální autor. Pardon, byl velice originální autor, u svého scénáristického debutu. Od té doby se točí v kruhu vlastní originality. Jeho režijní debut dopadl dobře, řemeslně se mu nedá nic vytknout. Herci hrají podle Charlieho not, atmosféra filmu odpovídá dekadenci obsažené v příběhu... Bohužel se scénář dopouští neodpustitelného - poměr reality a abstrakce je silně nevyvážený. První půle je téměř ryze realistická, ale ve druhé polovině je najednou film přesycen abstrakcí, přes kterou místy prosakuje absurdita. Pokud tento talentovaný autor natočí něco mimo šablonu opakujících se sekvencí, které tvoří jakousi schizo-mozaiku, rád sáhnu po vyšším hodnocení, pro tentokrát dávám 3 hvězdy jenom za tu realistickou část.

• 13.11.2011  20:52
    Win Win (2011)

Usedal jsem k televizi s notebookem, že si pustím nějaký film jako pozadí k práci...ale už po prvních minutách jsem zvedl hlavu díky výborným dialogům. Po krátké chvíli jsem nechal notebook notebookem a začal jsem film sledovat na plný úvazek. Moje fascinace fenomenálním citem režiséra pro kompozici gradovala. Po prvním zhlédnutém filmu od Thomase McCarthyho The Visitor jsem bohužel navzdory podobné katarzi režisérovo jméno neudržel. Po tomto jeho počinu si ho však značím do "chci od něj vidět všechno" skupiny režisérů...a už se rozhlížím po jeho debutu.

• 5.11.2011  14:10

Mám rád překvapení a tohle bylo jedno z nich. Množství přirozeně zasazených neotřelých gagů dělají z této komedie nadprůměrný počin. Není to vyslovená taškařice, i když k ní má blíž než k romantické komedii, ale je to komedie, po které Vám nezůstane na tváři křeč po zdvořilém uchechtnutí, ale budou se Vám alespoň hodinu vyrovnávat mimické vrásky.

• 25.10.2011  23:20

U Scorsesa se dá předpokládat film určité kvality, ale tento film se dá směle zařadit k jeho lepším kouskům. Autor si s divákem hraje až do poslední chvíle, dokonce i po vyvrcholení zápletky. Herecká squadra podává výborný kolektivní výkon...no a hlavní role? Už od počátku Leovi kariéry si hledám na něj hůl, protože každého mainstreamového herce je potřeba po každém průměrném výkonu "pořádně zbít" . Kromě toho, jeho babyface kontrastující s potřebným charismatem rolí, do kterých je obsazován, je předurčen k pranýřování. Bohužel ten prevít to dělá tak dobře, že z čekání na jeho chybu je nakonec fascinace jeho dovednostmi. Hmm, taks to opět svedl, ale dávej pozor, sleduju Tě!

• 25.10.2011  21:09

Film, který ve svém žánru dosáhl téměř maxima. Herci hrají civilně, ale zároveň přirozeně. Vynikající scénář a excelentní režie...a co je při tom všem podstatné, film funguje i jako celek. Robert Sedláček má neuvěřitelný cit pro situaci a dávkuje všeho tak akorát. Pane režisére, doufám že odoláte sociálnímu nátlaku a nebudete točit filmy, po kterých volá "lid".

• 17.10.2011  09:18
    Všemocný (2011)

V každém z nás dříme elitářský pud, který reaguje na podnět v podobě smyšleného příběhu jakýmsi "schizofrenickým uspokojením". Hollywoodští tvůrci, alespoň ti úspěšní, to vědí. Tady k tomu ještě vsadili na skvělého koně, který sylem start-cíl nedal šanci ani favoritovi. Bradley Cooper má v sobě obrovský potenciál. Cítím, že ho za chvíli uvidíme v něčem opravdu velkém.

• 16.10.2011  22:52

Velmi příjemná komedie těží hlavně ze solidního scénáře, který se zdárně snaží nenásilnou formou oprostit od teen-comedy rutin.

<< předchozí 1 2