Africká Královna (1951)

Humphrey Bogart ve velice neobvyklé roli, ve které dokonale přemazal svůj smyslný pohled prostoduchým, ale velice sympatickým výrazem, i když barva by mu ubrala asi trochu šarmu i kdyby byl oholenej a v obleku. Katherine předvedla velice přesvědčivý výkon i když to jak je známé, neměla s dvojicí Bogart/Huston vůbec lehké. Věřím, že scéna s vylitou whiskey byla dopsána až na "place".

Key Largo (1948)

Výborný film s drobnými chybičkami ve scénáři a hereckých výkonech. Mafiáni působili dost nepřesvedčivě, Bogart předvedl svůj standard a Lauren Bacall předvedla výkon hoden "hezké herečky". Je to ale film, který měl jistě ve své době velký ohlas.

Provaz (1948)

Tak tohle je moje první zklamání v podání Mr. Hitche. Velice nelogický scénář (v té době originálního námětu), snažící se schovat se ve stínu "intelektu" hlavních protagonistů. Škoda, že tak přišli v niveč skvělé herecké výkony a velmi slušné dialogy.

Záchranný člun (1944)

Pokud se někdo pustí do celovečerního filmu a zvolí tak minimalistickou scénu, tak musí přesně vědět co dělá. Hitchcock si téměř nikdy nehraje s mysteriózní pointou, naopak jí často nabídne divákům na zlatém podnosu už v první polovině filmu a do konce svého díla jí jenom rozvádí do prostoru, za použití všech os.

Ani stín podezření (1943)

Opět řemeselně perfektní Hitchcock tentokrát vsadil na psychologii postav a to na úkor napínavých scén a oddalované pointy. Navzdory absenci techto dvou základních ingrediencí všechno funguje jak má a já opět smekám.