Párty Hárd (2019) odpad!

Tak to jsi mě Marty hodně zklamal!

Staříci (2019)

Jeden z nejlepších českých filmů za posledních 20 let.

Saljut-7 (2017)

Dobře natočené ruské sci-fi. Mám jenom pár vítek ke scénáři. Měli sebou akušroubovák a nemeli flexu, alespoň kotouč? To bych tipoval, že je dost podstatný tool do vesmíru. Další věc mi nejde do hlavy , že lod byla po požáru podle slov kapitana neovladatelná ale po zprovoznění čidla se rozjelo všechno. To požár znickl jenom řízení ?

La La Land (2016)

Katarzní podívaná na umění filmové tvorby. Takhle to dopadne, když vše do sebe zapadne. Režie, výprava, příběh, hudba, casting... A především Ema Stone, která toto dílo povýšila mezi nesmrtelné. Na její ztvárnění emocí se můžu dívat neustále a měl by to být materiál pro výuku na filmových školách.

Naprostí cizinci (2016)

Scénarista se nenuceným humorem prokonverzuje k několika zvratům. Tady bych možná ubral, abych se vyhnul klišé, nebo bych zápletky jenom víc sofistikoval...ale díky závěru to vlastně vůbec nevadí a dokonce si nejsem jist, jestli ten patos není k užitku. Fenomenální scénář, vynikající obsazení.

Až na vrchol (2015)

Vedle snímku Senna nejlepší sportovní dokument.

Bojovník (2015)

Jednu hvězdu za výkon Gyllenhaala a jednu za autentičnost boje. Jinak je film plný klišé a patosu. Ten scénář snad napsal nějaký softwarový generátor.

Křídla Vánoc (2013)

Nic jsem nečekal a je to pro mě obrovské překvapení .Drobné chyby přehlížím... Řemeslně velmi zdařilé dílo.

Noční jízda (2013)

Příšerně dlouhá reklama na BMW. Exteriérové záběry auta vůbec nebyly potřeba a korunovala to věta " já nemám nic, jenom tohle auto". Patetický klišoidní koncentrát neúspechu, nebo podprahová masírka typu: Řidič BMW X5 umí zařídit všechno, udělá chybu, ale je zásadový i v těžkém období života?

Divoši (2012)

Tento počin mě přinutil rekapitulovat stounovu tvorbu a musím říct, že jsem zpětně přehodnotil jeho pozici v režisérské špičce... spíš je teď ve skupine známých režiserů.