Odložené případy (2003) (seriál)

Jeden z mých oblíbených seriálů od té doby, co jsem jako malá viděla díl s upálenou dívkou, během kterého hrála písnička od Avril Lavigne. Každý díl je něčím zajímavý, plus je také sympatická vyšetřovatelka a originální flashbacky. To jsou asi všechny důvody proč na to po tolika letech ještě koukám, byť jen v televizi.

Fakta Barbory Tachecí (2009) (pořad) odpad!

Afektovaná arogantní kachna, která klove do svých hostů neuvěřitelným způsobem. Chvilku ji poslouchat a naskáčou mi pupínky a upadnu do anafylaktického šoku..

Chůva k pohledání (1993) (seriál)

Má oblíbená kulisa při žehlení prádla. Ne opravdu, tento seriál je tak blbý, až je dobrý. Perly, které vypouští Fran z úst by se daly tesat do kamene (a pak je po ní házet až začne být moc otravná).

Lidská stonožka (2009)

Těžko hodnotit takový film. Co do obsahu bych měla dát odpad, abych nepřipadala svému okolí jako blázen, ale na odpad to rozhodně není. Je to velmi dobře natočeno, čisté a sterilní prostředí se tu mísí se zvráceným nápadem vytvořit siamské trojče (čest prostřednímu článku!) a výkony všech zúčastněných jsou výborné (jak hodnotit někoho kdo hraje člověka přilepeného k zadku jiné osoby?), hlavně Dieter Laser hraje skvělého psychopata. Finální chodící stonožka mi ale přišla extrémně vtipná, ani nevím proč, ale musela jsem se smát. Nejspíš absurdnost toho nápadu v kombinaci s tím podivným pohybem stonožky.. Asi jako když děti napodobují chůzi medvěda. Ale co čekat od magora, který kreslí použité tampony? (Tom Six, ne já :D)

Equilibrium (2002)

Zajímavá myšlenka z dystopického světa bez emocí, o to horší provedení. Mám ráda příběhy z fiktivních totalitních režimů budoucnosti. Film mě zaujal dobrým hodnocením zde na čsfd, přečetla jsem si obsah a zajímavosti a celá natěšená jsem se na něj podívala. A dočkala jsem se chladného a sterilního prostřední, které bylo skvěle vykresleno a mého oblíbeného Christiana, ale to je tak vše. Absolutně nejsem příznivce akčních a sci-fi filmů, ale zaujal mě ten nápad. Už vím, že na podobné filmy se dívat nikdy nebudu. Zápletka může být sebelepší, ale když je obalena vatou tvořenou převážně řežbami a střílením, nikdy z toho podle mého názoru nemůže být dobrý film. Z Matrixu jsem viděla asi tak dvě nejslavnější scény a bůhví proč jsem si je při sledování tohoto snímku vybavila. Nebo bůhví proč, vlastně je to úplně logické, inspirace je tu značná.. Pro mě určitě zklamání, chtěla jsem více příběhu a méně pěstí a 107 minut stopáže pro mě bylo až až.

Občanský průkaz (2010)

Reálie z Občanského průkazu bohužel nejsem s to porovnat se skutečností, ale jako někomu, kdo tuto dobu nezažil se mi film líbil. Pěkně utíkal a já si užívala sledování hlavních hrdinů a všech těch "retro" věcí jako jsou bony apod. nebo to pochmurné prostředí. Občas mám chuť taky někoho ukecat, ať mi skočí na nohu, s tím rozdílem, že kluci se chtěli vyhnout vojně a já písemce :D A Daniel Pačes to zazdil.. Na českou tvorbu určitě nadprůměr.

Mikulášovy patálie (2009)

Asi je divné hodnotit něco, co vás nikdy příliš nebavilo. Jako jo, příběhy Mikuláše a jeho kamarádů s podivnými jmény mají něco do sebe, ale mně bohužel Mikuláš přišel vždy příliš uřvaný a jeho kamarádi příliš otravní. Já vyrostla spíš na Boříkovi a Dětech z Bullerbynu. Ale k filmu. Měla jsem z něj naprosto stejný pocit jako z knížek, Mikuláš ufňukaný (ale toho chlapečka bych nejradši adoptovala!) a maminka hysterická. A to je asi dobře, ale mě to bohužel nikdy příliš nesedlo. Film je velmi pěkně natočen a knížky věrně ilustruje, pro fanoušky a děti odkojené na Mikulášovi určitě povinnost!

Shrek (2001)

Pamatuju si, jak jsem coby malý capart sledovala Shreka na ČT 1, pár let před tím, než ho začali pravidelně rotovat na Nově. Tento film je vyloženě oddechový, ale na rozdíl od jemné poetiky Disneyho filmů je oděn do moderního hávu, ať už je to neotřelý (a mimochodem skvělý) soundtrack nebo hláškující postavy. Líbí se malým i velkým a určitě zaslouženě. "Tohle křoví vypadá jako Halina Pawlowská!"

Super Size Me (2004)

Pokud máte silný žaludek, určitě si tyto super-size mekáčové orgie užijete. Mě poněkud nudila ta dlouhá stopáž, během které jsem byla svědkem cpaní se, zvracení, cpaní se a spousty nezáživných odboček. Spíš než o Spurlocka a tu bandu nebohých tlustých Amíků jsem se bála o to, abych to přežila. Jako memento pro vaše nenažrané kamarády, kteří vám tajně kradou hranolky je to určitě dobré. Nápad dobrý, ten člověk je blázen!

Vila Henrieta (2004)

Jediné co si z tohoto filmu (Febiofest '08) pamatuju je odpadkový koš, který tvrdil, že je Karlovo náměstí, mluvící ledničku a že nejlíp líbají Japonci. Nic co by bylo nutné vidět..