Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Tři hvězdy tak, tak. Efektní spektákl za 170M USD bez hloubky, příběhu, poetiky. Na prezentaci technologie 4k televize, či vybavení kina OK.

Babylon Berlín (2017) (seriál)

Německy sterilní režie zabíjí příběh. Kostýmy a interiéry zajímavé, ale exteriéry nic moc. Taková nudná německá televizní nízkorozpočtovka.

Ozark (2017) (seriál)

Velmi drsné, velmi povedené. Atmosféra amerického skorovenkova. První půlka první sezóny za 5, druhá horší. Závěr oproti celé sérii moc melodramatický.

Stasis (2017)

tohle je opravdu desny, desny, desny. Tady neni nic. Spatna hudba, spatni herci, neexistujici atmosfera... Mam rad i beckove filmy, ale tohle je parodie. Spatna.

Anthropoid (2016)

po recenzích, co jsem četl na CSFD jsem byl natěšenej, když mi v Londýně Netflix nabídnul Anthropoid. Proč? Proč to takové množství lidí hodnotí tak pozitivně? Ano, příběh je to silný, ale film je strašný. Volba czenglish je děsná (navím, jeslti je to i dabované). Bý britem, či "amíkem", tak jen za angličtinu a příjemnost poslechu 1-2 hvězdičky dolů. Film je dramaticky extrémně nevydařený. Celá první polovina o ničem, příběh není vykreslen vůbec do hloubky a do souvislostí (Heydrich, jeho role..., jen nuda. Druhá půlka je rádoby akční, ale opět nuda. Ano, je super, že v Británii natočili film o nás. Ale to je tak vše.

War Machine (2017)

malý film s rádoby velkými tématy, velkým rozpočtem, ale nepovedlo se.

Jericho (2006) (seriál)

Velmi dobrý námět, téma se skvěle rozvíjí na začátku 1. série a vrcholí na jejím konci. 2. série je vyrovnanější. Bohužel je to zpracováním viditelná nízkonákladovka a 70% času se věnuje patetickým dialogům.

Prezident v pořadí (2016) (seriál)

EDIT: po druhé sérii snižuji ze 4 na 3 hvězdy. Vleče se to a nuda. Obyčejňák prezidentem. Proti všem těm generálům a zavedeným strukturám. Skvělý námět, první díl vypadá zpracováním zatím spíše nízkorozpočtověji (oproti např. House of Cards). Doufejme, že to neupadne ve vztahovku ala The West Wing. Logicky vedenou akčňárnu narušují scény, kdy Kiefera nejdříve po obrovském výbuchu Kapitolu 2 míle od Bílého domu svezou do jeho bunkru, aby se následně radil se ženou venku na terase před Bílým domem.

Marseille (2016) (seriál)

Velmi příjemná změna v produkci Netflixu po záplavě US seriálů a to přesto, že je to zatím francouzsky s EN titulky. Je to takové House of Cards goes Europe. Méně nažehlené, krásná Stéphane Caillard a zvratů dostatek. A od doby HBO samozřejmě povinná sexy scéna v každém dílu. Je to až pekvapivě drsné a otevřené - asi proto se to francouzské kritice nelíbilo. Jinak je to však běžný dobrý seriál.

Na život a na smrt (2013)

velmi slibná první třetina, kde to vypadá více na dobrej biják, než PR US Army (pardon, tedy US Navy), se přesune do rozvleklé druhé třetiny vyskládané výstřelem za výstřelem až se ve třetí třetině skokově rozmělní v klasickém patosu.