Železná lady (2011)

Nezbývá mi než opakovat, co již bylo napsáno - Meryl Streep je dokonalá, masky snad ještě dokonalejší, hudba výborná. Problém je v tom, že nebýt distributorova oficiálního textu, nevím, co mi film chtěl říct.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Příběh (ač na mé oblíbené téma) mě místy docela nudil, především v první polovině. Ale řemeslo je řemeslo, zpracování téměř bez chyby a já se klaním!

Vím, kdo mě zabil (2007)

Lahůdka pro béčkaře. Ač mě to neskutečně bavilo, víc než jednu hvězdičku nedám, ani kdyby mi někdo vyhrožoval, že ségře uřízne prst. Paradoxně zjišťuji, že Lindsey Lohan mi na celém filmu vadila nejmíň (asi že má hezký nohy.. hezkou nohu). Rádoby symbolika v podobě modré barvy se trochu vymkla z rukou a je to šmoulovatější než šmoulové, opravdu jen symbolicky jsou tu vidět všechny ostatní barvy. Vlastně ještě červená, krev teče kudy to jde. Stejně jako jiným je mi záhadou účast J. Ormond. A kabaret zbožňuju, ale ten Dakotin nic moc.

Obyčejní lidé (1980)

Může být dvouhodinové sledování jedné nepříjemné situace za druhou příjemnou záležitostí? Zkuste to. Mě si pan Redford získal.

Otevři oči (1997)

Hodně slušně natočené překombinované cosi s krásnou Penélope a dost slabým rozuzlením.

Domov aneb Kam směřuje naše cesta (2009)

Je-li agitka vkusně zpracovaná a souhlasím-li navíc s agitujícím, proč ne. Některá čísla bychom si čas od času měli připomenout všichni a ve spojení s obrázky (dokonalými obrázky) si je snad snáze zapamatujeme. Komentář Z. Svěráka mě určitě nerušil, dostala se mi do rukou anglická verze s Glenn Close a poslouchala se jedna báseň.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Ano, nelze nesrovnávat, ale nemyslím si, že by Fincherův film byl natočen jako remake severské verze z roku 2009. Už jen proto, že ten jeho se knižní předlohy drží o něco víc. Takže srovnávejme: ve starší verzi se moc nepovedla australská část (ze které se Fincher vylhal) a děj byl o dost stručnější. Atmosféra je ale úplně stejná jako v knize, odchylka neodchylka. V té nové se ještě víc nepovedlo obsazení hlavní mužské role (dívat se po Nyqvistovi na Craiga a nesmát se u toho prostě nejde), na druhou stranu mě potěšili Stellan Skarsgard a Robin Wright. Noomi Rapace a Rooney Mara jsou obě stejně skvělý. Podtrženo a sečteno – komornější sever mě dostal jenom o malinko víc.

Eat (1963)

Jak dlouho může člověku trvat, než sní jednu houbu? Jsou houby dobré pro kočky? Nebyl fíkus už tenkrát přežitkem? Co si budeme povídat, existuje spousta filmů, které "mají děj" a jsou o ničem. Moc příjemná nuda.

Blow Job (1964)

Asi jsem úchyl, takže spokojenost. Nevidím v tom prvoplánovou provokaci ani zbytečně dlouhý film, vidím obraz. A ten se mi zatraceně hodně líbí.

P.S. Miluji Tě (2007)

Celkem pěkná kamera a zlomyslný irský vítr. Jinak naprosto ztracené dvě hodiny.