Knight Rider - legenda se vrací (2008) (TV film)

Scénář, herci i režie - to vše nanejvýš průměrné. Není to takový průšvih jako seriálový Terminátor, u kterého se zkrátka nelze škodolibě bavit, Knight Rider je totiž jen zbytečný a chvilkami dost nudný. A to je dost možná horší.

Kolik váží trojský kůň? (2008)

Příjemná crazy komedie s výborným rozjezdem/expozicí, velice příjemným obsazením a takřka geniálním námětem, který však zůstal na úkor neúměrně natahované romantické linky na půli cesty za svým dostatečným zužitkováním a film je tak o půl hodinky delší, než by bylo záhodno. 7/10 (44. MFF KV - 8.7.08)

Krotitel brouků (2008)

Starewitche jsem znal i předtím a dokument mi tak nabídl "jen" ukázky z jeho další tvorby a něco z jeho osobního života (méně už technik, jakými se při animaci zabýval). A to na 50 minut není až tak málo. (43. MFF KV - 8.7.08)

Kurýr 3 (2008)

Výměna režiséra nebyla tentokrát ku prospěchu věci. Zatímco jednička podávala o něco serióznější příběh i akci ve francouzském kabátě a dvojka se pro změnu pokusila o čistokrevný popcorn s neporazitelným hrdinou a šílenou akcí, Megaton se v trojce pokouší o mix obojího a bolestně selhává. Scénář předkládá hrdinovi stejné dilema jako v jedničce, logické lapsy se opět o řád navýšily, záporáci jsou nevýrazní a akce mnohem víc sází na kontaktní souboje než na honičky, přičemž jednak nejde o nic, co bychom již neviděli a druhak si ji vinou bleskového střihu moc neužijete. Co naplat, že si Statham od minule ještě o něco zlepšil fyzičku, když ji a své charisma nemá kde předvést.

Lang ya (2008)

Wu Jing meets Gorgeous. Mix odlehčené romantiky a drsného dramatu o pomstě je zoufale nekompaktní, akce je navíc z valné části zazděna zpomalovačkami, dráty i nevhodnými úhly snímání. Jingova one man show se nekoná ani tentokrát.

Ledová smrt II (2008)

Krom pár inovativních hrátek s kamerou a poslední čtvrthodince, v níž snímek konečně dostane drajv, naprosto fádní a nepotřebné pokračování. 5/10

Malé oslavy (2008)

Ve filmu se střídají pozoruhodně přesvědčivé momenty s nepravděpodobnými až přehnanými. Těch je bohužel dvakrát tolik než přesvědčivých, nejednou jsem se tak hlouposti Malých oslav musel nahlas zasmát a zároveň litovat jejich potenciálu. Nejvíce tím trpí pozoruhodný výkon Terezy Nvotové, jejíž postava se stejně jako všechny ostatní chová jak jí scénář předepisuje. Výkony ostatních pak netřeba ani zmiňovat.

Mamma Mia! (2008)

Neoriginální, ale tak dokonale kýčovité a nabité nesmírnou pozitivní energií, jenž přenáší i na diváka, že se při tak skvělém obsazení (Meryl Streep) a ozvučení (vyjma Pierce Brosnana, který opravdu neumí zpívat) nelze nebavit. Scénář by si jistě zasloužil pár úprav (postavy tří otců jsou značně nevyužité a vyprázdněnost děje je okatě často zalátána několika písněmi za sebou), ale lepší film na pozdvihnutí nálady a na zakončení letošního festivalu ve Varech jsme si nemohli přát. (43. MFF KV - 12.7.08)

Max Payne (2008)

Filmový Max Payne nepobral moc charizmatu svého představitele ani chytrosti, čímž se děj zredukoval na nudnou a předvídatelnou detektivku s pár bolestně (ne)logickými přehmaty. Vizuál by ušel (ačkoliv takové Sin City je stonásobně víc cool), zůstává však naprosto nevyužit v čele s bezradnou akcí, která se pohybuje od příliš krátké přes obyčejnou až po absolutní střihový a trikový chaos. 5/10