Nezvratný osud (2000)

Některé scény opravdu dost nečekané...pak jsem se skoro bála jít spát. :-)

Nehynoucí láska (1994)

Přiznám se, při vší úctě ke Garymu Oldmanovi, líbil se mi tu snad Jeroen Krabbé. Jinak atmosféra výborná, hudba také, jen ty Hradčany suplující Rakousko (nebo kde to mělo "jako" být) mi dvakrát nesedly.

Mocná Afrodíté (1995)

Woodyho Allena sice ráda nemám, ale za tenhle film bych se mu s chutí omluvila. Už jen ten nápad skloubit realitu s řeckým chórem...

Lazebník sibiřský (1998)

V kině by mě Lazebník asi dostal mnohem víc, ale i tak...výborná Julia Ormond, neuvěřitelně milý Oleg Menšikov - v tu chvíli bych mu věřila úplně všechno..."potrestaná jednotka stále leští podlahu!"..., kouzelně roztržitý Richard Harris - scéna, kdy ještě pod přístřeškem zkouší stroj a pak se jím chlubí jako malý kluk autíčkem na vysílačku...a samozřejmě všechny exteriéry jako další postava filmu...podle mého soudu opravdu bezchybné.

Lautrec (1998)

Mimo hereckých výkonů mě tady dostala především impresionistická atmosféra celého filmu - ale musí se vidět v kině nebo aspoň na velkém plátně, jinak se celý efekt ztratí. Další plus je absolutní podoba všech zúčastněných s jejich historickými předlohami.

Kosmetička a zvíře (1997)

Kdyby ty hvězdičky za nic jiného, tak za to úžasně praštěné užití našich reálií někde vlastně úplně jinde. Copak vy byste nechtěli mít v koupelně podobizny prezidentů?

Klub odložených žen (1996)

Tak být manželem, téhle trojce bych se do rukou rozhodně dostat nechtěla.

Kdyby tisíc klarinetů (1964)

Film stojí a padá s písničkami a obsazením jejich interpretů, ale moment, kdy má vojín Hubert sám obklíčit prostor, taky nemá chybu.