Repo: Genetická opera! (2008)

Dad I hate you go and die! Perfektný muzikál s naozaj netradičnými kulisami a prostredím. Mladá Alexa dokonca aj slušne zanôti tak ako Sarah Brightman. Poteší aj Paris Hilton s opadnutým xichtom.

Tři dny ke svobodě (2010)

Silné a emotívne. Zároveň však napínavé a akčné. Takáto kombinácia sa často nevidí, nieto aby to bol perfektný film. The Next Three Days prekonal všetky moje očakávania. Brilantný Crowe.

Bourneovo ultimátum (2007)

Ultimátny Bourne na záver. Vyvrcholenie ako sa patrí. BRAVO!

Dracula (1992)

Coppolov Dracula sa spolieha hlavne na budovanie atmosféry, ktorú sprevádza výborná hudba. Je pravdou, že s knihou má film veľmi málo spoločné, ale prečo by to automaticky malo znamenať, že je zlý. Práve naopak, Coppola si natočil svoju vlastnú verziu, s dokonalými hereckými výkonmi. Všetci do jedného na čele s Oldmanom a Hopkinsom sú dôvodom, prečo si Dracula zaslúži 5*.

Vymítač ďábla (1973)

Ľutujem, že som si Exorcistu pozrel až teraz, pretože toto je klenot medzi horormi. Aj v roku 2011 pri sledovaní vyvolával strach ako máloktorý film a faktor šokovania stále pretrval. Jednoznačne jeden z filmov, ktoré si pozriem ešte pár krát a je povinnosťou každého filmového fanúšika.

Cizinec (2010)

Tento film je veľmi zlý vtip. Nejasnosť, či ide o komédiu alebo špionážny thriller z neho robí spodinu filmov roku 2010. Okrem toho Angelina Jolie podala príšerný výkon a ľutujem, že sa Johny Depp do Turistu vôbec pustil. Pán Donnersmarck by si mal položiť otázku: Aké filmy vlastne chcem točiť?

Hra o trůny (2011) (seriál)

Jeden z najlepších seriálov ktoré momentálne môžeme sledovať v TV. Perfektné postavy, rozmanitý svet, fantasy atmosféra, neustále napätie a hlavne DOSPELOSŤ. HBO nám ponúka další skvelý seriál z vynikajúcim hereckým obsadením. Na každý diel sa tešim ako malé decko.

Světová invaze (2011)

Efekty a akčné scény slušné, rovnako aj Aaron Eckhart v hlavnej úlohe, no film u mňa pohorel kvôli patriotizmu a suchým hláškam nevzdávajúcich sa amíkov. A scénu "My sme už večerali si mohli odpustiť"

Kostka (1997)

Perfektný horor pri ktorom som ani nedýchal a naskakovali mi zimomriavky. Jedna z posledných viet Wortha v podstate vystihla o čom celý film bol. O ľudskej povahe a zle, ktoré v ňom sídli. A radšej ostanem v nevedomosti, kto stojí za tajomnou kockou, než si pokaziť zážitok pokračovaniami.