• Krátkometrážní
  • Rodinný

Emoji ve filmu (2017)

Úprimne, verila som, že to bude taká hrôza, ako sa o tomto filme roznáša. Takisto nechcem ani povedať, že to bola nejaká sláva. Ale taká "stredná", ľahko podpriemerná cesta to pre mňa minimálne bola. Súhlasím, film bol príbehovo len slabý odvar z tisícok ďalších animákov. Ale ja totiž filmy nesúdim na základe originality. Nápad so svetom smajlíkov bol vlastne sám o sebe celkom originálny. A tiež mám rada príbehy odohrávajúce sa vnútri niečoho (ako napr. "Inside out" sa odohrávalo v hlave, tak sa "The Emoji Movie" odohrávalo v mobile. Príbeh bol minimálne aspoň zábavný (aspoň pre mňa), ak už nič viac a miestami som sa fakt pobavila. Po emocionálnej stránke to bolo samozrejme slabšie, ale našlo sa pár scén (ku koncu), pri ktorých som takmer vyronila slzu. A aj to sa u mňa ráta. A priznávam, že som možno divná, ak ma toto dokázalo čo len trochu dojať. Ale okrem toho, nenašla som v tom nič viac. Je to tak na 2/3 hviezdy, ale vzhľadom k povesti filmu, prikloním sa k trom.

My Little Pony Film (2017)

MLP film mám konečne za sebou a jedným slovom -EPIC. Aj keď priznávam, už niekoľko mesiacov dopredu som mala skoro celý film vyspojlerovaný, obzvlášť čo sa týka príbehu Tempest Shadow (keďže mám knihu o celom jej backstory) a vedela som z väčšiny, o čo tam pôjde, takže hlavný príbeh ma ničím neprekvapil, tak trochu mi je ľúto, že sa rozhodli pre klišé, no našťastie ide o nadpriemerne spracované klišé. Niektoré scény ma rozhodne nechali v šoku a slzách. Zvraty boli fakt silné a tým si ma film najviac získal. O humor tiež nieje núdza, hoci komédiou by som osobne film nenazvala. Na pomery MLP to bolo dosť akčné a miestami aj temné (v dobrom zmysle). Od druhej polovice (podľa mňa) to už naberá dobré tempo. Jediné, čo mi tak trochu chýbalo bol Storm King. Dúfala som, že sa objaví častejšie na to, že je hlavný záporák. Ale keďže som bola najviac zameraná na Tempest, ako svoju obľúbenkyňu, film rozhodne nesklamal. Aj koniec bol pre mňa viac-menej nečakaný. Animácia a hudba sú už prvky sami o sebe, inak ako nádherou sa popísať nedajú, vizuály sú parádne prepracované. A najlepšia pieseň je rozhodne "Open up your eyes", len pieseň samotná navodí zimomriavky a scéna počas nej je rovnako dychberúca, skutočný zážitok... Odporúčam vidieť. Moje celkové hodnotenie (zhliadnuté po 3. krát): 8,5/10

Sofie První (2013) (seriál)

Nevidela som (len čítala), ako to celé začalo a tiež som videla len zopár častí. Úprimne, nieje to zlá rozprávka, má to istý druh hĺbky a oceňujem seriály pre predškolákov, ktorých postavy sa s nimi nezhovárajú, nekladú otázky a majú vlastný príbeh a dej. Čo na Sofii ďalej oceňujem, sú crossovery v niektorých dieloch. Avšak kde Sofia pre mňa upadá, je samotná zápletka a príbeh ako jedno veľké klišé o ďalšej Disney Princeznej. Princeznovské príbehy ma nikdy nebrali, takže nemôžem Sofiu ohodnotiť vyššie. A mínusom je aj to, že ju na Disney Junior strašne pchajú do tváre (ten kanál úprimne sledujem len kvôli Levej hliadke). Ale niečo to do seba má a úvodná pieseň (vrátane niektorých ďalších v jednotlivých častiach) je fakt strašne chytľavá. Dávam 2*.

101 dalmatinů II: Flíčkova londýnská dobrodružství (2002)

Ako malá som bola obrovskou fanynkou pôvodného filmu (alebo skôr samotných dalmatíncov). Časom ma dalmatínska mánia prešla, ale teraz nedávno som si pozrela tento film a prirástol mi k srdcu ešte viac, než pôvodný, či iný z kategórie 101 Dalmatíncov. Iste, dej je jedno veľké klišé pre deti, ale táto zápletka na mňa v každom príbehu funguje, takže za mňa jednoznačných 5*.

Jungle Jack 2 (1996)

Osobne ma viac oslovila dvojka, než jednička (taktiež má pre mňa menej trápnych momentov). A veľmi ma chytila úvodná pieseň Jacka.

Psí poslání (2017)

O triedu slabšie ako Hachiko (toho už i tak v emóciách nič neprekoná), ale znovu ide o extrémne dojemný film (aspoň teda pre milovníkov psov, ktorým som i ja). Nápad s reinkarnáciou mi prišiel zaujímavý a aspoň trošku to znižovalo smútok z každého úmrtia hlavného hrdinu. I napriek tomu ma to zakaždým rozplakalo a nechalo smutnou. Začiatok bol trochu naťahovaný a miestami som sa nudila, ale tie dojemné scény to vynahradili. Rozhodne patrí medzi lepšie a najpútavejšie filmy o psoch, ktoré som doposiaľ videla. Dávam 5* už len za samotnú myšlienku a hĺbku.

Pyžamasky (2015) (seriál)

I na to, aká som detinská a milovníčka animákov, by toto malo byť aj na mňa príliš, ale mám proste zvláštny vkus. Prvýkrát som seriál zhliadla len nedávno, keďže na Disney Junior občas sledujem Leviu hliadku a občas vo voľnom čase nechávame Disney Junior (či iný rozprávkový kanál) zapnutý, hoci mu veľkú pozornosť nevenujem. Obľubujem animáky, kde sa ľudskí hlavní hrdinovia menia na zvieracie bytosti so superschopnosťami (či naopak). Príbehy síce nič moc (veď čo by som i mala čakať od seriálu pre predškolákov), ale len vďaka konceptu a sympatickým hlavným hrdinom, musím dať minimálne 4*. A *myslím*, že môj obľúbený charakter je Catboy. Len strašná škoda, že seriál zatiaľ nedostal český/ slovenský dabing.

Lví hlídka: Návrat mocného řevu (2015) (TV film)

Osobne sa mi tento film páči viac, než Leví Kráľ 3. Je pravda, že na prvé dve nemá ani náhodou, ale rozhodne im hanbu nerobí. Úžasná myšlienka, sympatické postavy, chytľavé songy. A yup, mne sa páči aj animácia a osobne v nej nevidím tak obrovský rozdiel oproti pôvodným filmom, ako každý uvádza, skôr by som povedala, že je takmer rovnaká (asi len niesom taká detailistka). Kašlem na nezrovnalosti s filmami, toto ma do seba vtiahlo a zjavne tak skoro nepustí.

Hačikó - příběh psa (2009)

Priznám sa, že vo mne tento film vyvolal až pocity depresie, než len smútku. Aj keď za to môžem vďačiť z veľkej časti hudbe. Som milovníčka emočných filmov a plačem dokonca pri každej dojemnej scéne v akomkoľvek filme, ale toto je prvý film, u ktorého som vďaka depresívnemu hudobnému doprovodu plakala behom celého filmu -od samého začiatku až do konca. Pri začiatočných scénach s ľuďmi som sa chvíľkami nudila, ale za každým zameraním na Hachiho som ronila slzy smúku, keďže som si film dopredu vyspojlerovala. Len ma utvrdzuje v tom, že nikto nieje lepší priateľ človeka, než pes. Je to rozhodne jeden z mojich obľúbených filmov, ktoré však nebudem pozerať pravidelne, narozdiel od ostatných filmov. Emócie sú až príliš silné... Jednoznačných 100%...

Tajný život mazlíčků (2016)

Ako milovník zvierat a filmov o maznáčikoch (hlavne psoch) som očakávala niečo roztomilé, čo zahreje na srdci. Ale tento film žiaľ nieje ten prípad. Dvaja hlavní hrdinovia síce boli sympatickí, ale to je tak jediné, čo ma na tomto filme zaujalo -ich spor. Zatiaľ čo králik so svojou bandou, napriek ich údajnému smutnému osudu kvôli ľuďom nevzbudzovali žiadne sympatie a to sa mi doposiaľ nestalo. Niesom fan zbesilých naháňačiek (hlavne v zábavnom prevedení) a tu ich bolo na môj vkus príliš. V skratke, film ma ničím nedojal ani nepobavil a na moje prekvapenie ma nechal chladnou. Dávam mu 2 hviezdy -prvú za rivalitu Maxa a Barona a druhú za scénu pri "nájdení" Baronovho majiteľa, bližšie spojlerovať nebudem. Čakala som viac a nechcela som veriť tunajšiemu hodnoteniu (to ma nakoniec donútilo si to pozrieť), ale je to fakt jeden zo slabších animákov.