• Krátkometrážní
  • Rodinný

Komisař Rex (1994) (seriál)

Moja jediná obľúbená a sledovaná kriminálka, to je práve Komisár Rex. Kriminálne prípady síce niesú ničím výnimočné, ale to, že hlavný hrdina je pes, vďaka ktorému sú všetci zločinci zatknutí, to je trefa do môjho terča. Psov (ešte k tomu vlčiakov) strašne milujem a preto mi je ukradnutý aj dosť často nudný dej. Pre mňa je hlavný bod pozornosti pes a všetko, čo sa deje okolo neho, preto milujem hlavne epizódy, kde treba zachraňovať práve Rexa. Čo sa týka jeho pánov, všetci mi boli sympatickí, len Moser trošku menej. Ale seriál je pre mňa taký priemerný, zaujímavý hlavne tým, že v hlavnej role je pes a z kriminálnych prípadov ma zaujala menej, než polovica. Navyše úvodné piesne každej série ma úplne očarili. Napriek tomu však tento seriál patrí medzi moje obľúbené, i keď ho už neplánujem ďalej sledovať (v TV som ho sledovala zakaždým, keď ho vysielali, takže ma už omrzel). Ale moje srdce nikdy neomrzí.

Myšák Stuart Little 2 (2002)

U mňa to býva naopak -dvojky ma väčšinou chytia viac než jednotky a to platí aj u Stuarta. Možno je to tým, že druhé diely "rozprávok" bývajú často o lovestory hlavných postáv a to je môj najobľúbenejší faktor, preto je pre mňa druhý diel Stuarta lepší než prvý. Dej je trochu akčnejší, než u jednotky a podľa mňa je tu aj viac humoru. Dokonca aj hudba v dvojke u mňa veľmi zabodovala, narozdiel od jednotky. Zvieratká sú ešte roztomilejšie a príbeh ešte dojímavejší a je tu ďalší film presne podľa môjho gesta.

Myšák Stuart Little (1999)

Ďalší z mojich obľúbených filmov. Viem, že je to detinská záležitosť, ale mňa tieto detinské záležitosti proste strašne berú. Myšiak Stuart je veľmi roztomilý a hneď si získal moje sympatie. Nápad vložiť animovanú postavičku do hraného filmu ma vie strašne očariť a aj vďaka tomu mi tento film prirástol k srdcu. Aj ostatné postavy sú veľmi sympatické a veľmi ma dojíma vzťah rodiny Littlovcov k Stuartovi. ...Nemám tomuto filmu čo vytknúť, ja sa tých presladených rodinných komédií nikdy nenasýtim :-)

Phineas & Ferb (2007) (seriál)

Síce som videla len zopár častí, vôbec ma to nezaujalo. Ja animáky takéhoto typu, kde je hlavnou myšlienkou len vystrájanie bláznovstiev proste neznášam. A navyše aj postavy vyzerajú strašne. Pre mňa je to strašne stupídne a nemorálne a pre malé deti nevhodné. Naviac to, že každý "geniálny" plán Phineasa a Ferba vždy vyjde a nikdy sa Candy nepodarí ich prezradiť mame, mi príde ako ďalšie mínus, pretože si nemyslím, že rodičia by o tom nemali vedieť a že je to úplne normálne. To proste z môjho pohľadu nieje pre deti, nemá to žiadnu morálku a to ja zas na animákoch neznášam, i keď je pravda, že Phineas a Ferb je len jeden z veľmi mála animákov bez morálky, čím je výnimočný a zrejme aj preto taký populárny. Pre mňa však nie. Som zastánca klasických výchovných animákov, medzi ktoré Phineas a Ferb nepatrí. Dám mu však aspoň 1 * za vtákopyska Perryho, ktorý je ešte celkom sympatický a aj za smoliarku Candy, ktorej mi je vždy ľúto. Disney sa strašne kazí... :´(

Bolt - pes pro každý případ (2008)

Film je spočiatku akčný, popravde, ani som nechápala, či je ten začiatok "reálny", alebo "filmový" a vlastne začiatku som najprv vôbec nerozumela, ani ma nenadchol. Proste nemám rada hneď zhurta akčné začiatky, kde ani nepochopím pointu. Za to má u mňa jediné mínus. Postupne sa z filmu ale stáva klasický animák, kde zohráva úlohu nielen hľadanie Boltovej paničky Penny, ale aj "hľadanie seba samého" a samozrejme hodnoty priateľstva a je z toho ďalší veľmi dojímavý príbeh, kde sem-tam zaznie nejaká vtipná hláška. Mňa tento film (až na spomínaný začiatok) veľmi nadchol a roztomilý Bolt sa stal mojou ďalšou obľúbenou postavičkou.

Twister se vrací (1998) (TV film)

Strašné sklamanie oproti Twisteru. V tomto filme (s výnimkou záveru) som sa žiadneho tornáda nedočkala a je to dosť škoda, že neponechali pôvodných hercov Twisteru a pokračovanie ich príbehu. Tento film ma už nenadchol vôbec ničím. 1* mu dám len za záverečné tornáda.

Twister (1996)

Tento film patrí medzi moje najobľúbenejšie predovšetkým kvôli tomu, že strašne milujem tornáda. V tomto filme ma nadchla každá scénka s tornádom, snáď až na tú poslednú s F5. Tá už bola fakt blbá a nelogická a ako som sa na ňu najviac tešila, tak som sa pri nej aj sklamala. Ale inak ma samotný film veľmi očaril, dokonale som sa vžila do všetkých postáv, takže síce som to sledovala hlavne pre tornáda, nakoniec ma do seba úplne vtiahol celý príbeh. Emočné romantické scény, ktoré sa dopĺňajú s katastrofickými (tornádovými) sú proste moja šálka kávy :-) Takže aj napriek tej nevydarenej scénke s tornádom F5 dávam 5*.

Timon a Pumbaa (1995) (seriál)

Tak toto má naozaj veľmi ďaleko od filmov "Leví kráľ" a mňa to už vôbec neočarilo. Je to síce srandovné, ale pre mňa je tam dosť trápny humor a animácia väčšiny postáv je proste príšerná. Timon a Pumbaa (postavy) sú to jediné, čo sa mi na celom seriáli páči a 3* som dala len kvôli nim a tomu, že sa to týka nádhernej disneyovky. Príbehy nič moc.

Panelák (2008) (seriál)

Pripúšťam, že ten seriál už je trápny a prehnaný (hlavne v poslednej dobe), ale mňa aj tak stále baví. Niektoré postavy mi prirástli k srdcu, takže už len kvôli nim to nemôžem prestať sledovať. A navyše sa pobavím na každej epizóde, takže Panelák pre mňa komédiou rozhodne je. Len to, že je nekonečný, je u ňho mojim jediným mínus, nemám v láske nekonečné seriály. Ale Panelák ma proste baví. Dám mu aspoň 3*, ak by sa skončil, tak pridám štvrtú :-)

Klukoviny Toma a Jerryho (1990) (seriál) odpad!

Klasických Toma a Jerryho som kedysi milovala, ale toto je ešte oveľa horšie. Animácia nieje najhoršia, ale príbehy sú o ničom. Klasický Tom a Jerry je oveľa lepší.