• Krátkometrážní
  • Rodinný

Star proti silám zla (2015) (seriál)

Najprv som zhliadla pár častí, ktoré mi zneli sympaticky a páčili sa mi, hoci mi prišli na môj vkus divné. Ale zdalo sa mi, že je to fajn seriál. Hlavné dôvody sú: 1. Songy; Oboje, ústredný aj záverečný (jedny z najlepších openings/ credits v animákoch). Prvá vec, pre ktorú som sa tento seriál odhodlala sledovať, hoci animácia je proti môjmu vkusu. 2. Marco; Jediná postava v seriáli, ktorá je mi sympatická vzhľadovo a celkom aj povahovo. Naviac, v dosť veľa epizódach skončí zle, takže ho mám rada aj z ľútosti, ako už u mňa býva zvykom. Avšak po zhliadnutí celej série som prehodnotila názor na seriál samotný. Okrem uvedených kladov, zvyšok seriálu je vlastne záporom. Ako som vravela, animácia nič moc a dejovo to nieje nijak odlišné od iných animákov tohto typu. Je to príliš divoké, až to ide na nervy a často to nechápem, plné veľmi trápnych, až odpudivých momentov (presne typ seriálov, ktorý ja neznášam). Plus, takmer žiadne emócie, pre ktoré ja filmy/ seriály sledujem. Ale tie songy proste nemôžem dostať z hlavy a nejak mi k seriálu podsúvajú pozitívny pocit, spoločne so sympatickým Marcom, takže to ma nejak núti sledovať to -avšak len jednorázovo (možno s výnimkou epizód, ktoré ma trochu zaujali), narozdiel od mojich obľúbených animákov, ktoré sledujem vkuse.

Lví hlídka (2016) (seriál)

S filmami to príliš zrovnávať nebudem, seriál je kapitola sama o sebe, navyše je pre najmenších. Lenže práve to mu dodáva ešte väčšie kúzlo - fakt, že ide v stopách filmov takmer dokonale (podľa mňa im teda žiadnu hanbu nerobí, práve naopak) a je určený pre najmladších divákov. Je výnimočný od bežných seriálov pre predškolákov. Myšlienku má dokonalú (mám strašnú slabosť pre príbehy, kde hlavné postavy reprezentujú odlišné tváre "niečoho"). Snáď mi osobne vadí len charakter Kiary (to je snáď jediná vec, ktorá ma zaráža). 3. séria však dokonca vyjasnila dejové "nezrovnalosti" s Leví Kráľ 2 a mne teda dávajú perfektný zmysel a seriál si nesmierne užívam. 3. sériu vrelo odporúčam vidieť. Rozhodne to radím medzi lepšie animované seriály a v mojich očiach to proste nieje seriál hodný len pre predškolákov. Za mňa jasných 5 hviezd.

Stříbrný blesk (1998) (seriál)

Moja nostalgia z detstva... Príbeh síce nieje nejak úžasne zaujímavý, či originálny ("bojujem, kým sa nestanem kráľom/ vodcom, čo je mi súdené", to už je ohrané klišé), ale už len kvôli animácii a hudbe musím dať minimálne 4 hviezdy. Úvodná pieseň je proste prekrásna a dodnes mi ostala v pamäti a srdci. Kiež by som si tento seriál mohla znovu zhliadnuť, ak by nebol tak neznámy a nedostupný...

My Little Pony: Equestria Girls: Legenda o věčné svobodě (2016)

Podľa mňa rozhodne 2. naj Equestria Girls film po Rainbow Rocks, aj keď scéna s Daydream Shimmer z predošlého filmu (Friendship Games) je lepšia než akákoľvek z tohto. Ale teraz vážne. Konečne sme mali možnosť v EG zažiť zmenu prostredia a oddýchnuť si od školy v tom najlepšom prostredí -prírode. Prírodné tématiky sú moje obľúbené, takže tento film má u mňa prvé plus za to. Hlavná záporáčka, ktorá vlastne ani nebola záporák, mala obrovské kúzlo a rýchlo si za svoj motív získala moje srdce. Jej príbeh bola u mňa najlepšia časť filmu. A moja naj postava tiež dostala ďalšiu epickú rolu, takže ďalšie obrovské plus za ňu. Samozrejme k tomu všetkému prirátam ďalšie ohromujúce pesničky, ktoré dokonca prekonali mnohé z predošlých EG filmov. Film má u mňa v podstate viac kladov než záporov. Zápory nebudem rozoberať, keďže sú príliš spojlerovité, ale priradzujem k nim fakt, že prvá polovica bola príliš zdĺhavá a dosť nudila. Knihu som si kúpila ešte pred filmom a upútala o niečo viac. Snáď sa môžem v budúcnosti ešte tešiť na pokračovanie EG filmov. Tento bol vynikajúci: 9/10.

Une aventure de Papyrus - La vengeance de Seth (1998) (TV film)

Film, narozdiel od seriálu nieje mojou srdcovkou, ale i tak dávam plný počet, keďže "Papyrus" je jedna z mojich naj rozprávok, najstaršia nostalgia a mám rada samotnú postavu Papyrusa. Žiaľ, príbeh je dosť "klišéovitý", nič extra sa očakávať nedá. Avšak milovníkov Egypta určite poteší.

My Little Pony: Equestria Girls – Hry přátelství (2015)

No, za mňa rozhodne lepšie ako prvý film, no horšie než druhý (na ten už u mňa len sotva niečo bude mať, jedine, ak by bola Sunset znovu zameraním). No teraz k samotnému filmu. Nakoľko športová tématika bola vždy mojou najneobľúbenejšou u filmov, tohto filmu som sa veľmi obávala. No na moje prekvapenie, športy zaberali len malú časť filmu, napriek tomu, že názov a dej mal byť o nich. No motokrosová scéna bola i tak najlepšia a jedine u tej mi chýbalo viac screen-timu a nebezpečia. Napriek tomu, že ľudská Twilight mala môj obľúbený typ charakteru, mňa príliš neokúzlila (obzvlášť kvôli zvratu v úplnom závere filmu, spoilerovať ho nebudem) a jej poníkovskú verziu mi teda príliš nepripomínala. U mňa bola najsilnejšou stránkou filmu znovu len Sunset a ďalšia etapa vývoja jej charakteru, aj keď tentokrát nedostala toľko priestoru ako práve v dvojke. A samozrejme pesničky, ktorých bolo tiež menej, ako v dvojke a trošičku menej chytľavé, no vždy skvelé. Predzáverečná scéna a bitka so Sunset a Twilight bola proste naj. Celkovo, som s filmom spokojná a už len kvôli mojej obľúbenkyni musím hodnotiť za 5 hviezd. Ja proste nemám Equestria Girls nikdy dosť.

Přestávka: Vzhůru do páté třídy (2003)

Takže po zhliadnutí v cz dabingu som zmenila názor. TOTO je môj naj film z Prestávky. Síce to stále nieje nič extra a oproti seriálu slabšie, zaujalo ma to.

Divocí koně (2015) (seriál)

To vážne? O_O Od tohto seriálu som úprimne čakala vyššie hodnotenie po toľkej chvále a spokojnosti v televízii, keď hovorili, že to získalo veľký úspech -už len kvôli koňom. Toto hodnotenie ma úprimne šokovalo (i keď u CSFD som na to zvyknutá). Mne sa práve toto zdá ako najlepší slovenský seriál (pričom tie ani ja nemám v obľube) a práve to prostredie, atmosféra a hlavne koníky na mňa dokopy pôsobia inak, než u iných slovenských seriálov. To jediné, čo by som vytkla je nedostatok screen timu pre kone a zameranie na ďalší lovestory. No i tak, veľmi ma uchvátila hudba -ako úvodná pieseň, rovnako tak aj BG hudba počas celého seriálu. Tá príroda, koníky a i dej je pre mňa z istých hľadísk zaujímavý (hlavne ma najviac zaujal "príbeh" Filipa a Margaréty, z tých ľudských príbehov). Ja sa teda nemám na čo sťažovať, čo by mi vyložene vadilo. Pre mňa rozhodne najlepší slovenský seriál.

My Little Pony: Equestria Girls II (2014)

Akonáhle vyšla informácia o chystaní tohto filmu a nejaké ukážky a info, zhrozila som sa a odobralo mi to chuť tešiť sa na film. Myslela som si, že to bude len jednoducho o koncerte a súťaž o to, kto je lepší hudobník. Ani pesničky ma prvýkrát a dosť dlhú dobu vôbec nechytili. Proste mi to prišlo ako podpriemerný nudný príbeh o koncerte a škole, kde sa podľa ukážok v pesničkách bude i veľa zabávať. Nenašla som v tom žiadnu epickosť a emócie. Ale asi mesiac pred premiérou filmu som sa oň začínala viac zaujímať a zhliadla som najnovšie trailery, vypočula všetky soundtracky, čo vyšli na Youtube a pomaly som menila názor, že z toho môže byť i niečo zaujímavé. Akonáhle som zhliadla film, zažila som šok a obrovské prekvapenie, s ktorým som absolútne nerátala. To prekvapenie hlavne súvisí so Sunset Shimmer a epickosťou finálového súboja (ktorý ma ohromil hlavne pesničkami a atmosférou počas nich). Už mám novú najobľúbenejšiu MLP pieseň i postavu. Rozhodne sa mi film páčil viac než prvý po každej stránke. Sunset si v tomto filme získala moje sympatie, kým v prvom som ju nemusela. Takisto, hoci ja niesom fanúšik backgroundov, tak ich fanúšikovia si určite na svoje prídu v tomto filme. Záporáčky (na to, že všeobecne záporákov neznášam) mi prišli výnimočne sympatické (hlavne Aria), ale o to sa pričinili hlavne ich pesničky. Jednoducho neviem, čo viac dodať. Rozhodne to nieje žiaden prepadák, ako sa mi na prvý pohľad zdalo. Určite jeden z najlepších filmov, aké som videla.

Ledové království (2013)

3D animáky fakt nemusím. Nejak strácajú tú roztomilosť 2D animákov (u postáv), aspoň u mňa. Predsalen pestrofarebný svet ma poteší viac ako niečo čo pripomína realitu, aj keď u mnohých je to opak. A to je dôvod, prečo sa týmto animákom vyhýbam a neverím ani na príbeh, čo by ma u nich dokázal zaujať (u mňa je najlepší 3D animák rozhodne Bolt). Zatiaľ sa to podarilo len pár výnimkám a to i tejto. Práve som to dopozerala (len kvôli všetkej chvále a popularite, ktorú to získalo a čistej zvedavosti) a musím uznať, že si ju celkom zaslúži, i keď sa rozhodne nejedná o niečo extra výnimočné. Je to však veľmi krásne, plné citov a nádherného prostredia (zimu a ľad mám veľmi v láske, oveľa radšej než slnko a leto) a možno i preto mi to sadlo. Ako tu veľa ľudí spomína, že nechápu, čo je na tom filme špeciálne a že sa to Tangled nevyrovná, ja si zas kladiem otázku, čo je tak špeciálne práve na Tangled (tento film ma nezaujal vôbec a prišiel mi ešte viac neoriginálny než Frozen). Ďalej, proti pesničkám v animákoch nemám nič, ale okrem "Let it go" ma v tomto filme všetky len otravovali a boli až prehnane zdĺhavé (skôr som na štýl piesní ako sú v MLP:FiM). Ale keďže preferujem dojáky nad komédiami a v tomto filme bolo viac srdcehrejivých scén, než tých vtipných, musím dať aspoň 4 hviezdy, hoci medzi moje obľúbené filmy rozhodne nepatrí a nikdy patriť nebude.