• Reality-TV

Škola základ života (1938)

V deň keď mi moji rodičia pustili tento film, mysleli si že ma nebude baviť. Ale opak bol pravdou. Teraz je rok 2011 a škola vyzerá rovnako ako v roku 1938. Žiaci sa správajú rovnako, učitelia sa ich snažia zvládnuť. Komédia ako má byť. Řev septimy je jednoducho legendárny. Často keď som v škole si spomeniem na niečo z tohoto filmu. Viem ho na spamäť. Výborní herci, výborná réžia. Asi môj naoblúbenejší čierno - biely film.

Pelíšky (1999)

Komédia, z ktorej spolu z mojou rodinou čerpáme vety a hlášky denno denne. Film ktorý nie je z mojej generácie ale aj tak som si ho obľúbila. Páči sa mi tá vážnosť vo filme, humor, a tá atmosféra 60tich rokov. Nikdy som 60té roky nezažila ale verím tomu že v rodinách takto vyzeralo v roku keď prišli Rusi. 5 hviezdičiek.

Forrest Gump (1994)

Forrest Gump je niečo čo ma nikdy neprestane baviť. Ale podľa mňa je pointa filmu trošku nedomyslená. Je absolutné neuveritelné že by niekto s tak dobrou vôlou a dobrým zmýšlaním dosiahol to čo on..

Kopačky (2008)

Film ktorý si zaslúži minimálne aspoň 4ry hviezdičky. V hlavnej úlohe úžasný Jason Segel, ktorý je perfektný herec, či už v romantickej úlohe alebo komediálnej. Film mal veľmi dobrý koniec, oslovilo ma hlavne to že príbeh bol reálny a mohol by sa hoci komu v živote stať. Kto ešte nevidel určite odporúčam pozrieť, možno si poplačete, možno sa zasmejete. - Má to jednoducho všetko. Á mimochodom I hate Sarah Marshall!

Kutyil s.r.o. (2008) (seriál)

Tento televízny seriál považujem za slabý odvar programov ako boli: Susedia, Uragán, Hurikán a podobne. Hneď ako Susedia skončili objavil sa na obrazovke tento seriál ktorý považujem za sem tam svojimi hláškami vtipný, ale dejom totálne bezvýznámny a nudný.

Veronika se rozhodla zemřít (2009)

Pri tomto príbehu som si dokázala vážiť život. Veronika bola dokonalá žena, s dobrou prácou, ale aj s depresiami. Preto sa jeden deň rozhodla predávkovať sa liekmi, ktoré zapila z alkoholom. No a pár dni sa zobudila na psychiatrii s tým že sa jej pokus o smrť nepodaril. Veľmi podarené vyobrazenie toho ako si po tomto pokuse začala vážiť život a ako ho šťastne začala žiť. Občas boli niektoré časti trošku zdĺhavé a nudné ale aj tak má tento film u mňa zvláštne miesto.

Pevné pouto (2009)

Nemám slov. Niečo krásne. Niečo úžasné. Film ktorý sa veľmi dotkol môjho vnútra. Psychopat a pedofil ktorý zabil dievča. Niečo otrasné a nechutné. Ale bolo veľmi krásne ale aj smutné pozorovať puto ktoré aj po smrti mal najmä otec zo svojou dcérkou. Nedokážem opísať všetky svoje pocity v tomto texte, naozaj ak to niekto nevidel odporúčam si pozrieť, prípadne prečítať knihu. Len tak mimochodom kniha je o dosť dejovo iná, ale stále dobrá. Veľmi ma potešilo keď na konci vrah dostal to čo si zaslúžil. Aj tak to ale nezmení nič na tom že zabil a znásilnil niekoľko dievčat a žien. Najmladšia mala len 6 rokov!

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Vždy som si myslela že Piráti z Karibiku bude len trilógia. Ale zrazu prišiel k nám štvrtý diel a ja som si povedala o čom to bude?? Keď tam nehrá už Orlando Bloom a Keira Knightley. Predsa, oni tam po tri diely filmu tvorili nenahraditeľný pár. Bola som v tom že príchod Penélope Cruz do filmu bude zlá vec. Ale ako som bola na týchto pirátoch v kine bola som veľmi prekvapená. Penélope sa mi tam hodila, film bol perfektný, predčilo to moje očakávania.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Už som videla veľa komediálnych seriálov, ale tento bol pre mňa asi ten najlepši, takmer na každej hláške som sa vedela dobre pobaviť a niekedy aj dobre z chuti zasmiať. Barneyho "wait for it", "awesome", "true story bro" a "suit up!" si musí obľúbiť každý. Veľmi dobrý nápad na seriál, to že otec rozpráva svojím deťom dlhý príbeh o tom ako spoznal ich mamu. (Naozaj veeelmi dlhý príbeh, predsa len už ide 8 séria a on ju stále nestretol. :D ) - Ted Mosby has the most amazing memory. :D :D Hodnotím piatimi hviezdičkami. :-) A mimochodom: Deti, poviem vám jeden neuveriteľný príbeh, je to príbeh o tom ako som sa stala závislá na tomto seriály.