Knižní svět (2005) (pořad)

Zajímavé, byť velmi krátké zastavení nad současnou knižní produkcí. Myslím však, že by se měl seriál po delší době již drobek obměnit, obsahově prohloubit (nové média, internetová publicistika, poezie). Milovníkům knih pak doporučuji i pořad 333. 3*

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

(možno brát jako spoiler) Jojo filmová děťátka, budu Vám vyprávět pohádku, kterak jeden geniální muž se dostal na Mars a i když věděl o technice marťanských lodí hovno, hned je dovedl zničit. Aby se tomu dala logika, musel sloužit v armádě a když se objevil na Marsu musela tam být lidstvu podobná hovádka a nádherná samice. A když se dostane člověk z 19. století, kde jakési polooděné ženy vzbuzovaly naprosté pohoršení, do nové sféry civilizační marťanské vyspělosti, musel se cítit v obklopení kuřkoukajících děvčat jako v ráji - neboť tu nebyl nikdo kdo by jej moralizoval. A tak se scénář rozvíjí a vy vlastně tušíte kam ten film směřuje, neboť ve filmu jako vždy nejde o záchranu civilizace, ale prostě v případě mužského hrdiny hlavně o ptáka, a pták hledá vždy samičku. A tak Vám může bouchat koudel u prdele, a vy tu samičku budete raději líbat a vedle Vás mezitím budou chcípat lidi, který jste přemluvili k válce. Nebýt posledního "neočekávaného" zlomu asi bych dal odpad 2/3*

Český lev 2011 (2012) (pořad) odpad!

Lucko, já ti povím jedno tajemství - neumíš moderovat. Neber to zle, zpívat umíš to jo, dokonce máš i krásný úsměv, ale na moderování fakticky nemáš. Bylo to naprosto bezduché, křečovité a celé se to neslo v naprostém zmatku. Květa Fialová tomu dala konečnou pecku - Gotta a vítěze naprosto uzemnila. Další věc je, že ta naše "smetánka" neumí prostě reagovat a tak se dělí na dva protipóly - ty, kteří jen tupě koukají a je jim hloupé zatleskat konkurenci a ti, kteří hledají seberalizaci v tom jak cool jsou nebo se chovají. Český lev 2011 podtrhnul můj dojem, velké akce se tu neumí vyprodukovat a osobnosti, které by vytvořili charakter pořadu u nás nejsou. Jinak nic proti filmu Václava Havla, ale tolik nominací si fakt nezasloužil.

Gamer (2009)

Film byl naprosté zklamání, brutálně sestříhané a díky tomu nepřehledné, blbě uchopené a tím i k ničemu vedoucí. Ztráta času a peněz.1*

15 minut (2001)

Mně se ten film celkem líbil, Roden hrál skvěle a věrohodně roli parchanta, jenom v těch titulkách ho odsunuli nějak do neznáma, přitom tam hrál vícero než Robert De Niro - 3*

Kniha přežití (2010)

Po slibném začátku, tupý prostředek a tupější konec 2* - ono to nějak poslední dobou je s těmi pánbíčkáři k neudržení, raději bych s sebou tahal manuál na to, jak co opravit, vyrobit nebo vyléčit, když už je svět v haj... než to co se odehrává ve filmu

Simpsonovi ve filmu (2007)

Kupodivu stejně jako u Futuramy filmová verze postrádala tu lehkost a komičnost oproti seriálové kratší, ale za to komické smršti.3*

Černí baroni (1992)

Film měl jednu velkou výhodu, bylo to krátce po revoluci a lokalit, materiálu a uniforem bylo spousta. To dnes filmaři brečí, jelikož každý pšouk musí tvrdě platit. Film každopádně pobavil. 3/4*