Temný úsvit (2006)

Film, jenž se svým skromným pojetím ztratí pod nánosem patetických, drahých filmů o Vietnamu, přitom nabízí velmi silný příběh nenuceně podaný. Jestli něco Christian Bale ztělesňuje, je to odhodlání, drzost a vychytralost. Do této role se ovšem hodil stejně dobře jako ostatní. Režisér mi nedovolil nudit se ani na chvilku, dokázal mě vtáhnout do džungle a projít si tím srabem s postavami. Na konci filmu jsem byl vyřízený, bolely mě nohy a měl jsem chuť na stejk.

Tenká červená linie (1998)

Kéž by tvůrci minisérie Pacifik dokázali alespoň z deseti procent vystihnout to, co Tenká červená linie.

Teorie všeho (2014)

Teorie všeho je přesně taková, jakou ji čekáte. Sladká, dojemná a velice britská. Nebýt Hawkingova humoru, Redmayneho perfektního výkonu a skvělé formy, nejspíš by film spadl do žánrového průměru. Jenže to se nakonec úplně nestalo a i díky tomu mohou dnes již celkem ohraná témata jako naděje, láska a obětavost vyznít stále silně. Přesto vás film ničím nepřekvapí a dozvíme se toho mnohem víc o Jane Hawkingové, než o jejím muži samotném, což vzhledem k tomu, že jde o adaptaci její knihy, není výtka, ale pouhé zklamání. A nakonec ještě jedna gratulace k sympatickému výkonu Eddieho Redmayne.

Terra Nova (2011) (seriál)

KevSpa.. až na to, že se na to zas tak dobře nekouká..

TGM: Talkshow Geni a Míši (2014) (pořad)

Tihle tři nikdy neudělají nic na úrovni. Hospodská mluva, amatérské moderování a nesympatická trapnost. Kdyby se hosté nesnížili na jejich úroveň, mohlo by to být dobré fiasko.

The Angriest Man in Brooklyn (2014)

Po smrti Robina Williamse to celé působí jako dopis na rozloučenou a některé scény tím dostávají opravdu jinou emocionální dimenzi. Když se ale na film dívám střízlivě, mám opravdu hodně výhrad. Bylo to nudné, nenápadité a ani to nebylo nijak extra vtipné. Z celé premisy se dalo vytřískat víc melancholie i humoru. Často si to cucalo vtipy z prstu na místěch, kdy by mělo jít o vážnou věc, a přitom vás to ani nerozesmálo. Opravdu podivný film, který by chtěl hlavně pobavit a hned potom hrozně dojmout. Jenže ani jedno nedělá pořádně. Jo a kéž by režiséři nechali Robina Williamse trochu víc řádit. Ve filmech má prostě polovinu energie než na pódiu.

The Art of Flight (2011)

Tady není, řekl bych, potřeba říct víc. Nevím, co dalšího byste chtěli hloubat v chlapcích, jejichž život je jen prkno a hory. To je na tom přeci to krásný.

The F Word (2013)

Kouzelný film. Zatímco jiným Radcliffe vadil, mně tu dokázal, jak sympatickým a šikovným hercem umí být a neměl jsem žádný problém s jeho Potterovskou minulostí. Zoe je bez váhání má největší filmová femme fatale, takže tam se nedá o ničem diskutovat. Dialogy vtipné a neotřelé a když odmyslím ten konec, který mohl být trochu nečekanější nebo originálnější, šlo opravdu o jednu z nejsympatičtějších romantických komedií ze všech, které jsem viděl. A co je plus - opravdu jsem se zasmál.

The Last of Us - Drž mě za ruku (2023) (epizoda)

Po Walking dead jsou diváci protřelejší zombie survivors než hlavní postavy a tak je utrpení sledovat jejich riskantní jednání. Ellie od jednorozměrného Joela přebírá post hlavní postavy a její jednání je mnohem zajímavější. Situace jsou dramaticky slabším odvarem všeho, co jsme v zombie světech už viděli a začínám mít obavy, zda seriál bude mít co nabídnout v dalších epizodách, protože pocit nebezpečí je i přes rizikové chování postav stále menší. Stealth unikání pátrání v této epizodě trestuhodně nevyužito. Kde jsou ty herní prvky?

The Last of Us - Napospas (2023) (epizoda)

Nešťastná epizoda podtrhující fakt, že možná nebyl dobrý nápad, aby scénář k sérii psal scénárista hry. Místo gradování příběhu dostaneme zívačku. Opravdu fyzicky bolí sledovat některá jednání postav - to se line celou sérií - a práce s napětím a postapo světem stále více zklamává. Bella Ramsey to za mě táhne.