Strážci Galaxie (2014)

Nejvtipnější marvelovka ever! Moc jsem nevěděla, co od GoG čekat, ale dostali mě. Slovní přestřelky, hlášky a vtipné momenty v koncentraci takové, že se celé kino otřásalo v salvách smíchu. Herci nemohli být vybráni lépe! Musí se nechat, že příběh a hlavní záporák lehce pokulhávají (ale to už je u Marvelu tak nějak tradicí, když nepočítám Lokiho a Red Sculla...), vzhledem k tomu, co všechno nám tvůrci chtěli nebo museli říct. Ale i tak dostáváme další vodítka, zejména pro třetí fázi (bližší seznámení s Thanosem kvituji s povděkem). Za mě silných 85% a nedočkavost. P.S. Podtitulková scéna perfektní!

Leave the World Behind (2014)

Mám ráda dokumenty, a mám ráda hudební dokumenty a tohle je přesně jeden z takových, který vás chytne za srdce,a to nemusíte být zrovna fanouškem housu ani právě Swedish House Mafia. Celé se to samozřejmě točí okolo trojlístku pravděpodobně nejvýznamnějších housových DJů světa, kteří v roce 2012 se rozhodli ukončit svou mnohaletou spolupráci, což pro mnoho fanoušku znamenalo doslova konec světa (stačí zadat na twitteru swedishhouse mafia breakup). Více méně do vydání filmu fanoušci přesně nevěděli co se stalo a proč to skončilo. Nyní už to víme a obrázek nechť si udělá každý sám. Ohromně se mi líbila celá koncepce filmu, ukázali Axwella, Sebastiana Ingrossa a Steva Angella jako normální obyčejné lidi s rodinami, kteří milují, když mohou bavit lidi. Divákovi je dovoleno nahlédnout pod pokličku tvorby jejich hudby i pod organizaci celé této megalomanské show, jak se dají nazvat jejich koncerty. Jednotlivé záběry na koncerty s odpočítáváním jednotlivých show, doprovázené jejich největšími hity ale hlavně důraz na vztahy, to jak jim chybí rodina a děti, jak se změnili za tu dobu z pařičů na více méně táty od rodin, jak se trojice dala dohromady, v čem si podobní a zároveň jak moc jsou odlišní (v čemž skví to kouzlo), jak ponorka, se kterou už odjížděli na poslední turné, vrcholila a hlavně co SHM znamenala pro fanoušky a co fanoušci znamenali pro ně. Leave the World Behind se opravdu povedl. 10 z 10 jako fanoušek. 8 z 10 střízlivým pohledem, takže 9 z 10 v průměru.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Co říct než, pecka, pecka, pecka. Brian Singer se vrátil ve velkém stylu. Vtipné, napínavé, akční...aneb vše co si fanoušek může přát. Možná jsem očekávala více zapojení staré gardy, ale zase je pravda, že pak by měl film tak 4 hodiny. Michael Fassbender je tak démonicky dokonalý, že člověk okamžitě zapomene na "gandalfa" a SPOILER SPOILER SPOILER to jak zvedne stadion a hodí jej okolo Bílého domu je více než efektní! KONEC SPOILERU. Ostatní herci mu zdárně sekundují (a přízvuk McAvoye je jen tzv. třešinkou na dortu), jen prostě Jennifer Lawrence mi jako Mystique prostě nesedí a asi nebude sedět. Skvělé bylo využití Quicksilvera (btw všimli jste si reakce Magneta na to, když Quicksilver řekl, že jeho matka znala muže který uměl hýbat kovem?). Oceňuji jak skvěle sérii nastartovali, protože po trojce a origins prostě byla zabitá. Člověk si může skvěle užit nejen předešlé filmy, ale zároveň i tyhle, aniž by to nějak extrémně rušilo. 95% ze 100%, za to, že Iceman není s Shadowcat (a ještě někdo :D). P.S. Počkejte si na konec titulků. P.P.S. Sílí ve mě dojem, že se jednou (snad) dočkáme crossoveru mezi Avengers a X-Meny. P.P.P.S.To jak přežil Profesor X Last Stand, když ho tak krásně Jean rozmašírovala, asi bude stejným tajemstvím, jako ohledně přežití Sherlockova pádu ze střechy.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Hned v začátku musím podotknout, že nejsem Trekkie, Pickarda mám radši než Kirka a na Into Darkness jsem byla zvědavá jen kvůli Benedicta Cumberbatche, ale nakonec jsem z toho byla naprosto unešená. DžejDžej to prostě umí a naprosto ho zbožňuju. Benedict opět ukazuje, že je to pan herec. Dokonale zahrané, až mě z toho běhal mráz po zádech pokaždé co se objevil. Oceňuji i vtipný prvek, vztah Spocka a Kirka fungoval parádně, i vedlejší "milostné" avantýrky. Takže za mě plných 100% a neskutečné uklidnění, že SW EVII jsou v dobrých rukou.

Hříšný tanec (1987)

Film který všechny ženy milují, a ty které říkají že ne, tak si lžou do kapsy! Nejkrásnější taneční film co byl kdy natočen (sorry Pomádo aspol.). Klišé na každém kroku, ale ve chvíli kdy baby nesedí v koutě, tak slza ukápne pokaždé. Skvělá hudba, ještě skvelejší tanec, nádherné prostředí...co víc si přát. Snad jen aby muži jako Johnny existovali i ve skutečnosti :)

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Žádné dělení na fáze, ale marvelovské univerzum se dělí na dobu před capem 2 a po. Jedna z nejlepších marvelovek co byla natočena. To co temnějším provedením načli IM3 a T2, tak CA2 dovedl k dokonalosti. Obdivuji to, jak se tvůrcům povedlo utajit příběh, protože hodně věcí stoprocentně nikdo nečekal. Herecké výkony na jedničku, ani Scarletka mi nevadila. Za mě 90 %. P.S. první podtitulková scéna slibuje hodně...

První republika (2014) (seriál) odpad!

Mám ráda kostýmní drama a počiny spojené s historií, takže jak ráda sleduji Downton Abbey, tak ráda sleduji První republiku. Krásná výprava, zajímavé příběhy, reálie. Jen by si podle mého měli scénáristé dát více záležet na mluvě, protože občas mi to tam nesedí (zejména služebné). Oceňuji casting, kdy tvůrci sáhli jak do neznámých vod (Ján Koleník je nejen fešák, ale ještě umí hrát), tak na zaručené herce. Ano není to dílo dosahující kvalit například dobově podobných Četnických humoresek, ale pořád to není odpad typu soap oper, kterými nás zásobují komerční televize. Takže pokud člověk nemá nic na práci v pátek večer a má rád historii a kostýmy, tak nemůže šáhnout vedle. EDIT po 20. díle: Tak takový fail jsem již dlouho nezažila. Vycpávkový seriál za který by se měli tvůrci stydět!!! Telenovela, která si hraje na české DA, paná Plánkové bych zakázala hrát a scénáristy bych propleskla, protože takhle špatně napsaný scénář jsem již dlouho neviděla. Nechápu jak se k touhle mohl pan Arichtev po mnou velmi oblíbeném Vyprávěj snížit.

Čtvrtá hvězda (2014) (seriál)

Po dlooouhé době sitcom, který mě opravdu baví. Absurdní humor, absurdní postavy, výborní herci (klaním se dejvičákům), výborně napsané. Oceňuji, že každý díl se věnuje jedné postavě. SKvělé, svělé, skvělé. Nemám jiných slov! Děkuji pánové Prušinovský a Krobote.

Alias (2001) (seriál)

Mám ráda špionské filmy a seriály, ale toto je naprostá špička! DžejDžej to prostě umí (ačkoliv třeba Lost mě nazaujali). Parádní casting, plno nečekaných zvratů, tak aby nám postavy nezakrněli. Ano je jasné hned od prvníh dílů, že Sid s Vaughnem jsou si souzeni, ale ty peripetie jsou výborné. Skvělá hudba a vizuál. A navíc tolik guest stars slavných osob (mimo jiné Quentin Tarantino nebo Danny Trejo) jsou super kořením seriálu. 95% za to, že mě občas díly nudily a přetáčela jsem je.

Zoolander (2001)

Boží, boží, boží, boží, boží....ujetěmagorskyšílené...prostě Ben Stilerv nejlepší formě a Owen Wilson mu zdatně sekunduje. Jedna nejlepších komedií/parodií, kterou jsem kdy viděla.