Casino Royale (1967)

Mám pocit, že většině recenzentů unikla pointa celého filmu. Tohle neměla být Bondovka a jen šťastná náhoda tomu chtěla, že práva na bondovskou knihu Casino Royale byla k mání, takže u téhle žánrové parodie bylo možné použít původní jména charakterů. Ano, je to trochu mišmaš, ale film se také dá vnímat jako volně pospojovaný povídkový cyklus na téma různých tropů tohoto žánru.  Pocitově silně vnímám vliv raných komedií Woodyho Allena, včetně vlivu starých grotesek. Subverzivní humor Josepha Hellera a Terryho Southerna se projevuje v náznacích, které nebijí až tak do očí. Potěšily i odkazy zcela mimo žánr, jako expresionistické malované kulisy výcvikového centra na rozhraní Berlínské zdi, které jakoby vypadly z Langova filmu Kabinet Dr. Caligariho.  Celkově, pokud se na film dívám jako fanoušek Konec agenta W4C, Bláznivé střely nebo Allenových raných komedií, a nikoli Bonda jako takového, mám za sebou příjemně strávené dvě hodiny a televizi vypínám pobaven.

Šílená Heidi (2022)

Naprosto nelituji peněz za 24h výpůjčku z webu tvůrců. Fipm přesně splnil očekávání, která trailer vzbudil. Rozhodně odsýpá líp než Iron Sky a množství odkazů na řadu inspirací nebere konce. Na nezávislý počin velmi dobře zpracováno. Tarantino to není, i když se snaží a masivně opisuje, ale je to jízda od začátku do konce.

Premiér (2019) (seriál) odpad!

Co by asi řekl Ladislav Stroupežnický? Vážený pane, Váš dramatický pokus jsem bohužel viděl, neboť mi to ukládá má služební povinnost. Nevím věru, co Vám vytknouti dříve, zda chatrný děj, mátožnost postav, či veškeré prohřešky proti zákonům dramatu, které jste stihl učiniti již během prvního jednání. A to nemluvím o tom, co by řeklo publikum Vaší svérázné představě o úsvitu naší národní budoucnosti- Nevím, čím jste vyučen či v jakém oboru vyškolen, ale s čistým svědomím Vám mohu doporučiti, abyste pokusů dramatických zanechal a věnoval se práci jakékoli, ale jiné. S pozdravem „Nepište mi a pokud možno nepište vůbec“ Ladislav Stroupežnický

Star Trek: Do neznáma (2016)

I když neduhy předchozích dílů zůstávají, přece jen jde o "Star Trekovější" snímek než oba předchozí. Co musím vytknout - nelogickou motivaci hlavního záporňáka, prakticky žádný background o Sofia Boutella. Rozuzlení vykopírované z Mars Attacks! a obligátní Beastie Boys. Co chválím - dialogy, to, že se charaktery někam posunuly (dodneška nemůžu zapomenout, jak Kirk v Do temnoty prošel záhadnou regresí někam před to než nastoupil na Akademii), některé akční scény a hlavně omezení lens flares.

Sebevražedný oddíl (2016)

O světě DC nevím mnoho, BvS jsem pro nezájem neshlédnul, takže vše, co napíšu, berte s rezervou. Já jsem se bavil. Expozice charakterů byla udělaná dynamicky, zvlášť k ní oceňuji výběr hudby. Enchantress jako nápad zajímavá, ale Cara Delevigne mi přišla prkenná. Její mezidimenzionální brácha v zásadě generické rozžhavené brnění bezduše ničící vše, co mu příjde do cesty. Těžko říci, zda mají stejné rodiče. Komiksovo-neonová stylizace neurážela, ale některé zpomalené záběry, no...kritici Bollywoodu, kterým se tento film líbí, by mohli chtít přehodnotit svůj názor, protože tam tu bolly inspiraci vidím celkem dost. WIll Smith a Robbie Margot pro mě vrcholem. Jared Leto coby Joker, za mě ano. Takže, jako představovačka super, příběh slabší, ale vzhledem k vyhrazenému prostoru dostačující.

Danger 5 (2011) (seriál)

Už mnohokrát tu byl zmíněn Garth Marengi's Darkplace. Ale jak se tu dívám na recenze, nikdo ještě nehodnotil podle druhé série. Kde první série je točena stylem "jak by mohli v 60. letech dělat špionážní seriál o 2. světové válce" 2. série se posouvá do 80. let. Těch popkulturních odkazů je tam snad ještě víc než v první sérii a většinu jsem jich ani nepobral. Ano, máme tam Blade Runner, Back to the Future, Strážce vesmíru, saxofonová sóla, Ramba, Terminátora a mnoho dalších. 2. série se snaží nastolit navazující příběh mezi epizodami a graduje do čím dál většího absurdna. Někdy si člověk říká, jak může obrazovka vůbec snést crossover Power Rangers a Wolfenstein 3D a neexplodovat. Obě série mají zcela jiné vyznění a snad by si zasloužily hodnotit odděleně. První série takřka dokonalá kolem 90% a druhá... musím počkat až se mi usadí mozek zpátky v hlavě. Kvalitní komentář k první sérii: JFL

Son of Sardaar (2012)

Klasická letní oddechovka. Pobaví, ale v paměti dlouho nezůstane. Schématická komediální zápletka a zábavné akční scény.

Special Chabbis (2013)

Velmi příjemné a na chytrý námět. Za mě jedna z lepších letošních indických komedií

Dabangg 2 (2012)

Epičtější než jednička, ale na druhou stranu rodinné charaktery fungují o poznání hůř, záporňák není zdaleka dost záporný a ani jeho porážka není tak originální jako v minulém díle. Plus Sonakshi není zdaleka tak k sežrání jako ve svých ostatních filmech.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Za mě bohužel ne. První půlka byla relativně zábavná takovým tím béčkovým způsobem, asi jako Den nezávislosti šel s Transformery a Godzillou na pivo, leč druhá půlka už hodně vázla a začínal jsem se dívat na hodinky, kdy to skončí. Možná by mi pomohlo, kdyby předtím nebyla ta obligátní půlhodina reklam a trailerů, ale takhle to už bylo moc. Zábavy a humoru prostě málo, charaktery ploché a nezajímavé a bitky, i když efektní, byly místy hodně zbytečně natahované (což se zdá být trendem, vadilo mi to už ve Star Trek: Do temnoty). Paradoxně, Transformers mají tak nějak víc co říci a pokud jde o mlácení robotů, bavila mě víc i Ocelová pěst.