Cesta naděje (2014)

Originální, nevšední, ale zažité postupy převládaly. Za mě 3,5*

Nick Cave: Jubilee Street (2013) (hudební videoklip)

Velmi podařená, i když nevšední písnička. Za mě hudba 5*, filmové provedení 3,5*.

Chlapectví (2014)

Nyní jsem to viděl podruhé a už to lze brát trochu s nadhledem. Tento film se jistě zapíše do dějin kinematografie vzhledem k unikátnímu nápadu neměnného obsazení a natáčecí dobu 12 let. Film se mi líbil, jen bych ho možná trochu natáhl a hlavně udělal trošku "po americku". Přece jen, nic zásadního se za celou dobu nestalo a je to spíše poklidné vyprávění trošku smutného života.

Get Back (1991)

Působivé, velmi pěkně písničky, i když u některých mám radši trošku jiné verze. Každopádně, za ty strašné sestřihy z přelomu 80s a 90s jednu * srážím.

Ďáblova dílna (2007)

Rozhodně to nebylo špatné, ale z tak zajímavého a nevšedního tématu se dalo vyždímat daleko víc. Závěr filmu je podle mě jeho největší slabinou, moc se mi nelíbila ani kamera.

Bitva o Británii (1969)

Velkou výhodou tohoto snímku je velké množství použitých dobových letadel. Bojové scény jsou opravdu na vysoké úrovni a i po 45 letech dokážou zaujmout.

E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

Tak to teda bylo něco. Poa jako autora mám velice v oblibě a na film jsem se strašně těšil. Musím říct, že mě naprosto dostal. Celou dobu jsem napjatě seděl a nechápal, co se děje. Naprosto bezchybný příběh a skvělé herecké výkony od Beckinsale, Kingsleyho a Sturgesse. Normálně 4* film, ale za strhující závěr musím dát plné hodnocení.

Ranhojič (2013)

Velmi slušně zpracované téma, které je rozhodně zajímavé a ve filmařině poměrně výjimečné.

Nick Cave: 20 000 dní na Zemi (2014)

Velice zajímavě udělaný film. Je to opět další velmi netradičně pojatý snímek, který na mě velmi zapůsobil, obzvlášť pak písnička Jubilee Street. Za mě zasloužené 4*.