Smrtihlav (2017)

Působivé, ale velmi, velmi nepřesné. 50 %

Život je krásný (1946)

Rok po nejstrašnějším konfliktu v historii lidstva vznikl jeden z nejkrásnějších filmů v historii lidstva. Silné poselství.

Tmavomodrý svět (2001)

Krásný film. Silný příběh, vynikající Oldřich Kaiser a dokonalá hudba.

Vražda v Orient expresu (2017)

Průser to nebyl, ale excelentní verzi se Suchetem ta Branaghova nesahá ani po kotníky, jako podstatně zdařilejší hodnotím i tu s Finneym z roku 1974. Branagh se mi v hlavní roli líbil, jen nechápu, kde přišly na ten příšerný knír á la Adolf Hitler v 1. světové válce. Nemyslím si, že bylo nutné přidávat některé vymyšlené akční scény. Docela jsem se polekal, když na konci Poirot něco zkoušel s revolverem. Kladem filmu jsou krásné záběry projíždějícího vlaku, slušný humor i Johnny Depp v roli Ratchetta. Za mě slabších 60 % s doporučením pro Davida Sucheta, aby se na to nedíval.

Na východ od ráje (1955)

Předem upozorňuji, že toto je komentář pro ty, kteří ČETLI knihu a dobře si ji pamatují. Hodnocení 84 % nechápu. Pro mě je to naprosto nepovedená adaptace a divím se, že Steinbeck si nepodal scénáristu, režiséra a vedoucího castingu. Film zahrnuje pouze část knihy, a proto nemůže být dobře pochopen. Úplně chybí vysvětlení, kdo byla Kate (Cathy), tedy že dohnala jednoho mladíka k sebevraždě, zavraždila své rodiče, dlouho okrádala staršího milence, který ji málem zabil, potom ještě obalamutila Adama a majitelku nevěstince Faye, kterou zavraždila a ještě po ní zdědila podnik i velké úspory. Vztah Caleba ke Cathy je v knize popsán úplně jinak, Caleb si od ní rozhodně peníze nepůjčil. Špatné je i vyobrazení samotné Carthy, z níž absolutně nejde strach. Aron je ve filmu za mazánka, o jeho náboženském přesvědčení ani zmínka. Úplně mě šokovalo, že se zapomnělo na sluhu Leeho, tak důležitou postavu celého románu. Mimochodem to on půjčil Calebovi peníze. Na konci mě ještě dostala "svalnatá" ošetřovatelka a samozřejmě vymyšlené výroky Adama. Aby taky ne, když tam chyběl Lee.

Četníci z Luhačovic - Staré dluhy (2017) (epizoda)

Povedené. Problematika pomsty (morální/nemorální?) se tvůrcům opravdu povedla a překvapila mě. Bohužel mi k tomuto dílu vůbec neseděla ta idylická hudba.

Beatles: Perná léta (2016)

Jak tady hodně lidí píše, z tohoto dokumentu se sice moc nového nedozvíte, ale zato konečně můžete nasát atmosféru a podívat se na atmosféru Beatlemánie nebo šílenství kolem Lennonova výroku o Ježíšovi. Perfektní jsou vyčištěné barevné záznamy koncertů.

Oasis: Supersonic (2016)

Vynikající. na to jsem čekal. Autoři přesně využili výhody, kterou měli oproti Ronu Howardovi a jeho dokumentu o The Beatles - tedy amatérské záběry z doby, kdy bratry Gallaghery ještě nikdo neznal. Mad For It!

Osudový dotek (2004)

Zajímavé a netradiční. Mimochodem závěrečný song je Stop Crying Your Heart Out od Oasis z roku 2002.

Zodiac (2007)

Perfektní