Ve stínu (2012)

Čím více filmů s Trojanem sleduju, tím více mě přesvědčuje, že je to v současnosti jednoznačně nejlepší český herec. Film je zdařilý, téma měnové reformy, resp. měnové krádeže je velmi zajímavé. Pánbůh zaplať za tyto domácí snímky.

Jak krtek ke kalhotkám přišel (1957)

Nejlepší díl o Krtečkovi. Když něco chceš, musíš za tím jít tak, jako Krtek za kalhotkami s kapsami....velkými! :-)

Pouta války (2004)

Jako by byl film Zachraňte vojína Ryana přenesen do Korejské války...

Collateral (2004)

Není nad škodu, když si Tom Cruise zkusí roli záporáka.

Gettysburg (1993)

Ufff...Ano, bylo to místy působivé (především již zmiňovaná obrana Little Round Top jednotkou plukovníka Chamberlaina), ale na mě až příliš zdlouhavé - především nekonečné dialogy jednotlivých postav. I přesto film splňuje účel a podává pravdivé svědectví občanské války v USA, která rozhodně nevypukla mezi dobrem a zlem, ale mezi známými, kamarády a hlavně krajany s více méně podobnými názory. 7/10

Země bez zákona (2012)

Dlouho jsem na tento snímek čekal a stálo to za to. Příběh bratří Bondurantů je natočen velmi věrohodně, oproti Public Enemies se mi zde více líbila kamera a hudba, dějový spád a trochu více realisticky natočená akce. Přestože polovinu filmu jen bručel, v plné síle se opět ukázal Tom Hardy jako Forrest Bondurant, Guy Pearce se do role odporného slizouna Rakese pustil s vervou a Gary Oldman je zkrátka Gary Oldman.

Poslední Mohykán (1992)

Jedna z filmových klasik, kterou by měl znát každý filmový fanoušek. Příběh sice není nijak výjimečný, ale výkony herců a hereček jsou poměrně přesvědčivé, ze zhlédnutí filmu si odnesete silný pocitový zážitek, skvělá kamera a dokonalá hudba s Oscarem v zádech jen doplňuje sílu tohoto snímku. Lze z něj rovněž vyvodit 2 základní rysy : velmi častý běh hlavních hrdinů a hudba, při níž Vás chytá husí kůže.

Temný rytíř povstal (2012)

Úchvatné, fantastické, dechberoucí, jedinečné a tak bych mohl pokračovat ! O takovém završení trilogie se mi snad mohlo jen zdát. Konstatuji ale, že se sen stal skutečností. Nolan opět (jak jinak) předvedl naplno své umění, Bale v roli Wayna úspěšně atakoval pomyslnou laťku, kterou nastavil v prvním a druhém snímku, Hardy předvedl, že patří ke světové extratřídě. Mohl bych samozřejmě pokračovat u Oldmana, Freemana, Gordon-Levitta atd. Skvělý zážitek z filmu je umocněn geniální hudbou a neuvěřitelným spádem děje v poslední třetině filmu. Z toho jasně plyne, že závěr série o Batmanovi je jeden z největších filmových zážitků mého života.

Let číslo 93 (2006)

Jak se blížil konec filmu, stále více jsem se do tohoto snímku ponořoval. Na konci jsem opravdu téměř nebyl schopen slov a celý den jsem byl zamlklý. U snímku oceňuji, že zde nejsou obsazeny známé herecké osobnosti, což opravdu přidává na autentičnosti. Když sečtu všechny klady, nezbývá než ohodnotit 5*.

Krycí jméno Donnie Brasco (1997)

Johnny Depp se v roli Joe Pistona (alias Donnieho Brasca) opravdu vyznamenal. Velmi zdatně mu sekundoval skvělý Al Pacino. Obě tyto postavy byly hrány s citem a velmi přesvědčivě. Celkově mě tento snímek velice upoutal, a to i přesto, že nepatří mezi úplné top snímky. Získal si mě ale právě výkony již zmíněné dvojice a několika dalších jedinců, zajímavým tématem infiltrace agenta FBI mezi mafiány, dobrým spádem děje a podařenou hudbou.