Bez dechu (2011)

Mělo to být vtipné? Řekněte, že to mělo být vtipné! No, i kdyby ne, já se místy smála, až se za břicho popadala. A Taylor je tak nabušenej, že chápu rozhořčení místních mladíků, kteří nedisponují těmito kvalitami, i když zajisté disponují jinými, lepšími, třeba inteligencí a vtipem (jestli Taylor nevím, osobně jsem ho nepotkala a určitě by to bylo to poslední, co bych po něm vyžadovala). Vyměnit Bellu za děvče s výrazným obočím byla trefa do černého. Je hezká, ne úplně blbá a navíc nefňuká. Myslím, že to je dobrý počin a zvlášť chlapci by si jej měli cenit, protože naučí jejich přítelkyně koukat na akční filmy. Když už ne kvůli akci, tak kvůli svalům hlavního hrdiny ^__^

Dan shen nan nu (2011)

Ke konci už to vypadalo, že režisér neví, co do filmu ještě vecpat, ale jinak fajn romanťárna. A Pan Žába je boží ^_^

Hra o trůny (2011) (seriál)

Dobrý den, kozy ven! Ne díky, středověkému pornu nijak zvlášť nefandím, a jelikož příběh mě nijak zvlášť nevzal, oželím Seana Beana i Jasona Momou. Američani asi trpí utkvělým dojmem, že každý seriál pro dospělé musí obsahovat větší procento sexuálních a krvavých scén. Zvláštní, že Britové to zvládají i bez toho...

Jsem číslo čtyři (2011)

Nevím, jestli je to pokročilou noční hodinou nebo aktuální slabostí pro trpící teen hrdiny, ale fakt jsem se bavila. Cool záporácí, badass domácí mazlíček a kjůt hlavní hrdina, který se zdviženou hlavou nese utrpení dvou světů!!! ... eh, to poslední je spíš k uchechtnutí, ale co už. Dvojitá jarní dávka sladkosti Alexe Pettyfera je to pravé na jarní únavu postpubertálních dívek, protože bloňďáčků není nikdy dost :D

Kazatel (2011)

Ani úžasný hlas Paula Bettanyho nezachrání stupiditu a klišoidnost dialogů. Cam nechodí bez trika a Maggie Q nemá natolik sexy obleček, aby odvedli pozornost od stupidního děje. Karl Urban není dostatečně velký badass, co by dokázal pozvednout akci na vyšší level. A s obsazením, jaké tento film má, se tomu fakt nedá říkat "béčko".

Lidice (2011)

Spousta lidí tu filmu vyčítá nudnost. Já se nenudila. Jedinkrát jsem se podívala na hodinky, to když jsem se divila, proč už se blíží vrcholná scéna filmu, když teprv před chvílí začal. A ejhle, ona uběhla hodina a půl. Že si film hraje na "ameriku"? Já si nevšimla žádných nekonečných sexuálních scén, krvavých záběrů a heroických výstupů. Patos? Hmmm, patetické věci mne nedojímají tak, že mi slzy tečou téměř nepřetržitě a mám tíživý pocit na hrudi ještě dlouho po odchodu z kina. A které že ty scény byly emocionálním vydíráním? Mě osobně nejvíc frustrovaly hákové kříže a vlajky SS na pražském hradě, a nejvíc mne rozesmála finální scéna pietní akce a vyhazovu Šímy, aby jim to nekazil (<- jak české). Nejsem filmovým znalcem, kritikem a už vůbec ne filmovědcem, takže mé hodnocení nebude "profesionální", ale jako historik a člověk s blízkým vztahem k tomuto tématu nemůžu o filmu říct křivého slova. PS: většinový souhlas s Krysou SPK a epohem.

Micimutr (2011)

Vojta Dyk je tak slizkej a ukníkanej, že se se svými mizernými baladami okanžitě stal nejlepší postavou v týhle slátanině. Hippiesačka Šafránková taky dobrý, ale věčně odhalená podivně chlupatá hruď loutkáře a ufňukaná princezna děs a hrůza. Nemožný chlapeček z malostranského činžáku taky úplně nemožnej. Ještě Bartoška s Dejdarem slušně hláškovali. No, jak tu někdo pronesl, seriálová podoba by tomuhle typu příběhu sedla víc, ale chtít po ČT na Štědrý večer slušnou pohádku je stejně naivní, jako chtít po Českých drahách vlaky bez zpoždění, a po České poště včasné a spolehlivé doručení zásilek.

Netvor (2011)

Jedna hvězda za úvodní sekvenci se shybama, jinak úplná hovadina, která být podle knížky, nemusela být taaaaaak děsná....

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Jack je prostě Jack, a i když je příběh o ničem, tak jeho ksichty a hlášky stačí k tomu, abych se výborně bavila a dusila smíchy. Zajímalo by mne, jestli ta loď v láhvi, co jsem onehdy viděla ve starožitnictví, půjde dostat ven, když někde vyšťourám muže s kozou.

Rango (2011)

Příběh nuda, nejlepší scény vyzrazený v traileru, naprosto nesympatické postavy. Plus za hudbu, ta se Zimmerovi povedla, plus za odkazy na staré westerny, plus za Ducha Západu.