• Krátkometrážní

Absolvent (1967)

Veľmi zaujímavé, originálne, hravé, nápadité , skvelo natočené a podložené perfektnou hudbou. Až mám strach, že po prvom pozretí nie je čo vytknúť. Naozaj veľmi dobrý film.

Adelheid (1969)

Originálny milostný príbeh s depresívnym podtónom . Dobre zahraný a rovnako natočený , plus hudba bola takisto slušná .

Amadeus (1984)

Dve postavy na pozadí osobnostného a kariérneho konfliktu. Antonio Salieri a Wolfgang Amadeus Mozart ako protichodní hudobníci tvoria nevšedný príbeh o potrebe lásky pre talent , o nenávisti a skrytom obdive a rovnako o pominuteľnosti a dochvíľnosti smrti v najnepríhodnejších chvíľach. Cisársky dvor a aplauz publika sa stretajú s problematikou bežných dní. Konzervatívny a liberálny svet rozdelený hrubou čiarou v osobe Mozarta. Amadeus nie je iba filmom o osobe samotného Mozarta, ale je to i filmom o cti, pominuteľnosti, závisti a o všetkom ľudskom , čo bráni človeku preniesť sa cez hranice arogancie.

Amélie z Montmartru (2001)

Amélia z Montmartru je príbeh obyčajného človeka podložený úprimnosťou a ľudskosťou o ktorú sa zasluhuje kvalitný a nápaditý scenár. Réžia vďaka kamerovým filtrom a práci so štylizáciou farieb dosahuje výraznú harmóniu medzi divákom a hlavnou postavou tohto filmu. Audrey Tautou si vďaka svojmu dievčenskému výrazu dokáže rýchlo získať sympatie a sprevádzať diváka svojim na referovanie nudným, no v skutočnosti plným životom. Jean - Pierre Jeunet a Guillaurne Laurant učia diváka, že film o niekom potrebuje mať aj prirodzenú ľudskú emóciu a vôbec nemusí ísť o komplikovaný život. Atraktívny je každý , pretože každý vníma veci inak.

Americká krása (1999)

Pekná sociálna dráma , ktorá je dobrou ukážkou ako spraviť jednoduché veci s duchom - s dialógmi, ktoré neboli nudné, nereálne, nezneli ako predimenzované variácie ľudských slov len okrajovo kresliacich realitu. Páčilo sa mi to, pretože príbeh pojednával o reálnych ľuďoch a reálnych problémoch , v ktorých sa môže každý nájsť. Zápletky boli naozaj zápletkami. Herci neboli "hercami" ale snažili sa byť ľuďmi. A to je pre film dôležité.

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Nuž, toto v porovnaní s ostatnými filmami skutočne nie je nič výnimočné. Áno, je tu pár zaujímavých motívov ... bezdomovec - vrah - no ten stratený otec už bolo klišé. Prvá časť bola celkom dobrá, ale zápletka ktorá tam bola celý čas mi prišla nedomyslená. Druhý príbeh bol totálne zlý, nudil ma a navyše mi nebola jeho aktérka ani trochu sympatická, tak som nemal motiváciu , aby ma to bavilo, sprostá zápletka - ako sa pes Richie dostane pod parkety...do neba volajúca hlúposť no a posledný príbeh ktorý bol zároveň chýbajúcou časťou k prvému bol veľmi priemerný. Suma sumárum celé to bolo dosť priemerné.

Anděl Levine (1970)

Pôsobilo to na mňa veľmi chaoticky. Keď som film začal pozerať, upriamil som sa na vysoko kvalitnú technickú rovinu. Kadár nebol len tak hocijaký režisér a dokázal si ma získať už v úvodných titulkách. Príbeh však začal striedať nálady a atmosféru nemálo miešali aj herci. Nevedel som si vybrať medzi komikou a podtextovou tragikou. Ani po skončení filmu. S postavami som nemal problém stotožniť sa , skôr s témou. Na jednej strane som badal filozofický podtón, na strane druhej satiru. Asi som si mal najskôr prečítať predlohu.

Annie Hallová (1977)

Absolútne obyčajné partnerské duo, ktoré je presvedčené o svojich nadštandardných úlohách a pravdách v živote. Na jednej strane je žitia znalý komik Alvy Singer a na druhej strane ambiciózna a v intelekte zrejúca študentka hľadajúca potrebné emócie a vášne k tomu, aby sa jej existencia pre ňu samotnú zdala celistvejšia. V časoch hľadania jej vlastnej identity sa jej podarí očariť a získať komika. Z toho sa postupne stráca nadšenie a nastupuje z dialógov citeľný sarkazmus.

Áno, miláčik! (2008) (seriál) odpad!

Nekonečne hlúpe, prázdne a otrasne zahrané. Škoda že takéto seriály musia byť zrkadlom úpadku .

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Oproti slovenskej verzii omnoho priateľnejšie spracovanie zahraničného "kitchen nightmares" v ktorom osobnosť Zdeněka Pohlreicha tvorí neoddeliteľnú zložku plnú humoru a objektívnych názorov ku českej gastronómii. Hlavne vďaka nemu a scenáru ktorý píše niekedy sám život, táto relácia dostáva veľmi humorný nádych s kopou "Gastronomických zážitkov " servírovaných v "temných" zákutiach českých kuchýň.